Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

IV. B

IV. B

Naše třída v minulých letech

I. B
II. B
III. B


Dokumenty ke stažení
září 2015 PDF soubor 309 kB Stáhnout
říjen 2015 PDF soubor 373.5 kB Stáhnout
listopad 2015 PDF soubor 307.2 kB Stáhnout
prosinec 2015 PDF soubor 372 kB Stáhnout
leden 2016 PDF soubor 345.4 kB Stáhnout
únor 2016 PDF soubor 439.3 kB Stáhnout
březen2016 PDF soubor 297.6 kB Stáhnout
duben 2016 PDF soubor 328.7 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 435.8 kB Stáhnout
červen 2016 PDF soubor 309 kB Stáhnout

Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo: 4.den (My a odjezd)

IV. B

Jsme trochu smutní, že stále prší. Ještě pár minut a musíme vyklidit chatky. Déšť a úklid nám ale dobrou náladu nevezmou. Do oběda se určitě zabavíme! Zahrajeme si hry a počkáme na příjezd autobusu. Cestou domů si ještě prohlédneme z Brány - rozhledny na jičínském náměstí okolí města a navštívíme ševcovskou dílnu Rumcajse. Všichni se těšíme domů. I když byl náš výlet více dobrodružný - vydařil se!

Vaše děti, paní učitelka a kamarádky Monika a Lenka.

Fotky uvidíte později, stále se nám je nedaří odeslat.

A teď, když už se skoro všechny fotky podařilo ukázat, zase se pomíchaly. Nevadí, hlavně, když nám to na nich sluší.

Dnes to byla pecka! 3. den (My a hrad Pecka)

IV. B

Opravdu to byla pecka! Ráno jsme se probudili do slunečného dne. Konečně se dalo vysušit všechno mokré a Huráááá na Pecku. Prohlídka byla zajímavá, taky trochu horrorová. V mučírně nás vyděsily skřipce, housle a další mučící nástroje (je možné, že paní učitelka načerpala inspiraci(-: slíbila, že si nic pamatovat nebude).

Celé odpoledne jsme se koupali, skákali na trampolíně, nachytali trochu sluníčka. Bylo to nejlepší řešení. Protože hned, jakmile se setmělo, začalo i bouřit. Blesky lítaly okolo chatek, ale pro nás, kteří jsme prošli mučírnou na Pecce, byla bouřka procházkou růžovým sadem. Dokonce někteří měli párty se světelnými efekty(nebojte, nic se nám nestalo). Doufáme, že se počasí umoudří.

Pobyt v přírodě: 2.den - Prší, prší, jen se leje( My a déšť)

Protože déšť pomalu ustává(aby se zase rozpršelo), vyrážíme na první výlet mimo náš kemp. Jdeme se projít do měštečka Pecka. Na náměstí nás od deště zachránila cukrárna. Kromě dortíků a dalších lákadel někteří z nás nakoupili i suvenýry a pohledy. Město jsme viděli opravdu jen přes sklo cukrárny. Cesta zpět do kempu byla rychlá. Z kopce a v běhu. Samozřejmě v dešti. Po obědě a odpoledním odpočinku se obloha pomalu vyjasňuje. A my opouštíme chatky. Můžeme si půjčit míče, badminton a zkoušíme překonávat prolézačky. Kdo se rád schovává, hraje na schovku. Využíváme každé chvilky, kdy neprší. Samozřejmě, že také sušíme a sušíme a sušíme,... Škoda, že nemůžeme ukázat fotky.

Pobyt v přírodě: 1.den: Zvířátka u zvířátek(My a Safari)

Náš první den je věnován Safari ve Dvoře Králové. Projížďka mezi zebrami a antilopami se stala nezapomenutelným zážitkem. Upoutala nás krásná africká příroda. Zajímavá byla prohlídka muzea Z. Buriana. Víme, že ilustroval knihu Lovci mamutů.

Do kempu jsme dorazili až okolo čtvrté hodiny. Ubytování je ve třech větších chatkách. Máme malé, zatím uklizené, útulné pokojíky. Po dobré večeři(rizoto) ještě upravujeme pokoje a píšeme další informace do deníčků. Pak si chvilku povídáme, dojídáme mlsoty z domova a pomalu se chystáme do Hajan. Ráno bude rozcvička. Povedou ji Monika s Lenkou. Jsou to naše nové kamarádky, které musíme poslouchat stejně tak, jako paní učitelku. A protože připojení k internetu je komplikované, fotky se pokusíme poslat až zítra. Třeba se nám to podaří.....

 

Dopravní hřiště

IV. B

Huráááá! Všichni jsme zvládli na výbornou testy z dopravní výchovy a máme velikou radost! Nebude to dlouho trvat a zvládneme určitě i testy k získání řidičského průkazu.

Jarmark - Budoucnost

IV. B

Milé děti, děkuji za povedené vystoupení. Bylo znát, že jste si všichni tanec užívali. Také děkuji  rodičům za velkou pomoc při přípravě jarmarku - za dobroty, nápoje, šperky,.....Vaše paní učitelka

 

Narozeniny Martina, Emilky, Dana a myši Barči

IV. B

Muffiny a bonbóny jsou oblíbenou narozeninovou pochoutkou naší třídy. Po hodinách, kdy je potřeba soustředení, si rádi zamlsáme.

Ve třídě jsme už měli plno domácích mazlíčků. Barunka si přivedla kamarády potkany. Paní učitelka se do prohlídky příliš nezapojovala(-:

Projekt Praha - Mise Vyšehrad

IV. B

 Tentokráte se naše třída zúčastnila interaktivní vycházky po Vyšehradě. Prostřednictvím herních situací jsme si přiblížili nejvýznamnější události z mytologie a historie Vyšehradu. Pod vedením badatele Tomáše jsme v pěti skupinách získali všechny potřebné atributy. Pátrali jsme v archivu na starém Purkrabství.V chrámu Petra a Pavla jsme vyslovili svá přání králi Vratislavu I. Na  Slavíně jsme  se seznámili blíže s významnými českými obrozenci. Vyšehradská kasemata byla svědkem našeho boje se Švédy, Francouzi a Husity. Napínavá mise byla ukončena v majestátném sále Gorlice. Program se nám velice líbil!  

 

Školní bazar knih, čarodějnice a oslava narozenin

IV. B

Měsíc duben byl plný zážitků. Mohli jsme si kupovat a prodávat starší knihy, centra aktivt byla o čarodějnicích a také jsme slavili narozeniny. Duben nám uplynul jako voda...

Zlatý štětec

IV. B

Letošní Zlatý štětec byl hodně studený. Vloni vyhlášení vítězů probíhalo ve slunečním odpoledni, Tentokráte jsme vítězným obrázkům tleskali zachumlaní v zimních kabátech. Hela, Amálka, Barunka a Ema namalovaly krásné obrázky, které byly zaměřené na sport. Za reprezentaci třídy děvčatům děkujeme! 

Od Pravěku ke Králům

IV. B

Jakmile jsme opustili "Pravěk", čekala nás" Královská centra". Kromě poznatků o architektuře, literatuře, zeměpisu a spousty výpočtů, jsme si zahráli na naše oblíbené kamarády Macha a Šebestovou. Tentokráte navštívili Karla IV. Připravili jsme si i královský pohár. A také Ema měla svátek!

Učení bez známek a zkoušení

IV. B

To nebyl apríl! 1.dubna nás celé 4 hodiny učili rodiče. A tak jsme postupně poznávali, jak těžké, důležité, ale přitom zábavné, je učit se znakovou řeč (už taky umíme několik slov). Druhá hodina nás překvapila tématem, které nás obohatilo o nečekané zjištění. Že některé věci, o nichž se stydíme mluvit, jsou vlastně přirozené a je dobré o nich vědět. Třetí hodinu jsme cestovali napříč kontinenty, určovali země, které známe z prázdnin a dovolených. Místa jsme zaznamenávali do mapy. Vyplněnou si ji dáme na nástěnku a budeme sledovat, jak rychle se zaplňuje. Poslední hodina patřila muzice. Už víme, že předchůdcem klavíru je cembalo (víme jaký má zvuk), a že jedním z nejskladnějších hudebních nástrojů může být i flétna-poslechli jsme si ukázky. Aby výuka měla vše, co má mít, Tom pro nás připravil lehký zábavný hudební test. Všem děkujeme!

Konkurz v knihovně

IV. B

Čtení pro nevidomé děti je pro nás každým rokem výzvou. I letos jsme se rádi přihlásili. Dlouhé čekání jsme vyplnili procházkou po městě, kde se právě natáčel historický film. Také nás posilnila zmrzlina, párek v rohlíku a další(nezdravé) mlsání. V knihovně, současně s naším předčítáním, probíhal program s lidovými tanci, potkali jsme pana učitele na tělocvik. Zkrátka, i když nás nevyberou, přístí rok se opět na konkurz přihlásíme.

Nejhezčí oslava Velikonoc je u nás!

IV. B

Jak se slaví Velikonoce v jiných zemích? Někde podobně jako u nás. Jinde tak, že bychom se mohli domnívat, že jde o úplně jiné svátky. Všude jsou ale v závěru veselé! My jsme se o oslavách v zemích EU dozvěděli ve V Klubu.

Cestou do divadla a na dopravní hřiště

IV. B

V divadle se moc fotit nedá. Tak jsme se vyfotili cestou do PKO. Už víme, že pantomima je zábavná, ale na představení PANTOMIMA jsme i zjistili, že je to také hodně složitý herecký obor. Někteří z nás si totiž na pódiu pantomimu vyzkoušeli. Škoda, že se nedalo fotit. Jsme velmi šikovní!

Jaro se probudilo zrovna v okamžiku, kdy jsme šli na dopravní hřiště. Cestou jsme poznávali dopravní značky a v učebně nás čekaly zkušební testy. Tak máme "natrénováno".

Povídání se školním psychologem P. Šolcem

IV. B

V únoru proběhla už třetí schůzka s panem P. Šolcem. Vždy se na setkání s ním moc těšíme. Kromě zábavných her se učíme poznávat nejen kamarády, ale i sami sebe. Mnozí z nás zjistili plno skutečností, které by nás ani nenapadly. Třeba to, jak jsme pro ostatní důležití, jak nás ostatní potřebují a i to, jak je důležité mít vedle sebe kamaráda, kterému můžeme důvěřovat. Na zodpovězení plno dalších otázek o nás a naší třídě se těšíme na další schůzce. S panem Šolcem si povídáme pravidelně jednou za čtrnáct dní. Těšíme se na příští úterý! Škoda, že hodina tak rychle uběhne.

Pravěk a narozeniny v únoru

IV. B

V únoru jsme slavili narozeniny i svátky. Oslavenců bylo hodně. Linda, Tomáš, Matěj, Amálka, Anetka, Jenda, paní učitelka a Jaromír Jágr. I když všichni na oslavu nepřišli, oslava proběhla tak, jak měla. Taky jsme přemýšleli, jak asi oslavovali narozeniny v pravěku. To si nepamatovala ani paní učitelka. V pravěkých centrech aktivit, kromě poznatků o životě v této době, jsme počítali, hledali zajímavosti, malovali, ale i hráli divadlo.

Recitační soutěž

IV. B

V letošní recitační soutěži nás reprezentovala tři děvčata. Baruška, Markétka a Amálka. První místo v naší kategorii získal Vítek ze 4.A. Jeho přednes si prvenství opravdu zasloužil. Škoda, že nebylo více přednášejících z naší třídy. Palce nám přišla držet Ema. Do dalšího ročníku soutěže jsme si všichni slíbili, že výběr básní a přednes ještě více zdokonalíme. Holkám děkujeme!

Leden

IV. B

V lednu jsme oslavili jedny narozeniny a dva svátky. To ale neznamená, že jen slavíme a mlsáme. Protože nás čekalo pololetní vysvědčení, bylo nutné zapojit co nejvíce sil, abychom zvládli všechny písemky, testy a zkoušení.....

 

Vánoční besídka

IV. B

Už za pár dní budou Vánoce. Všichni se těšíme nejen na dárky, ale i na dny volna. Na letošní vánoční besídku jsme si připravili plno dárků, cukroví, ale i zábavy. Někdo kouzlil, někdo cvičil, někdo zpíval, někdo si jen hrál, odpočíval a mlsal cukroví.

Vybíjená - druhé místo

IV. B

Jako tygři jsme se bili o první místo. Protože náš soupeř ze 4.A hrál lépe, zvítězil a my gratulujeme! 

Vánoční koncert

IV. B

Je škoda, že fotky neumí zpívat a tančit. Vánoční vystoupení pěveckých sborů Lesněnek a tanečního souboru Marlot se opravdu vydařil. A tak doufáme, že na krásný koncert a krásné tancování příští rok příjde nejméně tolik posluchačů a diváků jako letos.

Listování a narozeniny

IV. B

V Koloseu jsme se seznámili s novou knihou Aleny Ježkové -  Dračí polévka. Hercům panu Hejlíkovi a paní Bučkové se nás podařilo zaujmout a knížku by si většina z nás hned koupila. Škoda, že už byly všechny vyprodané. Třeba se objeví u někoho z nás pod stromečkem.

Protože bylo krásné počasí, cestou do školy jsme se i vyfotili.

Stihli jsme také popřát kamarádům k narozeninám

První Lesní Adventní trhy

IV. B

Kdo měl čas, přišel se podívat na naše PRVNÍ LESNÍ ADVENTENÍ TRHY. A bylo se na co koukat! Plné stoly jídla, cukroví, vánočních ozdob a vánočních výrobků, nechyběly ani vánoční koledy.

Hned druhý den jsme popřáli všem třem Barunkám k svátku. A i když nejsou "svaté", jsou rozhodně fajn, protože donesly plno sladkosrí. Děkujeme!

Adventní věnce

IV. B

 

Čeká nás námraza na každém kroku,
třeba už napadne sněhu i trochu,
však co je jisté, že přijdou Vánoce,
čas lásky a pohody zavládne po roce.

Ani letošní Advent se nemohl obejít bez výroby věnců a vánočních svícnů. Maminkám, které nám přišly pomoci, moc děkujeme. Samozřejmě, že děkujeme i všem, kteří nemohli přijít, ale na výrobu adventních věnců nás pečlivě„vybavili“.  A tak naše třída už dnes voněla Vánocemi.

Dopravní výchova: Centra aktivit, AUTA

IV. B

K velkému množství dopravních značek jsme vymysleli v centrech aktivit ještě další typy. Ale jen takové, které bychom si mohli nechat pouze ve třídě. Nikam jinam by asi umístit nešly. I když značka ZÁKAZ ODMLOUVÁNÍ by se mohla hodit někomu i domů. Správné výpočty příkladů prozradily zajímavosti o značkách některých aut. Zjistit, jakou výbavu by měl mít každý cyklista, bylo pro nás už hračkou. Kdo si nevěděl rady, mohl použít tablety, časopisy o autech nebo učebnice dopravní výchovy.

Svátek slavili Martinové a byli jsme v divadle

IV. B

Svatý Martin na bílém koni nepřijel. Jeden Martin přijel do školy autem a ten druhý bydlí blízko školy, takže přišel pěšky. Nebyla ani husa, ale bonbóny od Martinů nám chutnaly stejně víc. 

Nebudete tomu věřit. Viděli jsme anděla. Kde? V Naivním divadle. Taky jsme se s ním vyfotili. Vlastně s Andělkou. Byla to jedna z pohádkových postav, která vystupovala v představení Biblické příběhy. Představení bylo moc pěkné. A pěkné bylo i počasí, tak jsme se cestou vyfotili v barevném podzimu. 

Dopravní výchova

IV. B

Dnes jsme nemuseli jezdit na dopravní hřiště. Paní učitelka přijela za námi.

Naučili jsme se další dopravní značky, promítli si složitější dopravní situace, stihli jsme si i všechno nové zapsat do sešitu. Teď už nám zbývá jenom"trénovat". Získání cyklistického průkazu je o krůček blíž.

Kočky a kocouři

IV. B

Ve třídě máme kočky a kocoury.

Čtyřnohé a dvounohé. Oba druhy, které se ve třídě vyskytují, se povedly!

Tablety, herbáře, čtenářské dílny

IV. B

Všechno nové si vyzkoušíme. S tablety pracujeme každý pátek. Zkoušíme testy z matematiky, češtiny i přírodovědy. Právě trénujeme dopravní výchovu - značky.

Taky už skoro všichni máme hotové herbáře. Nápadů, jak je vytvořit, je plno. Všechny herbáře byly krásné.

Čtenéřské dílny zkoušíme letos poprvé. Poznáváme nové knížky, nové postavy, nová prostředí a nové příběhy.

Zajímavá a zábavná matematika a samozřejmě narozeniny.

IV. B

S paní učitelkou Přibilovou jsme si vyzkoušeli matematiku podle pana profesora Hejného. A moc nás bavila. Samozřejmě, že nás bavila i oslava narozenin. Těšíme se, že se obě události budou opakovat!

Výtvarná výchova trochu jinak. Další narozeniny.

IV. B

Výtvarnou výchovu jsme si vyzkoušeli s maminkou Amálky. Kreslili jsme nejen vodovkami, temperami, pastelkami a tužkou, ale i perem a fixem. Tuž nám paní učitelka raději nepovolila. Úkolem bylo vytvořit příběh" vyfocený "na čtvrtku. A jak je dobrým zvykem, opět následovala oslava narozenin.

Stříhání oveček

IV. B

Ovčí vlna je přírodní materiál, je měkká a hřeje, i když navlhne. Jak se taková vlna zpracovává? Nejenom na tuto otázku jsme dostali odpověď v EKOCENTRU STŘEVLÍK. Vyzkoušeli jsme si česání vlny, předení na kolovrátku, tkaní na tkalcovském stavu. Ochutnali jsme ovčí sýry, zasoutěžili na Pasáčkovy stezce, sestavovali obrazce ovcí. Všechny holky si napletly a nabarvily přírodními barvami pramínky vlasů. Protože nám přálo i počasí, sobotní výlet neměl chybu!

Přírodověda, výtvarná výchova a oslava

IV. B

V hodinách přírodovědy se učime o květinách. Doma si tvoříme herbáře a také květiny kreslíme. Dnes poprvé s uhlem a rudkou. Všechny obrázky se povedly. Samozřejmě -nechyběla oslava narozenin.

Všichni ukazují vpravo, odbočují vpravo....

IV. B

I když někteří ukazovali vpravo a odbočovali vlevo, na dopravním hřišti se nám líbilo!

Na dopravním hřišti se budeme učit nejen značky, ale i řešit situace na křižovatkách. Dnes jsme se dozvěděli, jak musí být vybaven cyklista. Abychom získali průkaz cyklisty, musíme projet bez chyby okruh plný odbočování, šipek, příkazů, zákazů a dalších dopravních záludností.

Držte nám palce!

Září

IV. B

Do školy se nám po krásných prázdninách příliš nechtělo. Přesto jsme přišli všichni hned první den připraveni a odhodláni pilně studovat. A už hned další týden jsme se poučili a pobavili na divadelním představení o kapele, která hledala textaře pro své písničky. Některé obrázky z představení si můžete prohlédnout.

Taky už máme první oslavu narozenin. Koláčky nás opět nezklamaly. Těšíme se na další divadlo, narozeniny, dobroty a trochu i na učení....a hlavně na prázdniny!