IV. B

květen 2018 PDF soubor 314.5 kB Stáhnout

Jarmark

IX. B

31. května se konal již tradiční školní jarmark, tentokrát na téma Státy světa. Už od devíti hodin bylo možné nakoupit úžasné věci v třídních stáncích a od půl desáté se na pódiu odehrávala vystoupení. Tentokrát se předvedly všechny třídy a většina vystoupení byla skvělá, včetně toho našeho:) Měli jsme Českou republiku a ztvárnili jsme odlehčeným způsobem Včelku Máju a příchod prezidenta s mluvčím. I náš stánek měl obrovský úspěch, takže akce opět velmi podařená. Naše třída jistila i tombolu na černouška a vybralo se téměř 5000 kč, což je paráda. Navíc Adéla a Petr byli vyznamenáni cenou Plná makovice za svůj přínos škole i sobě.

IX. B

V pátek 27.4. jsme vyrazili do Prahy. Navštívili jsme Českou televizi na Kavčích horách, kde jsme kromě prohlídky a přednášky zažili i kousek skutečného natáčení. Pak jsme se přesunuli do Českého rozhlasu, kde byla také zajímavá prohlídka.

Terezín

IX. B

Ve středu 28.3. jsme vyrazili do Terezína, abychom na vlastní oči viděli místa, o kterých se učíme. Dozvěděli jsme se spoustu informací o terezínské vojenské pevnosti, prošli si část opevnění i podzemí. Pak jsme se dozvěděli téměř vše o židovském ghetu z II. světové války a o objevech, ke kterým došlo teprve v nedávné době. Bylo to zajímavé, počasí sice nic moc, ale zato fajn oběd. Odjížděli jsme kolem třetí odpoledne obohaceni o nové dojmy a informace. Někteří z nás je určitě zúročí i ve škole.

Workshop o kolektivizaci

IX. B

V pátek 23.3. k nám přijeli lektoři z organizace Post Bellum a připravili pro nás workshop "Den, kdy se mlčelo" o kolektivizaci venkova v 50. letech. Hráli jsme role konkrétních venkovských rodin s jejich rozdíly, vyzkoušeli si na vlastní kůži nespravedlnost a vliv závisti, která tehdy způsobila tolik křivd a trápení. Naštěstí to bylo jen "jako", ale dost nás některé věci překvapily a zaskočily. Nejhorší byla ta bezmoc, kterou jsme z toho cítili.

Rizika sexuálního chování

IX. B

Ve čtvrtek 22.2. jsme absolvovali program Majáku o rizicích sexuálního chování. Formou her i diskuzí jsme si připoměli teoretické znalosti z biologie a výchovy ke zdraví, ale dozvěděli se i hodně užitečných rad a informací. Hlavně aby se ty znalosti vybavily, až to bude potřeba.

Sportovní den pro páťáky

IX. B

15. února jsme spolu s 9.A připravili sportovní den pro naše páťáky. Každá ze třinácti skupin si nachystala nějakou sportovní aktivitu, pravidla i bodování. Děti pak běhaly mezi stanovišti a plnily úkoly, za všechno získávaly body a v závěru bylo slavnostní vyhlášení vítězů. Den se vydařil, děti byly spokojené a všechny to bavilo.

IX. B

V pátek 22.12. jsme se rozloučili s rokem 2017 vánoční besídkou a rozdáním dárků. Měli jsme zásluhou Johanky ten nejhezčí a největší vánoční strom za celé čtyři roky. Všichni jsme byli asi moc hodní, protože každý dostal nějaký dárek, někteří i několik. Bylo to radostné i dojemné, asi jako každé správné Vánoce. Takže i doma šťastné a veselé a hlavně báječný rok 2018, pro nás všechny extrémně důležitý! Hodně zdravi a štěstí všem!

Den barev

IX. B

V pondělí 18.12. jsme pro šesťáky a sedmáky organizovali dílny na Den barev. Naše třída se zabývala barevným vařením, chemií barev, barvami v přírodě, líčením a lidským okem. Většina se zodpovědně připravila, kdo ne, tak musel náročně improvizovat - poučení pro příště. Děti byly ale většinou spokojené a měli jsme v závěru dobrý pocit z práce.

Advent ve škole

IX. B

Ve čtvrtek 8.12. se v odpoledních hodinách mohli všichni přijít podívat na adventní trhy na ZŠ Lesní. Ve dvoře i v koridoru bylo plno stánků s dobrotami a krásnými výrobky, prodávali žáci školy, ale i rodiče a učitelé. Akce měla hezkou atmosféru, byla sice dost zima, ale kolem šesté večer se všichni rozcházeli spokojeni a báječně naladěni.

Wroclaw

IX. B

V úterý 5.12. jsme vyrazili na adventní trhy do polské Wroclawi. Naše adventní výjezdy se už staly tradicí, tentokrát jsme ovšem jeli nejdál - cesta trvala skoro 4 hodiny. Ale stálo to za to, Wroclaw je krásné historické město a trhy byly velké, bez tlačenic. Většina z nás se neskutečně přejedla, někteří i nakoupili zajímavé dárky. Celou dobu mrholilo, ale dalo se to zvládnout.

Úřad práce

IX. B

V úterý 17.10. jsme na Úřadu práce absolvovali testování k výběru povolání. Ujala se nás paní Iva Prokešová, která nám vysvětlila možnosti a výhody různých škol a druhů práce. Každý pak vyplnil na počítači dotazník a výsledek konzultoval. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o svých možnostech a většina byla potěšena, že se dosavadní výběr školy shoduje s doporučením. A ti nerozhodnutí dostali návrhy, kam by se měli ubírat.

Harmonizační dny

IX. B

Ve čtvrtek 7.9. jsme vyjeli na exkurzi do Škody Mladá Boleslav. Navštívili jsme škodováckou střední školu, pak jsme byli v provozu a nakonec v muzeu. Bylo to poučné a zajímavé, zejména vysoká úroveň vybavení školy a náročnost práce v továrně. V muzeu už byli všichni hodně unavení, ale vše klaplo v pohodě.

V pátek 8.9. jsme měli klidový program s Petrem Šolcem a malovali úžasné mandaly - máme je ve třídě. Nakonec jsme vybrali kandidáty do školního parlamentu.