Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

IX. B

IX. B

Naše třída v minulých letech

IV. B
V. B
VI. B
VII. B VIII. B


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 606.5 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 315.4 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 310.2 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 320.7 kB Stáhnout
lden 2018 PDF soubor 317.4 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 313.6 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 322.4 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 317.9 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 314.5 kB Stáhnout

Jarmark

IX. B

31. května se konal již tradiční školní jarmark, tentokrát na téma Státy světa. Už od devíti hodin bylo možné nakoupit úžasné věci v třídních stáncích a od půl desáté se na pódiu odehrávala vystoupení. Tentokrát se předvedly všechny třídy a většina vystoupení byla skvělá, včetně toho našeho:) Měli jsme Českou republiku a ztvárnili jsme odlehčeným způsobem Včelku Máju a příchod prezidenta s mluvčím. I náš stánek měl obrovský úspěch, takže akce opět velmi podařená. Naše třída jistila i tombolu na černouška a vybralo se téměř 5000 kč, což je paráda. Navíc Adéla a Petr byli vyznamenáni cenou Plná makovice za svůj přínos škole i sobě. 

Praha

IX. B

V pátek 27.4. jsme vyrazili do Prahy. Navštívili jsme Českou televizi na Kavčích horách, kde jsme kromě prohlídky a přednášky zažili i kousek skutečného natáčení. Pak jsme se přesunuli do Českého rozhlasu, kde byla také zajímavá prohlídka.

Terezín

IX. B

Ve středu 28.3. jsme vyrazili do Terezína, abychom na vlastní oči viděli místa, o kterých se učíme. Dozvěděli jsme se spoustu informací o terezínské vojenské pevnosti, prošli si část opevnění i podzemí. Pak jsme se dozvěděli téměř vše o židovském ghetu z II. světové války a o objevech, ke kterým došlo teprve v nedávné době. Bylo to zajímavé, počasí sice nic moc, ale zato fajn oběd. Odjížděli jsme kolem třetí odpoledne obohaceni o nové dojmy a informace. Někteří z nás je určitě zúročí i ve škole.

Workshop o kolektivizaci

IX. B

V pátek 23.3. k nám přijeli lektoři z organizace Post Bellum a připravili pro nás workshop "Den, kdy se mlčelo" o kolektivizaci venkova v 50. letech. Hráli jsme role konkrétních venkovských rodin s jejich rozdíly, vyzkoušeli si na vlastní kůži nespravedlnost a vliv závisti, která tehdy způsobila tolik křivd a trápení. Naštěstí to bylo jen "jako", ale dost nás některé věci překvapily a zaskočily. Nejhorší byla ta bezmoc, kterou jsme z toho cítili.

Rizika sexuálního chování

IX. B

Ve čtvrtek 22.2. jsme absolvovali program Majáku o rizicích sexuálního chování. Formou her i diskuzí jsme si připoměli teoretické znalosti z biologie a výchovy ke zdraví, ale dozvěděli se i hodně užitečných rad a informací. Hlavně aby se ty znalosti vybavily, až to bude potřeba.

Sportovní den pro páťáky

IX. B

15. února jsme spolu s 9.A připravili sportovní den pro naše páťáky. Každá ze třinácti skupin si nachystala nějakou sportovní aktivitu, pravidla i bodování. Děti pak běhaly mezi stanovišti a plnily úkoly, za všechno získávaly body a v závěru bylo slavnostní vyhlášení vítězů. Den se vydařil, děti byly spokojené a všechny to bavilo.

Vánoční besídka

IX. B

V pátek 22.12. jsme se rozloučili s rokem 2017 vánoční besídkou a rozdáním dárků. Měli jsme zásluhou Johanky ten nejhezčí a největší vánoční strom za celé čtyři roky. Všichni jsme byli asi moc hodní, protože každý dostal nějaký dárek, někteří i několik. Bylo to radostné i dojemné, asi jako každé správné Vánoce. Takže i doma šťastné a veselé a hlavně báječný rok 2018, pro nás všechny extrémně důležitý! Hodně zdravi a štěstí všem!

Den barev

IX. B

V pondělí 18.12. jsme pro šesťáky a sedmáky organizovali dílny na Den barev. Naše třída se zabývala barevným vařením, chemií barev, barvami v přírodě, líčením a lidským okem. Většina se zodpovědně připravila, kdo ne, tak musel náročně improvizovat - poučení pro příště. Děti byly ale většinou spokojené a měli jsme v závěru dobrý pocit z práce.

Advent ve škole

IX. B

Ve čtvrtek 8.12. se v odpoledních hodinách mohli všichni přijít podívat na adventní trhy na ZŠ Lesní. Ve dvoře i v koridoru bylo plno stánků s dobrotami a krásnými výrobky, prodávali žáci školy, ale i rodiče a učitelé. Akce měla hezkou atmosféru, byla sice dost zima, ale kolem šesté večer se všichni rozcházeli spokojeni a báječně naladěni.

Wroclaw

IX. B

V úterý 5.12. jsme vyrazili na adventní trhy do polské Wroclawi. Naše adventní výjezdy se už staly tradicí, tentokrát jsme ovšem jeli nejdál - cesta trvala skoro 4 hodiny. Ale stálo to za to, Wroclaw je krásné historické město a trhy byly velké, bez tlačenic. Většina z nás se neskutečně přejedla, někteří i nakoupili zajímavé dárky. Celou dobu mrholilo, ale dalo se to zvládnout.

Úřad práce

IX. B

V úterý 17.10. jsme na Úřadu práce absolvovali testování k výběru povolání. Ujala se nás paní Iva Prokešová, která nám vysvětlila možnosti a výhody různých škol a druhů práce. Každý pak vyplnil na počítači dotazník a výsledek konzultoval. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o svých možnostech a většina byla potěšena, že se dosavadní výběr školy shoduje s doporučením. A ti nerozhodnutí dostali návrhy, kam by se měli ubírat.

Harmonizační dny

IX. B

Ve čtvrtek 7.9. jsme vyjeli na exkurzi do Škody Mladá Boleslav. Navštívili jsme škodováckou střední školu, pak jsme byli v provozu a nakonec v muzeu. Bylo to poučné a zajímavé, zejména vysoká úroveň vybavení školy a náročnost práce v továrně. V muzeu už byli všichni hodně unavení, ale vše klaplo v pohodě.

V pátek 8.9. jsme měli klidový program s Petrem Šolcem a malovali úžasné mandaly - máme je ve třídě. Nakonec jsme vybrali kandidáty do školního parlamentu.