VI. B

duben 2016 PDF soubor 382.5 kB Stáhnout
květen 2016 PDF soubor 380.3 kB Stáhnout
červen 2016 PDF soubor 489.5 kB Stáhnout

Osmácká návštěva čističky vody a vůbec VODA v laboratoři

IX. B

To jsme jednoho dne byli "najednou" v čističce odpadních vod a ještě k tomu v laboratoři čistili vodu vším dostupným :-)

Osmácká návštěva Terezína.

IX. B

Minulost je neoddělitelnou součástí našeho života.

Osmácké pokusování na gymplu

IX. B

V květnu jsme se na chviličku  stali žáky - studenty gymnázia. Měřili jsme si kosti, vyráběli mýdlo a hořeli:-)

15. - 18. 9. - 4. expedice: Severní a Západní Čechy

IX. B

Pro poslední naší expedici jsme zvolili směr sever. Ve čtvrtek ráno v 7:00 jsme vyjeli od školy, v Novém Boru nás čekala exkurze sklárny už od 8:00. A hned poté Kamenický Šenov, Preciosa, lustry. Neuvěřitelně dlouhá podívaná, ale moc hezké. Nejzajímavější asi bylo vidět odlévání kapalného bronzu do forem. Poslední cíl  prvního dne (soutěsky v Českém Švýcarsku) jsme museli z důvodu špatného počasí zrušit.Skončili jsme v Děčíně, prohlédli si zámecké zahrady a okolí zámku

14. 9. - "Jak věci fungují?" - projektový den

IX. B

Jsou v deváté třídě a za pár měsíců se budou rozhodovat, kam na střední školu.Ve středu  byla celá třída v rámci projektových dnů na Úřadu práce, tam  si vyslechli povídání, co je čeká, až budou pracovat, o stavu nezaměstnanosti v kraji, o profesních nabídkách, vyplnili dotazník, který z nich rázem udělal fyziky, ač o to nestojí :-). Poté byli na záchrance, prohlídli si vybavení sanitky, poslechli, co je pracovní náplní lidí pracujících v tomto zaměstnání a chviličku naslouchali, jak probíhá telefonát na lince 155. To vše zažili žáci 9.B, ZŠ Lesní. Libor Tampier, televize Prima, Liberec :-)

9.ročník - září - harmonizační dny v Oldřichově

IX. B

Tradičně jsme se i letos sešli na tradičních harmonizačních dnech v Oldřichově v Hájích, tradičně počátkem září. A bylo to, jak jinak než, tradičně skvělé. Jo a kluci tradičně sjeli po zadku holou skálu vodopádu. Není nad tradici:-)

Voda bez hranic ( česko - německý projekt)

IX. B

Byl to jeden z nejzajímavějších projektů.

Dubnové posezení s panem Šolcem

IX. B

Je prima mít někoho, kdo tě vyslechne a poradí.

Březnové pokusování s panem Kosinou

IX. B

Jenom na chviličku něco zahřáli, oddestilovali...:-)