Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

III. C

III. C

Naše třída v minulých letech

I. C II. C


Dokumenty ke stažení
září 2015 PDF soubor 389.6 kB Stáhnout
říjen 2015 PDF soubor 318.8 kB Stáhnout
listopad 2015 PDF soubor 316.8 kB Stáhnout
prosinec 2015 PDF soubor 390.7 kB Stáhnout
leden 2016 PDF soubor 358.4 kB Stáhnout
únor 2016 PDF soubor 358.3 kB Stáhnout
březen2016 PDF soubor 353.9 kB Stáhnout
duben 2016 PDF soubor 459.8 kB Stáhnout
květen 2016 PDF soubor 465.6 kB Stáhnout
červen 2016 PDF soubor 516.5 kB Stáhnout

Letecká záchranná služba - exkurze

III. C

Ve středu 22.6. jsme se jeli podívat na letiště v Ostašově, abychom zjistili, co obnáší práce letecké záchranné služby. Mohli jsme si prohlédnout vrtulník jménem Kryštof. Sledovali jsme 1 přistání a 2 odlety vrtulníků. Naučili jsme se, jak se máme zachovat, když někdo potřebuje přivolat pomoc a které chování je naopak nežádoucí. Připomněli jsme si zásady první pomoci a vyzkoušeli jsme si i roli zachraňovaných. Na letišti jsme zanechali naše obrázky a předvedli jsme vystoupení, které bude v příštím školním roce zařazeno do soutěže. Cestou do školy jsme si zašli na zmrzlinu a ještě jsme stihli procvičit český jazyk. Děkuji panu Kouteckému za pěkný tip na exkurzi, záchranářům za čas, který nám věnovali a studentce Janě za milý doprovod.

 

 

16.6. Cestou - necestou

III. C

Ve čtvrtek ráno bylo krásně. Napsali jsme si deníky a pak hurá na naše oblíbené hřiště. Hned po obědě jsme vyrazili na Bazděz. Cesta do kopce nás stála úsilí, ale my ji stejně pokořili. Samotná prohlídka byla skvělá. Ve třídě se našlo pár jedinců, kteří by tam chtěli bydlet:-). Večer nás čekala bitva s vodními balónky. Najít úzký přívod vody s dostatečným tlakem k naplnění balónků byl náročný oříšek, který jsme pro tu zábavu nakonec vyřešili. Užili jsme si to tady náramně, ale domů už se moc těšíme.

Video najdete na: https://youtu.be/T5peXO9wycQ

15.6. Od Čtyřlístku k hororu

III. C

Celé středeční dopoledne lilo jak z konve. Přesto jsme zvládli závody ve střelbě prakem a vzduchovkou. Při sušení věcí na pokojích si děti vytvářely dekoraci/znak na dveře. Po obědě se vyčasilo a my jsme vyrazili do muzea Čtyřlístku. Po návratu děti opět obsypaly skákací vak a hřiště. Po večeři jsme secvičovali raperskou píseň a po setmění jsme se vydali na stezku odvahy. Měla 2 stupně obtížnosti - Predátoři (Pro ty, kteří prošli stezku sanostatně.) a Prdítka (Pro dvojice.). Na konci na všechny čekalo černé zrcadlo, které bylo obaleno svítícími kameny, do kterého se každý podepsal a jeden z kamenů si mohl nechat na památku. Teď už všichni spokojeně spí.

Video najdete na: https://youtu.be/th9frS8SS1k

14.6. Doksy - Na vodě

III. C

V úterý ráno jsme se probudili do deštivého rána. Vše se ale změnilo po snídani. Děti se nemohly dočkat, až budou moci na skákací vak. Se Štěpánem a Janou jsme ho vlastními těly vytřeli, aby na něj šlo vůbec vylézt a pak jsme si to všichni mohli začít užívat:-). Odpoledne jsme se šli vykoupat do Máchova jezera a dali jsme si okružní plavbu na lodi jménem Hynek. Večer jsme ještě měli beach party, na které se stavěly romantické stavby z písku a recitoval Máchův Máj. Za doprovodu lampionů jsme šli do hajan.

Video najdete na: https://www.youtube.com/watch?v=I1kPo5wVWig&feature=youtu.be

13.6. - Z Doks do Afriky

III. C

Konečně jsme se dočkali vytěšeného odjezdu do školy v přírodě. Celou cestu autobusem nás provázelo prudce deštivé a pochmurné počasí. Vše se změnilo příjezdem do Doks, kde jsme vystoupili do teplého slunného počasí. Po ubytování a vybalení věcí jsme řádili u chalupy a po o. jsme šli do ZOO parku. Večer na každého čekal hlavolam v podobě povlékání postele, který není třeba komentovat:-). Teď děti píší do deníků a hrají společenské hry. Všichni mají dobrou náladu. Video najdete na: https://www.youtube.com/watch?v=E3P2RODGeZo&feature=youtu.be

V parku

III. C

Po našem vystoupení na jarmarku jsme se vydali do parku u školy, kde nám paní Bímová udělala společné fotky. :-) Více fotek a ve větší kvalitě mohu stáhnout na flashku.

Jarmark - Budoucnost

III. C

Tento rok připadl jarmark na 2.6. Počasí nám přálo. Děti prezentovaly svou třídu jako promovaní inženýři. Konečně mohly naplno rozjet své raperské dovednosti :-). Naším stánkem byla luxusní kavárna. Maminky opět předvedly, jaké jsou skvělé pekařky, houbařky, medařky, ale i baristky. Děti se tradičně ujaly pouličního prodeje a moc jim to šlo. Myslím, že jsme si to opět uměli užít.

Ptačí centra aktivit

III. C

V těchto centrech aktivit jsme zkoumali stavbu těla a rozdělení ptáků. Řešili jsme slovní úlohy. Hledali jsme ptáky mezi vyjmenovanými slovy a použili je ve slohu. Dále se vyráběl papoušek na kolíčku, který slouží jako dekorace v květináči. Za svou práci ve skupině byl každý ohodnocen známkou.

Praha - Pražský hrad

III. C

11.5. bylo krásné slunné počasí a my jsme vyrazili na tradiční výlet do Prahy. Na Pražském hradě už na nás čekala průvodkyně, která nás provedla po nádvoří, navštívili jsme Baziliku sv. Jiří a Chrám sv. Víta. Dále jsme pokračovali do Zlaté uličky, kde jsme si prohlédli domky, mučírnu, zbroj, šaty a vězení Daliborku. Na závěr jsme si udělali piknik v parku na Kampě, kde lezou obří mimina. Byl to krásný den, děti byly vzorné. Děkuji paní vychovatelce Suchlové za skvěle volené trasy výletu a za zajímavé příběhy pojící se k pamětihodnostem a paní Rejnartové za pomoc s dětmi a akční záchranu odfouknuté kšiltovky :-). 

Centra aktivit - Měření času

III. C

V dalších z center aktivit jsme se zabývali měřením času. Děti zkoumaly, jak fungují školní sluneční hodiny, povídaly si s paní vychovatelkou o dalších typech hodin a vyhledávaly si je na internetu. Dále se procovalo s jízdním řádem a řešily se úlohy na dávkování léků podle různých časových variant. Děti si četly báseň o měsících v roce, odpovídaly na otázky a prováděly přepis. Ateliér navrhoval design náramkových hodinek. Při práci nám čas opravdu rychle utíkal :-).  

Rodičovské suplování s Kateřinou Kolářovou

III. C

Na 3. a 4. vyučovací hodinu aprílového dne k nám přišla paní Kolářová, která pracuje ve firmě Johnson Controls, kde se vyrábí automobilové součástky. Děti dostaly zahřívací rozcvičku v podobě křížovky, nahlédly prostřednictvím prezentace do závodu a způsobu výroby potahů autosedadel. Následně se staly designéry a navrhly si vlastní autopotahy. Na závěr nás čekala bohatá tombola z propagačních materiálů tohoto závodu. Děkujeme paní Kolářové za dopoledne plné zajímavostí a dárků :-).

Rodičovské suplování s Martinem Koukalem

III. C

Apríl jsme zahájili již 3. ročníkem rodičovského suplování. Pan Koukal nám opět věnoval 2 hodiny svého času. 1. hodinu nám promítnul a převyprávěl zajímavosti a své zážitky z Peru. 2. hodinu si nás vzal do parády a dal nám do těla při tělocviku. Nakonec každý dostal žákovskou knížku pro sportovce. Děkujeme panu Koukalovi za pěkné dopoledne:-).

Velikonoční tvoření s paní Novákovou

III. C

Do naší třídy tradičně zavítala maminka Kuby, aby s námi vytvořila velikonoční věneček. Všem se dílo povedlo. Snad tím každý potěší i své okolí. Děkujeme paní Novákové za nápady a čas, který nám věnuje.

Centra aktivit - Voda

III. C

V těchto centrech aktivit děláme pokusy s vodou, věnujeme se vodním příslovím, čteme si o koloběhu vody. V matematice řešíme kombinované slovní úlohy o Čochtanovi a Rochně, u kterých už se musíme perfektně orientovat v převodech jednotek času, délky a objemu. Přeměřujeme nádoby na dušičky a tvoříme vlastní stavby i s plánem. V ateliéru sledujeme vlastnosti vody a vytváříme vodní příšery.

Výstava - Ochrana přírody v Libereckém kraji

III. C

Ve středu 9.3. jsme se zabývali na krajském úřadě v Liberci chráněnou přírodou. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí. Zjistili jsme, která chráněná území jsme už navštívili a která ještě navštívíme ve škole v přírodě. Prohlédli jsme si chráněné rostliny a živočichy. Poslechli jsme si zvuky žab a prohlédli si např. domeček netopýrů žijících v panelovém domě. Dále jsme skládali puzzle a řešili rébusy. Jelikož všichni dávali pozor a poslouchali poutavý výklad, tak na závěr dokázali odpovědět na všechny hádanky.  Každý si odnesl malý dárek a měl možnost se svézt ve výtahu "páternoster". Myslím, že jsme si to pěkně užili. Dětí se zajímaly, zda by na krajském úřadě mohly jednou pracovat:-).

Recitační soutěž

III. C

Ve středu 17.2. proběhlo v naší knihovně školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovali: Štěpán, Marek, Hanka a Petra. Zvláštní cenu poroty (čestné uznání) dostal Štěpán. Gratuluji všem zúčastněným za jejich výkony.

Sportování

III. C

Dne 16.2. pro nás deváťáci nachystali sportovní den. Každý žák prošel 16 stanovišť a do jeho osobní karty mu byl zaznamenán výkon ohodnocený body. Nejlepší sportovkyní naší třídy byla Petra a nejlepším sportovcem Armin. Na závěr se všechny 3. třídy utkaly ve vybíjené. Získali jsme krásné 3. místo :-). Děkujeme deváťákům za vzorně nachystaný program a vstřícné chování k mladším dětem.

Odměna za výtvarnou soutěž - Lunapark

III. C

Na začátku adventu jsme se přihlásili do soutěže "O nejkrásnější hvězdu". Zapojily se všechny děti ze třídy a společně jsme vybrali 3 díla, která nás reprezentovala. Naše děti jsou velice šikovné a kreativní. Obsadili jsme 2., 4. a 6. příčku v  celkovém pořadí. Odměnu, kterou jsme získali od centra Babylon jsme si pořádně užili. :-)  

Centra aktivit - Lidské tělo

III. C

Po novém roce jsme si vyzkoušeli práci v centrech aktivit paralelně se sousední třídou. Děti se takto mohly lépe poznat a zároveń měly možnost srovnání. Pracovalo se s iPady, ale také jsme se trochu zapotili, měřila se tepová frekvence, řešily se slovní úlohy, každý si sestrojil model plic, při čtení a psaní na děti čekala zábavná hra o lidském těle, vyhledávalo se v encyklopediích, řešila se přirovnání a v ateliéru jsme se zaměřili na detaily v obličeji člověka. Naučili jsme se něco nového a byla při tom zábava.  

Vánoční mejdan

III. C

Poslední školní den v roce 2015 jsme si pořádně užili. Děti nachystaly hostinu, předaly si dárečky a jeden velký na nás ještě čekal venku pod ozdobeným stromem. Hrály se hry, soutěžilo se a také tancovalo. Přeji všem, aby si pořádně užili volno a patřičně oslavili svátky s rodinou.

Vánoční tvoření s paní Novákovou

III. C

Ve středu 9.12. k nám do třídy opět zavítala maminka Kuby, aby nám ukázala, jak se vyrábí závěsná vánoční dekorace. Každý si pak zvládnul vyrobit svou vlastní. Děkujeme paní Novákové za pěkné nápady a čas, který nám věnuje. 

Mikulášská nadílka

III. C

V pátek 4.12. jsme v hodině slohu psali dopis pro Mikuláše. V hodině matematiky se objevil Mikuláš se svou družinou. Čerti nejprve domlouvali nezbedníkům, andělé všem rozdali hlavolam, abychom trošku zabádali a nakonec si všichni společně zazpívali a zatančili. Po rozklíčování všech hlavolamů jsme se pustili do počítání tržby z předchozího dne a na závěr jsme vytvořili přání pro své rodiče. Děti si ani nestihly všimnout, že se učily.

Adventní trhy

III. C

Ve čtvrtek 3.12. se ve venkovních a částečně vnitřních prostorách školy konaly adventní trhy. Děti i rodiče se podíleli na výrobě zboží k prodeji. Ve třídě jsme sestavili partičky na prodej do stánku, které se střídaly vždy po půl hodině. Děti si to moc užily a svou práci odvedly zodpovědně na 100%.

Příprava na adventní trhy

III. C

Na adventní trhy vyrábíme svícny, svíčky, zvonečky a ozdobné dekorace. Už se všichni moc těšíme.

Soutěžíme o nejkrásnější hvězdu

III. C

Centrum Babylon vyhlásilo soutěž pro třídy o nejkrásnější hvězdu. Výhrou jsou vstupenky do zábavných parků. Každý z naší třídy vytvořil svou vlastní originální hvězdu a následně si děti zvolily, které 3 pošlou do soutěže. Jednoznačně byla vybrána Arminova hvězda a další 2 byly velkým oříškem. Hlasovalo se pro mnoho výtvorů, ale nakonec byla zvolena Štěpánova a Honzova hvězda. Během adventu budou naše 3 soutěžní díla vystavena v Babylonu, kde bude probíhat další hlasování a v lednu budeme znát výsledek soutěže. Zbylé hvězdy nám teď krásně zdobí třídu. 

Centra aktivit - Praotec Čech

III. C

Měsíc listopad jsme zahájili centry aktivit, ve kterých nás provázely Staré pověsti české. Na začátku se stanovila kritéria pro hodnocení a každý získal známku za oblast, v které pracoval. Centrum vědy a objevů řešilo rébusy. Děti spojovaly datumy se státními svátky a pracovaly se jmény z pověstí i dějin. V centru matematiky se bádalo v oblasti geometrie a zkoušelo se odhalit šifry v knize Muzeum záhad. V ateliéru se tvořilo obydlí pradávných předků. V centru čtení a psaní děti společně přečetly 4 pověsti, vybraly si 1 postavu, kterou popsaly a na závěr secvičily pro třídu dramatizaci O Krokovi a jeho dcerách a O Bivojovi. Největší zájem byl o roli kance :-). Těšíme se, co předvedou další skupiny, až se v centrech vymění. 

Zlaté české ručičky :-)

III. C

S paní vychovatelkou Veselou vyrábí děti odpoledne panenky, které jsou také veselé.

Komiks

III. C

Děti si sestavily skupiny pro vytvoření vlastního komiksu. Dál už bylo vše na nich e jejich fantazii. Vznikla díla s názvy: Olda jede na dovolenou, Trapná trojka, Duchožrouti, Zlomyslní zloději řízků, Smajlík poprvé v kině, Super roboti 2, Mars útočí. O zábavu a zároveň čtení teď máme o přestávkách postaráno.  

Loutky

III. C

Do naší školy zavítalo divadlo Narcis z Prahy, které nás seznámilo se svými  loutkami. Děti si mohly vyzkoušet, že vodění loutek a hraní s nimi není úplně snadné. Bonusem bylo žonglérské vystoupení jednoho z herců. 

Jak se žilo v Liberci

III. C

Dne 7. 10. jsme navštívili Severočeské muzeum, abychom se dozvěděli, jak se žilo v Liberci v období renesance. Děti už vědí, kde stála původní radnice, které oblečení se dříve nosilo a také měly možnost si prohlédnout nábytek, nádobí a jiné předměty, které se uchovaly. Po celou dobu návštěvy muzea jsme plnili úkoly, které nám zadala Alžběta s Viktorínem. Ve škole jsme ještě doplnili pracovní listy a prohlédli si staré fotky Liberce. 

Centra aktivit - Naše vlast

III. C

Začali jsme s centry aktivit na téma Naše vlast. Děti zde pracovaly s mapou ČR, připomněly si státní hymnu a další symboly. V matematice je čekal náročný rébus a rýsování. V ateliéru si děti poslechly Vltavu ze symfonické básně Má vlast a podle ni vytvářely společný obraz. Děti pracovaly se zaujetím a předávaly si vzájemně své poznatky.

Lezecká aréna - MAKAK

III. C

V pátek 25.9. jsme společně navštívili lezeckou arénu v Jablonci nad Nisou. Děti si užily krásné 3 hodiny lezení a prokázaly svou vytrvalost, sílu a nebojácnost. Děkuji Koukalovým za velkou pomoc.

Závoďáci

III. C

Na pracovní činnosti si Basty s Arminem připravili pro spolužáky výrobu závodních autíček. Některé ze strojů byly opravdu nadčasové. David s Matějem ochotně pomáhali spolužákům, kteří se při skládání dostávali do nesnází. Druhý den při hodině matematiky jsme odstartovali jejich závod. Nejsilnějším strojem bylo auto Helči. Měřili jsme a porovnávali vzdálenosti. Převáděli jednotky délky a neopomenuli jsme ani potrénovat násobilku. Při tom všem jsme se báječně pobavili :-).

Poznáváme Liberec

III. C

Dne 9.9. jsme společně vyrazili do Naivního divadla na představení KAPELA JEDE! ANEB NENÍ PECKA JAKO PECKA. Cestou jsme si ukazovali významné budovy města Liberce. Po návratu do školy jsme vše zaznamenali do pracovních listů. Děti se seznámily s kompasem, orientovaly se v mapě a plánku Liberce. Při výtvarné výchově se při kresbě radnice opět ukázalo, jaký má někdo smysl pro detail a z domova si každý přinesl perfektně vypracovaný plán trasy do školy.