Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

III. B

III. B

Naše třída v minulých letech

 I. B

II. B
Dokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 215.9 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 214.8 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 213.1 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 216.2 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 214.7 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 296.3 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 307.8 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 361.6 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 366.3 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 380.8 kB Stáhnout

Pec pod Sněžkou: Poslední tři stateční: 4.díl

III. B

 Občas se stávají i nepříjemné věci. A tak se přihodilo i nám, že jsme museli z adrenalinového výletu odjet o několik hodin dříve. Adrenalin v podobě viru se totiž vloudil i do našich řad.

Moc a moc děkujeme všem rodičům, kteří měli možnost pro nás přijet. Věříme, že jejich pomoc v podobných případech už nebudeme potřebovat. Děkujeme! Byl to opravud adrenalin.....

Pec pod Sněžkou: Dobytí Sněžky: 3.díl

III. B

I když jsme se probudili do deštivého rána, odhodlání vystoupit na Sněžku nás neopustilo. Vyrazili jsme hned po snídani. Trasa byla dlouhá, namáhavá, ale nevzdali jsme se. Cesta lanovkou ze Sněžky byla o hodně pohodlnější. Na Smetánce už na nás čekala večeře. Přestože někteří zvládli ještě diskotéku, většina z nás rychle usnula.

Pec pod Sněžkou: Adrenalin: 2. díl

III. B

Hrdiny dne jsme se stali opravdu všichni. Dopoledne nás Tomáš proháněl po kopcích a plnění úkolů bylo hodně zajímavé. Velkým zážitkem byl přechod přes "oooobrovský sráz" po lanech. A opravdu, tím největším dobrodružstvím se stala návštěva lanového centra v Peci pod Sněžkou. Adrenalinový den jsme zakončili zmrzlinou a večerním vepřo- knedlo - špenáto (zajímavá kombinace...).

Pec pod Sněžkou: Příjezd: 1. díl

III. B

Konečně jsme tady! Počasí nám zatím přeje, neprší. Po příjezdu musíme dojíst nejprve zásoby řízků, housek a chlebů. Dobroty si schováme do zásoby.

Před Smetánkou už na nás čekal pan instruktor Tomáš. Stačili jsme vybalit to nejdůležitější a už jdeme soutěžit. Hrajeme hry s šátky a soutěžíme v družstvech. Chodíme po laně, skáčeme na trampolíně, běháme, sestavujeme, určujeme, dohadujeme se, taktizujeme.... Na nudu nezbývá čas. Teď se už těšíme na večeři!

 

 

 

Jarmark

III. B

Známá píseň Voskovce a Wericha" Holduj tanci pohybu" nás na letošním školním jarmarku pořádně rozproudila. A tak jsme všichni zhluboka dýchali, vypnuli prsa a zastrčili břicha. A protože nám přálo i počasí, vystoupení jsme odvedli s velkým nadšením a s radostí. Radost jsme měli také z našeho stánku plného lákadel pro kupující. Všem maminkám a tatínkům děkujeme za napečené dobroty a pomoc.

Návštěva

III. B

Indický běžec je plemeno kachny, které se chová pro produkci kachních vajec. Využívají se také k hubení slimáků na zahradách.

A právě mláďata indických běžců nám přišla ukázat v pátek maminka Emy. Mohli jsme si je prohlédnout, pohladit, pochovat a někdy i (opatrně) upustit na zem. Naštěstí se jim nic nestalo.

Praha - projektový den

III. B

Milé děti,

i letos Vás musím pochválit. Den v Praze se vydařil. Chválím Vás za zvládnutí náročné  trasy, kterou jste absolvovaly bez reptání. A tak jsme všichni mohli obdivovat krásu a historii největšího hradu na světě - našeho Pražského hradu, jedinečnost Karlova mostu, půvab malostranských uliček, ale i rozkvetlé zahrady. Proto si myslím, že čas, "projedený" v obchodním centru byl zasloužený. Hned, jakmile si odpočineme, pojedeme na Vyšehrad. Ale až příští rok!

Vaše paní učitelka

Burza knih - prohlížíme, kupujeme, prodáváme.....

III. B

Čtení nás baví. Čteme pohádky, povídky, básničky, příběhy. A protože každý z nás už je zdatným čtenářem, knihy se nám začínají doma občas i hromadit. Abychom si mohli také přečíst, co nám doporučí kamarádi, uspořádali jsme burzu knih. Ten, kdo si knihu nekoupil, ani neprodal, mohl si knížky alespoň prohlédnout. Byla jich spousta! Burza se povedla. Za chvilku měl téměř každý z nás novou knihu.

Učení rodičů

III. B

 Každý z nás ví, že Jan Amos Komenský byl učitel národů. Málokdo však ví, že den před jeho narozením, o 423 let později, se učiteli naší třídy stali na jeden den rodiče. I od nich jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Například o životě zvířat v liberecké ZOO, ale také o lidech, kterí jsou v ZOO zaměstnaní. Víte, co všechno musí umět asistentka pana ředitele? Jestli se opice opičí? Proč má žirafa tmavý jazyk? Je přirovnání "Chováš se jako slon v porcelánu" správné?

To, že konečně přichází jaro, je pro mnohé z nás příjemná zpráva. Dnes jsme si mohli s maminkami vyrobit plno krásných a veselých jarních dekorací. Jsou z papíru, látek a přírodních materiálů. Výrobky nám určitě rozsvítí velikonoční dny!

Protože ve výuce nesmí chybět pohyb, v zrcadlovém sále jsme si vyzkoušeli pohyb trochu netradiční. Museli jsme se totiž soustředit na žonglování s míčky a poznali jsme některé další prvky streetové zábavy. V této hodině jsme se vážně vyřádili!

Teď se už těšíme na další vyučování rodičů.

 

 

 

Knihovna

III. B

Všichni jsme již zdatní čtenáři. Máme v oblibě nejen knížky, které čteme doma nebo škole. Mnozí z nás vlastní totiž i čtenářský průkaz do knihovny. V naší krásné knihovně jsme už byli na zajímavých programech několikrát. Tentokrát jsme se seznámili s knížkami pana spisovatele Miloše Kratochvíla. Knížky jsme si mohli nejen prohlédnout, ale také jsme z knížek četli úryvky. A protože se nám v knihovně pokaždé líbí, zůstali jsme tu ještě chvilku i po zajímavé besedě.

Koncert v PKO

III. B

Do Lidových sadů na divadelní představení chodíme často. Tentokrát jsme byli na koncertě Pavla Nováka. Program nebyl jenom hudební, ale hlavně poučný. Třeba o tom, kdo podává první ruku při seznamování nebo jak máme správně stolovat. A protože hudba byla rytmická, skoro všichni jsme si i zatancovali. 

 

Slavíme narozeniny!

III. B

I když se v prvouce právě učíme o zdravé stravě, je důležité oslavit narozeniny pamlskem. V únoru se totiž narodilo plno významných osobností. Třeba Amálka, Jenda a Tomáš. No řekněte, kdo by těm lahůdkám odolal?

Leden je měsíc plný ledu, únor zavolá skřivánka......

III. B

Leden i únor jsou opravdu měsíce takové, jak se zpívá v písničce Měsíce. Užili jsme si nejen ledu a sněhu, ale také divadelního představení Alibaba a čtyřicet loupežníků. Na fotce máme Babu a 27 loupežníků. Jeden loupežník schází. Přemohla ho chřipka.

Jahody v lednu - tak to se může stát jen Marušce v pohádce nebo třeťákům, když slaví narozeniny. A taky jsme dostali pololetní vysvědčení. A i když únor v Liberci nikde skřivánka zatím nepřivolal, rozhodně se mu podařilo přivolat prázdniny!

Vánoční besídka

III. B

Nesem vám noviny, poslouchejte......

Už jenom několik dnů zbývá do Štědrého večera. Doma se všichni chystáme na tento krásný okamžik. I u nás ve třídě jsme si předali dárky a ochutnali cukroví. Blížící se vánoční svátky jsme si připomenuli už ve středu koncertem Lesněnek s Mravenečky a vystoupením taneční skupiny Marlot. I někteří naši spolužáci se vystoupení zúčastnili. Přejeme všem krásné a pokojné svátky. Tak jako se zpívá v koledě: Štěstí, zdraví, pokoj Svatý, vinšujeme vám.

VÁNOCE V GALERII

III. B

 

 

Vánoce v galerii

 

Dnešní návštěva galerie byla netradiční. Tentokrát jsme si neprohlíželi obrazy, ale povídali jsme si o tom, jak se slaví Vánoce v jiných zemích, kdo nosí dárky, jaké pečou cukroví třeba v Austrálii nebo v Norsku. Papírové hvězdy, stromky, korálky, knoflíky, barevná tiskátka,… a ještě plno dalších dekorací, jsme mohli použít na výrobu vánočních přáníček a dárků. Vůbec se nám odtud nechtělo!

 

 

 

 

 

 

ADVENTNÍ VĚNCE

III. B

Předvánoční nálada přišla i k nám do třídy. A tak jsme si vyrobili krásné adventní věnce. Bez pomoci maminek bychom je ale neměli tak pěkné. Nebylo to opravdu nic jednoduchého. Určitě se budou líbit všem.

ZDRAVÉ ZUBY

III. B

 

Zdravé zuby.

Kdo z nás by nechtěl mít krásné a zdravé zuby? Dnes za námi přišly studentky zdravotní školy a ukázaly nám, jak se o zuby musíme starat. Každý z nás si přinesl zubní kartáček a všichni jsme si správný postup při čištění zubů zkusili na „vlastní zuby“.

KNIHOVNA

III. B

Do knihovny si nechodíme půjčovat jenom knížky. Také sem rádi přicházíme na zajímavá setkání. Tentokrát jsme přišli na program - PROBLÉMY A MY. Vyprávěli jsme si o tom, co nás třeba trápí a také o tom, jak si můžeme vzájemně pomoci. Nakonec si někteří z nás půjčili  knížky k tomuto tématu i domů. Program se nám moc líbil.

DIVADLO

III. B

Pantomima je divadelní představení, ve kterém nikdo z herců nemluví. Na představení SUPERMARKET, kromě hudby, nebylo na jevišti opravdu slyšet ani slovo. Zato v hledišti se ozýval smích. To proto, že jsme se nejen náramně bavili, ale také jsme si s mimem pantomimu zahráli.

PRAOTEC ČECH

III. B

V bájné pravlasti Slovanů, kdesi na jihovýchodě Evropy, žili se svými rody i bratři Čech a Lech. Ale nežili tam klidným životem....

O tom všem jsme si povídali v centrech aktivit. Také jsme řešili slovní úlohy, doplňovali texty, kreslili podle osnovy a sestavili jsme řeč Praotce Čecha. Teď se už však těšíme, že se dozvíme, jak to bylo s Horymírem.

ŤAPKA

III. B

V sobotu jsme se probudili do krásného slunečného rána. Ti, kteří se nebáli protáhnout těla, vyrazili na podzimní ŤAPKU. A my už teď víme, že u nás ve třídě jsou svižnější holky. Nepřišel ani jeden kluk! :-) Cestou jsme plnili zábavné úkoly, ale také jsme si povídali s ostatními výletníky, svačili i mlsali... Těšíme se na další ŤAPKU.

PRACUJEME V CENTRECH AKTIVIT

III. B

Protože téma těchto center aktivit bylo "Moje město", pracovali jsme s ještě větším nasazením, než kdykoliv jindy. Liberec máme všichni moc rádi, a tak plnění úkolů pro nás bylo hračkou. V centrech objevů jsme na mapách a v plánku města hledali významné budovy, v matematice měřili a odhadovali vzdálenosti, v centru jazyků sestavovali věty, v ateliéru nás bavilo stavět z krabic budovy celého města. A dokument o starém Liberci nás přesvědčil o tom, že Liberec byl krásný i před mnoha lety.

ČTENÍ S MAMINKAMI

III. B

Od první třídy k nám chodí maminky číst příběhy na pokračování. Během tří let jsme se seznámili s několika knížkami. A protože už jsme sami čtenáři, předčítá nám jen jedna maminka. Tento týden dočítáme další knížku o písmenech z abecedy. Maminky, děkujeme!

V GALERII JAKO DOMA

III. B

Dnes jsme si v galerii opravdu připadali jako doma. Mohli jsme si vyzkoušet spoustu zajímavých činností. A to i takových, o kterých si obyčejný návštěvník může nechat jenom zdát. Během prohlídky jsme se naučili alespoň trochu porozumět všemu, co je s malbou spojené. Tak už víme, co je portrét, zátiší, ...

Také jsme soutěžili, protáhli svá těla, ale i kreslili. To se přeci do galerie hodí!

"VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH" aneb cvičíme v přírodě

III. B

Podzimní pondělní ráno bylo krásné a slunečné. A tak se nám plánovaný pobyt v přírodě vydařil. Běhali jsme mezi překážkami, hráli fotbal, soutěžili v běhu, ....

Našli jsme taky studánku a prošli jsme si Křížovou cestu ke kapličce U obrázku.

VYBÍJENÁ

III. B

Náš první zápas ve vybíjené skončil krásným druhým místem. Zase jsme nevyhráli, ale jsme spokojení.

S PODZIMEM PŘICHÁZÍME DO ŠKOLY I MY, TŘEŤÁCI

III. B

Můžete se podívat jak čteme, píšeme, učíme se o všem kolem nás, jak cvičíme, zapisujeme si úkoly a jak se těšíme domů.