Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

IX. A

IX. A
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

 VIII. A
Dokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 428.9 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 327.3 kB Stáhnout
listopad 2013 PDF soubor 426.2 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 540.4 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 541.9 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 537.8 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 651.4 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 538.8 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 698.2 kB Stáhnout

Projektový den 5.3.

 

Ve středu 5. 3. 2014 jsme s panem učitelem Kozákem absolvovali projektový den „Energie - žrouti v domácnosti.“ Ráno jsme měli sraz v 8:00 hod. na Fügnerce, kde si  každá skupina, která čítala okolo 5 žáků,  vybrala jeden pokoj v domácnosti. Naše skupina (Lipajda, Emátko, Kačenka, Janička a já) si vybrala kuchyò. Dále jsme se vydali do DATARTU, kde jsme měli za úkol zapsat si podstatné informace (spotřeba elektrické energie, spotřeba vody, výkon, ...) k co největšímu počtu spotřebičů vhodných do vybrané místnosti a u každého z nich porovnat minimálně dva podobné. V 10:00 hod. jsme měli sraz na Fügnerce a šli jsme s nasbíranými informacemi pěšky zpátky do školy. Ve škole každá skupina písemně porovnala zjištěné výsledky a odprezentovala. Nakonec se vše zhodnotilo  a šlo se domů. Myslím si, že byl pro nás tento projektový den velice přínosný.

Tomáš SyřištěVe středu 5.3. jsem s několika mými spolužáky absolvovala projektový den o Euroregionu Nisa. Na začátku se nás paní učitelka zeptala na pár otázek ohledně euroregionu, potom jsme se rozdělili na 3 skupiny: Poláky, Němce a Čechy. Skupina zvolila svého šéfa a po té skupina měla za úkol vyhledat na internetu nějaké informace o své části regionu a také vymyslet zájezd do své části regionu. Já a moje skupinka Poláků jsme udělali zájezd do Jeleni Gory, samozřejmě jsme to měli jako vždy nejlepší. Po tom, co jsme dodělali naší práci v informatice, šli jsme zpět do třídy a odprezentovali zájezd naší CK našim spolužákům. Byl to moc zábavný a poučný projektový den.

Sabina Adamcová
 

 

Den barev

IX. A

V pátek 20.12. jsme absolvovali Den barev. Žáci 9.tříd připravovali dílny pro šesťáky a sedmáky. Naše třída chystala celkem šest dílen, například barvy v chemii, barevné jídlo, barvy živočichů a rostlin nebo orientační běh. Všechno jsme nachystali a připravili tak, že nenastal žádný problém a vše proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Dokonce většina hodnotila tento den mnohem lépe než loòské Velikonoce, kde jsme dělali něco podobného pro první stupeò. Už jsme asi zkušenější a lépe jsme se připravili:)

Na rozloučenou jsme si ve třídě promítli video z projektového dne proti kouření, které natočila jedna naše skupina a Kirill dovedně sestříhal. Už dlouho jsme se tak nenasmáli a odcházeli jsme na Vánoce úžasně spokojení a naladění.

Florbalový turnaj

IX. A

 

Bronzová medaile pro dívky ZŠ Lesní

22. listopadu se u nás ve škole konal turnaj ve florbale dívek 8. – 9. ročníku. Náš tým byl početný, nadšený a po několika přípravných trénincích i sehraný.  Ze tří sehraných zápasů jsme prohrály pouze jeden, a to o pouhý jeden bod! Celkového vítěze, ZŠ Husova, jsme dokonce porazily!!  V konečném hodnocení, které se díky stejnému počtu vyhraných zápasů u tří týmu řídilo počtem gólů, jsme ale nakonec skončily na třetím místě.

Projektový den Jak nezačít kouřit

 

14.11.  jsme absolvovali projektový den zaměřený na kouření a jeho důsledky. Každý z žáků si odnesl z projektového dne něco jiného, co považoval na důležité. Žákům bylo dáno několik úkolů a aktivit, které byli povinni splnit s pomoci mediálních ukázek a zkušeností ostatních. Zjistili například podstatné informace o důvodech, proč lidi kouří, nebo důsledky pro těhotné matky. Myslím si, že projektový den byl produktivní, a že žáci brali tuto akci vážně.
Tomáš Lipavský

Úřad práce

IX. A

V pondělí 14. října jsme v rámci projektového dne navštívili Úřad práce v Liberci.  Polovina z nás ještě navštívila  Záchrannou službu a druhá hotel Zlatý lev.

Tenistka Bára

IX. A

Bára Pokorná nejen trénuje, ale i vyhrává. Za starší žákyně už má první, druhé i třetí místo za dvouhru i čtyřhru.

Naše tenistka

IX. A

Natálie Kohoutková úspěšně boduje v tenise. Od prázdnin už vyhrála několik turnajů celostátní úrovně.

Tak jdeme do finále!

IX. A

Vítáme vás v devítce! Už skoro měsíc si zvykáme na to, že jsme na základce poslední rok. Zatím si horko těžko vzpomínáme na látku osmičky, snažíme se oddálit nutnost přípravy na přijímačky, lehce začínáme uvažovat o absolventské práci. Spousta věcí je ale jako dřív: někteří jsou stále stejně nepořádní, upovídaní, rozesmátí. Někdo vyrostl a zklidnil se, někdo na to teprve čeká.