Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

IX. B

IX. B

Naše třída v minulých letech

V. B
VI. B
VII. B
VIII. B


Dokumenty ke stažení
září 2016 PDF soubor 326.2 kB Stáhnout
říjen 2016 PDF soubor 353.6 kB Stáhnout
listopad 2016 PDF soubor 438 kB Stáhnout
prosinec 2016 PDF soubor 686.9 kB Stáhnout
leden 2017 PDF soubor 645.8 kB Stáhnout
únor 2017 PDF soubor 649.8 kB Stáhnout
březen 2017 PDF soubor 608.6 kB Stáhnout
duben 2017 PDF soubor 643.1 kB Stáhnout
květen 2017 PDF soubor 581.8 kB Stáhnout

Pobyt v přírodě

IX. B

Konal se od 22.5. do 26.5. na Malé Skále a fotky hovoří za všechno.

Exkurze do Škoda auto Mladá Boleslav

IX. B

V pátek 31.3. se konala exkurze do Mladé Boleslavi, kde jsme navštívili muzeum věnované historii výroby aut a dva provozy v továrně Škoda . Po celou dobu se nám věnovali průvodci. V muzeu nás zaujaly  modely aut, motocyklů a kol a v provozech čistota a velká organizovanost. 

Přijímací zkoušky nenanečisto

IX. B

V sobotu 1.4. se konaly ve škole přijímací zkoušky nanečisto, kterých se zúčastnila většina žáků devátých tříd. Od  osmi do jedenácti hodin si všichni zkusili přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka a už  následující pondělí se dozvěděli výsledky.

Projektový den - Sportovní den pro druháky.

IX. B

Ve středu 1.2. se konal sportovní den pro druháky, který pro ně nachystali žáci devátých tříd.Druháci plnili sportovní disciplíny na patnácti stanovištích s velkým  nasazením a deváťaci se jim téměř příkladně věnovali. Projektovému dni předcházela důkladná příprava - vymýšlení vhodných disciplín, tvorba poutačů, tvorba pravidel a systému bodování. Určitě i proto projektový den proběhl bez problémů a k velké spokojenosti všech.

 

Příběhy bezvýhradné lidskosti

Ve středu 18.1. deváté třídy navštivily výstavu v areálu technické university, která byla věnována Přemyslu Pittrovi,  vyjímečné postavě v dějinách 20. století. Součástí výstavy byla úvodní přednáška pracovnice Narodního  pedagogického muzea v Praze a dokumentární film o lidech, kterým Přemysl Pittr a jeho spolupracovníci pomohli.

Program centra Maják

IX. B

V pátek  13.1 naše třída absolvovala první část preventivního programu organizace Maják nazvaný " Boys and Girls", zaměřený na mezilidské vztahy a na prevenci užívání návykových látek. Program bude mít tři dvouhodinové části a vede ho vyškolený lektor organizace Maják Jan Molnár.

Projektový den 19.12.2016

IX. B

Stejně jako každý rok se i letos konal projektový den zaměřený na barvy v různých oblastech našeho života. V minulých letech  prošla naše třída tímto dnem v roli žáka, letos ji čekala role lektora. Skupiny deváťáků vedly různé dílny, např.: Barvy v počítači, Chemie barev, Mandaly, Barvy v literatuře, Orientační běh podle barev, Lidské oko, Barvení látek apod. Projektovému dnu předcházela důkladná příprava, takže všeproběhlo bez problémů.

Projektový den - Chemické modelování 16.11.2016

IX. B

Tento projektový den byl zcela v režii paní učitelky Bielikové. Pomocí počítačového programu Chemsketch, polystyrénových kouliček a barev žáci ve skupinách pronikali do problematiky stavby chemických sloučenin a vytvářeli posléze jejich modely

Projektový den 11.10.2016

IX. B

V říjnu proběhl projektový den na téma Jak věci fungují. Byl zaměřený na volbu povolání a v jeho rámci  jsme navštívili dvě pracoviště - Zdravotnickou záchrannou službu a Hasičský záchranný sbor. Viděli jsme zázemí a techniku, nakoukli jsme do běžného provozu , zeznámili se z různými povoláními, podmínkami práce i požadavky na vzdělání. Zaujal zejména nový dispenčink záchranné služby. Na obou pracovištích se nám věnovali vstřícní a fundovaní odborníci.

 

 

Harmonizační pobyt 5.9. až 6.9. 2017

IX. B
Letos již po čtvrté a naposledy jsme vyrazili na Bílou Vránu do Bedřichova , abychom se po prázdninách připravili na poslední společný školní rok. Tentokrát jsme dojeli vlakem do Hejnic a pak šli kolem Štolpišského vodopádu přes Jizerské hory do Bedřichova. Přesto, že nám počasí opravdu nepřálo, cestu jsme zvládli a byly i chvíle, kdy jsme zahlédli slunce. Večer jsme se věnovali přípravě na školní rok a hrám. Druhý den dopoledne jsme hráli týmové hry a po obědě jsme se nejkratší cestou vrátili zpátky do Liberce.