V. A

květen 2017 PDF soubor 497 kB Stáhnout

Horochata 2017

IX. A

Podívejte ase na fotky z poslední Horochaty :o)

Projektový den „Praha“ – Letiště Václava Havla a CATC

IX. A

Poslední projektový den na základní škole byl věnován aviatice a profesnímu zaměření v letectví. Během slunného středečního dne jsme navštívili letiště Václava Havla a Czech Aviation Training Centre. Během dne jsme viděli přistávat největší letadlo světa Airbus A-380, Boeing 777 a mnoho dalších letadel. Z terminálu 3 jsme projeli velký celek letiště včetně hasičské stanice a podívali se do zázemí celého areálu. V CATC jsme shlédli prostory a postupy k vycvičení pilotů a palubního personálu. Při celé prohlídce jsme dostali mnoho informací k profesím jako je třeba cena platu, doba studia, požadavky nebo investice do studia.

Projektové pondělí 24. 4. 17 „Terezín“

IX. A

To, že Terezín není jen holocaust, který se odehrával za 2. Světové války nám jedno slunné pondělí vysvětlil pan Lukáš Lev, náš průvodce Terezínem. Celý projektový den začal již brzy ráno, odjezdem od školy (7:30) a končil příjezdem v 18:00 opět ke škole. Během dne jsme se dozvěděli strašně moc zajímavých historických faktů o Terezínské pevnosti z 18. století (navštívili jsme pevnost, podzemní chodby a výstavu), dále potom o centru města, které dříve sloužilo vojákům v 18. století jako zázemí a později za dob 2. SV jako ghetto židovského obyvatelstva. Před obědem jsme navštívili Terezínskou půdu (http://www.terezinskapuda.cz), kde jsme shlédli dochované nástěné malby a jako poslední jsme prošli Malou pevnost, která později sloužila jako vězení a mučírna jednotek SS a gestapa.Osobně musím říci, že na mě celý den strávený v Terezíně za výkladu pana průvodce zanechal velký dojem. Doporučuji jako rodinný výlet.

Mocca Yes Cup 2017

IX. A

30. března se konal první ročník florbalového turnaje Mocca Yes Cup. Odehrával se na půdě ZŠ Dobiášova a účast týmu byla početná – 16. Nakonec se naši svěřenci, kteří tvořili výběr toho nejlepšího od 5. – 9. Ročníku, probojovali do finále, kde podlehli 1:0 nešťastným vlastním gólem vítězi turnaje ZŠ Ještědská. Celý tým odehrál velmi kvalitní turnaj a jeho herní kvalita stoupala. Na konci turnaje byl žák 5. ročníku, J. Faksa, vyhlášen za nejlepšího mladého hráče. Za druhou příčku v turnaji si žáci vysloužili nejen věcné ceny a obdiv, ale i odměnu ve formy Pizzy, která se uskuteční ke konci dubna v jídelně :o)

Projektový den "Chemické modelování"

IX. A

Podívejte se na fotky z projektového dne Chemické modelování, kde bylo cílem vymodelovat určitý chemický prvek, popsat ho a odprezentovat spolužákům.

Projektový den "Sportovní den pro druháky"

IX. A

Ve středu 1. 2. se konal sportovní den pro druháky, který pro ně nachystali žáci devátých tříd. Druháci plnili sportovní disciplíny na patnácti stanovištích s velkým  nasazením a deváťaci se jim téměř příkladně věnovali. Projektovému dni předcházela důkladná příprava - vymýšlení vhodných disciplín, tvorba poutačů, tvorba pravidel a systému bodování. Určitě i proto projektový den proběhl bez problémů a k velké spokojenosti všech.

Projektový den "Den barev" 19. 12. 2016

IX. A

Stejně jako každý rok se i letos konal projektový den zaměřený na barvy v různých oblastech našeho života. V minulých letech  prošla naše třída tímto dnem v roli žáka, letos ji čekala role lektora. Skupiny deváťáků vedly různé dílny, např.: Barvy v počítači, Chemie barev, Mandaly, Barvy v literatuře, Orientační běh podle barev, Lidské oko, Barvení látek apod. Projektovému dnu předcházela důkladná příprava, takže vše proběhlo bez problémů.

Třetí místo ve florbalovém turnaji žáků 8. a 9. ročníků

IX. A

Dámy a pánové, představuji Vám tým složený z žáků naší školy, který vybojoval ve finálovém turnaji krásné třetí místo. Z celého Liberce podlehl pouze prvnímu týmu ze ZŠ U Školy a druhému týmu ze ZŠ Ještědská.

Tým prošel základním kolem, které se konalo u nás na škole. Dostal se do semifinále (zde skončil na druhém, postupovém místě), ze kterého se kvalifikoval mezi nejlepší 4 v Liberci. Zde vybojoval v úvodu důležitou výhru nad ZŠ Straž nad Nisou a bohužel smolně podlehl v boji o druhé místo o jeden gól se ZŠ Ještědská.

S některými hráči se letos škola rozloučí, ale talentování hráči z osmých ročníku je jistě zastoupí.

Volba povolání

IX. A

V úterý 11. 10. 2016 jsme navštívili, v rámci projektového dne „Volba povolání“, hasiče a zdravotní záchranáře. Viděli jsme zázemí, techniku a nakoukli do běžného dne 4 profesí. Podívejte se na fotky z projektového dne. Touto cestou bych také všem zúčastněním chtěl poděkovat, zejména panu Bienovi, který se nám celou dobu věnoval u hasičů ve svém osobním volnu.

Poslední harmonizační dny

IX. A

Poslední harmonizační dny se opět odehrály na Bíle Vráně, kam jsme se dostali za ultra deštivého počasí přes vrcholky Jizerských hor. Začínali jsme v Hejnicích a přes Štolpišský vodopád a sedlo Holubníku jsme se promočení dostali na určené místo. V šestém ročníku jsme šli na harmonogram za deště a v devátém ročníku se kruh uzavřel, opět jsme šli za deště. Odměnou nám ale bylo počasí v úterý, kdy jsme si za slunného dne užili zbytek "harmonizáků". Další fotky z akce naleznete zde.

Vysvědčení z 8.A

IX. A
Poslední den ve třídě 8.A a konec školního roku 2015/2016 - rozdávání vysvědčení a poslední den školy.

Bowling na konci roku 2016

IX. A

Podívejte se na bowlingové klání, které se konalo na konci školního roku. Pěkně vykutálené třída :o) Další fotky naleznete zde.