V. B

květen 2017 PDF soubor 581.8 kB Stáhnout

Pobyt v přírodě

IX. B

Konal se od 22.5. do 26.5. na Malé Skále a fotky hovoří za všechno.

Exkurze do Škoda auto Mladá Boleslav

IX. B

V pátek 31.3. se konala exkurze do Mladé Boleslavi, kde jsme navštívili muzeum věnované historii výroby aut a dva provozy v továrně Škoda . Po celou dobu se nám věnovali průvodci. V muzeu nás zaujaly  modely aut, motocyklů a kol a v provozech čistota a velká organizovanost.

Přijímací zkoušky nenanečisto

IX. B

V sobotu 1.4. se konaly ve škole přijímací zkoušky nanečisto, kterých se zúčastnila většina žáků devátých tříd. Od  osmi do jedenácti hodin si všichni zkusili přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka a už  následující pondělí se dozvěděli výsledky.

Projektový den - Sportovní den pro druháky.

IX. B

Ve středu 1.2. se konal sportovní den pro druháky, který pro ně nachystali žáci devátých tříd.Druháci plnili sportovní disciplíny na patnácti stanovištích s velkým  nasazením a deváťaci se jim téměř příkladně věnovali. Projektovému dni předcházela důkladná příprava - vymýšlení vhodných disciplín, tvorba poutačů, tvorba pravidel a systému bodování. Určitě i proto projektový den proběhl bez problémů a k velké spokojenosti všech.

Příběhy bezvýhradné lidskosti

Ve středu 18.1. deváté třídy navštivily výstavu v areálu technické university, která byla věnována Přemyslu Pittrovi,  vyjímečné postavě v dějinách 20. století. Součástí výstavy byla úvodní přednáška pracovnice Narodního  pedagogického muzea v Praze a dokumentární film o lidech, kterým Přemysl Pittr a jeho spolupracovníci pomohli.

Program centra Maják

IX. B

V pátek  13.1 naše třída absolvovala první část preventivního programu organizace Maják nazvaný " Boys and Girls", zaměřený na mezilidské vztahy a na prevenci užívání návykových látek. Program bude mít tři dvouhodinové části a vede ho vyškolený lektor organizace Maják Jan Molnár.

Projektový den 19.12.2016

IX. B

Stejně jako každý rok se i letos konal projektový den zaměřený na barvy v různých oblastech našeho života. V minulých letech  prošla naše třída tímto dnem v roli žáka, letos ji čekala role lektora. Skupiny deváťáků vedly různé dílny, např.: Barvy v počítači, Chemie barev, Mandaly, Barvy v literatuře, Orientační běh podle barev, Lidské oko, Barvení látek apod. Projektovému dnu předcházela důkladná příprava, takže všeproběhlo bez problémů.

Projektový den - Chemické modelování 16.11.2016

IX. B

Tento projektový den byl zcela v režii paní učitelky Bielikové. Pomocí počítačového programu Chemsketch, polystyrénových kouliček a barev žáci ve skupinách pronikali do problematiky stavby chemických sloučenin a vytvářeli posléze jejich modely

Projektový den 11.10.2016

IX. B

V říjnu proběhl projektový den na téma Jak věci fungují. Byl zaměřený na volbu povolání a v jeho rámci  jsme navštívili dvě pracoviště - Zdravotnickou záchrannou službu a Hasičský záchranný sbor. Viděli jsme zázemí a techniku, nakoukli jsme do běžného provozu , zeznámili se z různými povoláními, podmínkami práce i požadavky na vzdělání. Zaujal zejména nový dispenčink záchranné služby. Na obou pracovištích se nám věnovali vstřícní a fundovaní odborníci.

Harmonizační pobyt 5.9. až 6.9. 2017

IX. B
Letos již po čtvrté a naposledy jsme vyrazili na Bílou Vránu do Bedřichova , abychom se po prázdninách připravili na poslední společný školní rok. Tentokrát jsme dojeli vlakem do Hejnic a pak šli kolem Štolpišského vodopádu přes Jizerské hory do Bedřichova. Přesto, že nám počasí opravdu nepřálo, cestu jsme zvládli a byly i chvíle, kdy jsme zahlédli slunce. Večer jsme se věnovali přípravě na školní rok a hrám. Druhý den dopoledne jsme hráli týmové hry a po obědě jsme se nejkratší cestou vrátili zpátky do Liberce.