Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

III. B

III. B
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

 II.B
Dokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 459.9 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 332.9 kB Stáhnout
listopad 2013 PDF soubor 321.8 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 325.1 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 548.4 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 525.7 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 463.5 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 439.2 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 457.6 kB Stáhnout
červen 2014 PDF soubor 346.8 kB Stáhnout

Vyhodnocení školy čar a kouzel v Lesní

III. B

A je to tu! První ročník Školy čar a kouzel v Lesní je u konce. Malí nadějní kouzelníci a kouzelnice dobojovali, dosbírali sovičky, oblékli slavnostní hábity a přišli na závěrečný ceremoniál. Kdo byl šikovný, získal nejen osvědčení o absolvování prvního ročníku školy čar a kouzel, ale také kouzelnou sovičku, která po puse a pohlazení plní přání. Moc jsme si to užili a gratulujeme vítězkám - kouzelnicím Sáře, oběma Verunkám a Madlence. Ty totiž byly v tomto školním roce nejpilnější...

Projektový den Praha

III. B

Letos na děti čekal Pražský hrad v celé své kráse. Ve středu 14. května se ho tedy vydaly prozkoumat. Po centrech aktivit už o něm hodně informací věděly. I přes nepěkné počasí se projektový den vydařil, nikdo se neztratil a děti stihly poznat spoustu nového. Za rok děti navštíví Vyšehrad. 

Výukový program o včelách - Střevlík

III. B

Ve středu 30. dubna vyrazily děti s novou paní učitelkou do Oldřichova v Hájích, aby se v ekocentru Střevlík dozvěděly vše možné i nemožné o včelách. Že jim to ve včelařském klobouku ale slušelo...

Loučení s paní učitelkou

III. B

Krásné, dojemné, děti jsou moji broučkové...

Beseda s panem spisovatelem Kratochvílem

III. B

Ve čtvrtek 24. dubna jsme byli pozváni na pěknou akci v knihovně - na besedu s panem spisovatelem Milošem Kratochvílem. Krásně jsme si s ním popovídali. Odpověděl dětem na všechny jejich otázky, podepsal jim knihy a ještě přečetl úryvek ze své nové knížky Poťouši a Zloděják. Setkání bylo velmi příjemné...

Projektový den Velikonoce

III. B

Letos jsme se zaměřili na původ Velikonoc. Proč se tento svátek slaví, jaké jsou zvyky a tradice. Přišel nám o všem popovídat tatínek Kryštůfka. Dozvěděli jsme se mnoho nových věcí. Tatínkovi Kryštůfka moc děkujeme.

Třídíme živočichy - centra aktivit

III. B

Naše další centra aktivit byla o zvířátkách. Roztřídili jsme živočichy na obratlovce a bezobratlé. A dále na skupiny savců, ptáků, ryb, plazů a obojživelníků. O těchto skupinách nás vždy učily děti z centra vědy a objevů. Během center vše nastudovaly, poté své poznatky předaly ostatním dětem. Všem to šlo výborně. A v ateliéru jsme si vyrobili krásné hmyzáčky. Líbí se vám také?

Den učitelů

III. B

V tento učitelský den přišli rodiče představit dětem svá povolání. V naší třídě jsme si povídali o herectví, lince bezpečí, kamenictví, jak pracuje pan farář i jak to chodí na vysoké škole a na radnici. Byl to prima den a my odvážným rodičům moc děkujeme...

Olympijská centra aktivit

III. B

Souběžně se zimní olympiádou probíhala v naší třídě olympijská centra aktivit. Učili jsme se o sportech, sportovním duchu, pravidlech a také o světadílech reprezentovaných olympijskými kruhy. V ateliéru jsme vyráběli sportovce. Sportovní centra děti moc bavila.

Školní kolo recitační soutěže

III. B

V únoru proběhlo v naší knihovně školní kolo recitační soutěže. Z naší třídy do něj postoupili Verunka K., Sárinka a Daneček. Recitování se jim velmi povedlo. Verunka dokonce skončila na prvním místě s postupem do dalšího kola. Daneček byl třetí. Sárinka si odnesla cenu poroty.

Beseda s panem spisovatelem Vilímem

III. B

V pátek 16. března byl náš velký medvědí den. Naše pozvání do školy přijal pan spisovatel Vladimír Vilím. Mohli jsme mu tak poděkovat za nádhernou Velkou medvědí knížku a zeptat se na spoustu otázek. Setkání bylo velmi příjemné. Doufáme, že pan spisovatel napíše druhý díl medvědí knížky.

Medvědí záložky do knížky Velká medvědí pohádka

III. B

Podívejte se, jak se nám záložky krásně povedly! Máme třídnu plnou šikovných dětí, šití jim šlo od ruky. A děkujeme maminkám švadlenkám za pomoc, bez nich by to rozhodně nešlo...

Medvědí den

III. B

Od Vánoc čteme krásnou knížku Velká medvědí pohádka, kterou nám donesl Ježíšek. Medvědi nás moc zaujali, tak jsme se rozhodli uspořádat Medvědí den. V pondělí 17. února si děti mohly donést plyšové medvědy, všechny jsme si představili, psali jsme medvědí diktát, počítali medvědí příklady, na tělocviku šplhali jako medvědi a nakonec si do naší knížky o medvědech vyrobili vlastní medvědí záložku. Medvědí den se nám opravdu vydařil.

Centra aktivit Nápady s odpady

III. B

Lednová centra aktivit byla v duchu ekologie - navázali jsme na výukový program Nápady s odpady a pohlédli na problém šetření přírody z různých úhlů pohledu. Zjišťovali jsme, jak se co vyrábí. Třídili odpad, počítali, kolik vody se spotřebuje a také tvořili. V ateliéru jsme vytvářeli koláž z prázdných obalů. Každá skupinka byla originální a vznikla tak spousta krásných výtvorů.

Nápady s odpady v Divizně

III. B

Hned po Vánocích jsme se vydali do Divizny na výukový program Nápady s odpady. Dozvěděli jsme se toho spoustu. Jak odpad třídit a co vše se z něj vyrábí. Také jak naši přírodu šetřit. A kolik odpadu vyprodukují jaké státy. Nové poznatky jsme poté využili v centrech aktivit.

Pololetní vysvědčení v naší III.B

III. B

Děti jsou šikulky, i tentokrát se všichni mohli radovat z pěkného vysvědčení...

Moje knížka od Ježíška

III. B

Stejně jako každý rok jsme i letos donesli do školy svoje knížky od Ježíška. Jsou opravdu nádherné! Ježíškovi děkujeme... My jsme ke knihám nakreslili plakáty a dopsali na ně, proč si zrovna tyto knihy přečíst. Díla se dětem moc povedla. Jsou to šikulky.

Vánoce v knihovně

III. B

Ani letos jsme nevynechali svou vánoční návštěvu knihovny. Poslední předvánoční školní den jsme strávili s paní Hankou v knihovně nad tvorbou Františka Nepila. Díky jeho knihám jsme se dozvěděli, jak právě tento pan spisovatel trávil Vánoce. Pak jsme se šli podívat k vánočnímu stromečku, kam nám Ježíšek donesl nádherné knížky - Velkou medvědí pohádku. Zazpívali jsme si koledy, pochutnali si na cukroví a vydali se domů na ty pravé rodinné Vánoce.

Vánoční centra aktivit

III. B

V adventním čase nás čekala centra aktivit na téma Vánoce všemi smysly. Jak chutnají, voní, znějí a vypadají Vánoce? Zpívali a psali jsme koledy, četli si o jmelí, zjišťovali vánoční zvyky a tradice, dávali dohromady postup výroby hraček pod stromeček a vyráběli vánoční přání s andílky. Dokonce jsme zvládli i prostírání pro svou rodinu na sváteční stůl.

Vánoční večerní ZOO

III. B

Ve středu 11. prosince jsme se jako každý rok v adventním čase sešli s dětmi i rodiči na večerní prohlídce ZOO. Atmosféra byla krásná, předvánoční...

Andílci v předvánočním čase

III. B

V době adventu k nám každý den přilétal anděl a s sebou si nesl i svůj příběh. Vždy jsme si ho s chutí přečetli. Andělé jsou tu pro lidi, aby jim pomohli vychutnat si tu nádhernou předvánoční atmosféru a ukázali jim, jak pěkně se mají k sobě chovat. My jsme kreslili svého vánočního andílka a také k němu vymýšleli jeho příběh. Naši třeťáčci vymysleli opravdu nádherné a dojemné příběhy...

Beseda s Janem Budařem

III. B

V předvánočním čase na nás čekal první dáreček - hezká beseda s hercem panem Janem Budařem nad jeho novou knihou Největší tajemství Leopodla Bumbáce a Pohádka z Pekla pod Sudem. Tuto knihu napsal se svým dědečkem Antonínem Dočekalem. Dětem pan Budař přečetl úvod z knížky, povyprávěl o tom, jak ji tvořil, i o svém životě. Dětem se knížka zalíbila a rovnou si ji nechaly od autora podepsat. Mají tak doma další knižní poklad...

Česko ve III. B má talent - Semifinále a finále

III. B

Následující pondělí 16. prosince se konalo semifinále. Pro porotu bylo hodně těžké vybrat finalisty. Všechny děti byly šikovné a naprosto úžasné. Do finále se nakonec dostali Martinka, Sophinka a Vašík. Vítězem se stal se svou básničkou Vašík. Gratulujeme!

Česko ve III.B má talent - Casting

III. B

V pondělí 9. prosince se u nás ve třídě konal casting talentové soutěže organizované Tomáškem. Zasedla odborná porota a talentovaní třeťáčci předváděli svá umění - zpívali, recitovali, hráli na hudební nástroje, jezdili s fingerboardy a vymýšleli básničky i pohádky. Šest nejlepších pak postoupilo do semifinále.

Liberecká radnice a valdštejnské domky

III. B

V úterý 3. prosince nás čekal krásný den. Počasí nám přálo, tak jsme se za svitu sluníčka vydali do města podívat se na krásné budovy v Liberci. Knihovnu, divadlo, valdštejnské domky... O všem jsme si popovídali. Navázali jsme tak na předchozí centra aktivit. A hlavním bodem naší procházky byla liberecká radnice. S paní průvodkyní jsme se podívali do obřadní síně a dozvěděli se o radnici spoustu informací. Poté jsme vyšlápli schody a dostali se až na věž. Výhled byl nádherný...

Centra aktivit o vodě

III. B

Vše, co jsme se v Divizně dozvěděli, jsme hned vzápětí využili u vodních center aktivit. Sice nám je na pár dní přerušil spálový bacil, ale i tak je třeťáčci zvládli. V ateliéru jsme vytvořili moře, v centru čtení zjišťovali, kde se voda nachází, v centru jazyka rozlišili vodu v domácnosti a zahráli si anglickou hru na čtení slovíček v kostkách ledu, v matematice počítáním získali duhu a návod, jak duha vzniká a v centru vědy a objevů kromě popisu koloběhu vody zkoušeli zajímavé pokusy s vodou. Vodovod z provázku, nepotopitelná loďka nebo plující kancelářská sponka... to vše děti velmi zaujalo.

Voda čaruje

III. B

Ve středu 20. listopadu jsme se vydali do centra ekologické výchovy Divizna. Čekal nás výukový program o vodě s krásným názvem Voda čaruje. A voda je opravdu kouzelná! Děti se dozvěděly, jaká jsou skupenství vody, k čemu vodu potřebujeme a kde ji najdeme. Vymodelovaly si s šátky koloběh vody v přírodě a zkoušely najít řešení, jak vodou šetřit. Bylo to nádherné a poučné dopoledne.

Dort pro paní vychovatelku

III. B

Paní vychovatelka má narozeniny, my máme přání jediný: štěstí, zdraví, štěstí, zdraví, hlavně to zdraví...

Naše hrady

III. B

Jaké by to bylo žít na hradě? Jaké komnaty bychom tam měli? A jak by hrad vypadal zvenku? Tak zněly otázky pro děti během výtvarné výchovy. Pár dní jsme tvořili a na výsledek se můžete podívat na fotografiích nebo na chodbě před naší třídou.

Centra Harry Potter v Liberci

III. B

Co bychom ukázali Harry Potterovi, kdyby naše město navštívil? Naše druhá centra se týkala krás Liberce. Významných budov a dalších pěkných míst. V centru čtení děti společně četly pohádky o Libereckých strašidlech a luštily křížovku. V centru jazyka spojovaly názvy budov s jejich popisem a tvořily vlastní karty o různých místech. V ateliéru společnými silami vyrobily z trhaného barevného papíru plakát známých budov. V matematice řadily budovy podle data vzniku a v centru vědy a objevů hádaly, k jaké budově v Liberci patří věže na fotografii, a nakonec putovaly prstem po mapě Liberce. Věřte nebo ne, nikdo se na mapě neztratil a všechna hledaná místa nakonec našel.

Zarámované příběhy

III. B

Ve čtvrtek 24. října jsme ještě naposledy před přestěhováním do nového navštívili starou budovu Oblastní galerie v Liberci. Prohlédli jsme si výstavu Mladí lvi v kleci a poté v dílničce vytvářeli své vlastní zarámované příběhy. Byl to krásný tvořivý den...

Letem ptačím světem

III. B

V pátek 18. října se děti s paní učitelkou Mužákovou vydaly do Oldřichova v Hájích dozvědět se spoustu nového o ptácích. Počasí jim sice nepřálo, ale i tak si všichni tento ptačí den v ekoncentru Střevlík užili.

Ptačí centra aktivit

III. B

První letošní centra aktivit byla na téma Ptáčci všude kolem nás. Dozvěděli jsme se spoustu nového z ptačí říše, přiřazovali obrázky k nejhojněším ptačím zástupcům u nás, řadili druhy sýkorek podle abecedy, kreslili zmizíkem v inkoustu ptáčka snů a s vrabcem kosmopolitou cestovali po celém světě. Naučili jsme se slovo vrabec v několika jazycích a jednu veselou vrabčí písničku.

Děti z Lesní čtou společně

III. B

I letos čteme se staršími kamarády. Každou poslední hodinu v pátek se scházíme s letošními páťaky na společné čtení. A baví nás to stejně jako loni!

Naši úžasní kouzelníci

III. B

Také kouzelníky čekalo představování. Povyprávěli o sobě, ukázali své obleky i klobouky, lektvary a kouzelnické knihy. Někteří dokonce i čarovali. Ani o kouzelnickou zvířecí havěť nebyla nouze...

Naše krásné kouzelnice

III. B

Každá kouzelnice se všem ostatním představila. Předstoupila před třídu, řekla o sobě pár vět, ukázala svůj krásný hábit a představila své zvířátko. No, nejsou to krasavice? 

Kouzelníci a kouzelnice

III. B

Všichni studenti kouzelnické třídy obdrželi na začátku léta zvací dopis a seznam pomůcek. Nesměla jim chybět školní uniforma včetně hábitu a klobouku, kouzelnická hůlka a knihy čar a kouzel. Žádný kouzelník se také neobejde bez svého zvířecího pomocníka - sovy, pavouka, krysy a jiné havěti. Paní profesorka Helen Hanzalína mohla své žáčky pochválit za vzornou přípravu na kouzelnické vyučování. Posuďte sami, jak jim to sluší. 

Škola čar a kouzel v Lesní

III. B

V úterý 3. září 2013 zahájila provoz Škola čar a kouzel v Lesní - odloučené pracoviště Bradavic, známých nejen svým studentem Harry Potterem. V naší třídě 3.B se sešlo mnoho šikovných kouzelníků a kouzelnic. Atmosféra byla přímo kouzelná...