Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

III. A

III. A

Naše třída v minulých letech

I. A

II. ADokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 215.9 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 214.8 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 213.1 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 216.2 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 214.7 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 296.3 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 307.8 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 361.6 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 366.3 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 380.8 kB Stáhnout

Pobyt v přírodě - Mezná - České Švýcarsko

III. A

V úterý 9.6. jsme vyjeli na náš další pobyt v přírodě - tentokrát do Mezné v Českém Švýcarsku. Cestou jsme se zastavili v Děčíně v ZOO. Zahrada se nám moc líbila, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Po ubytování jsme šli na Rysí stezku, kde jsme plnili různé úkoly. Druhý den jsme byli v Edmundově soutěsce a jeli jsme lodí do Hřenska. Další den jsme šli na celodenní výlet na Pravčickou bránu. Po večeři jsme vždy hráli různé hry na hřišti u chaty. Jídlo i ubytování bylo výborné a my jsme si to všichni moc užili.

Školní JARMARK

III. A

Rok utekl jako voda a už je tu zase školní JARMARK - tentokrát na téma SPORT. Maminky opět napekly koláče, buchty nebo jiné dobroty. My jsme si vyzdobili stánek a prodávali vše, co se nám sešlo - letos i rybičky, knížky, kabelky, hračky ... Také jsme měli vystoupení na písničku Holduj tanci, pohybu od pana Voskovce a Wericha. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a my jsme si to všichni moc užili!

Praha - PRAŽSKÝ HRAD

III. A

Ve čtvrtek 14. 5. jsme se vydali na náš každoroční projekt Praha - tentokrát na Pražský hrad. Začali jsme na Hradčanském náměstí u sochy T. G. Masaryka, kde na nás čekala průvodkyně a ta nás provedla po katedrále sv. Víta. Také jsme viděli Starý královský palác a kopie korunovačních klenotů. Na závěr jsme prošli Zlatou uličkou a pospíchali na Havelský trh, abychom si také užili nákupů. Přežili jsme ve zdraví a pohodě a už se těšíme na příští rok - na Vyšehrad.

Zlatý štětec - výtvarná soutěž - Ruprechtice

III. A

Ve středu 29.4. se Káťa Skácelová, Matyáš Gabryš a Lukáš Chaloupecký jako zástupci naší třídy zúčastnili výtvarné soutěže Zlatý štětec na ZŠ v Ruprechticích. Téma byla CESTA DO VESMÍRU. Celkem se soutěže zúčastnilo 330 dětí, v kategorii 3. tříd soutěžilo 35 žáků. V odborné porotě byl také známý liberecký malíř R. Zárybnický. O to větší radost jsme měli, když 2. místo vyhrál Lukáš a 3. místo Máťa. Kluci, celá třída Vám blahopřeje! A paní učitelce jste udělali velikou radost!

Knižní miniveletrh

III. A

V pátek 24.4. jsme na naší škole uspořádali KNIŽNÍ MINIVELETRH. Přinesli jsme si do školy knížky, které jsme mohli prodávat a naopak jsme si také knížky mohli kupovat. Ve třídě jsme si knížky ocenili, vystavili a prodávali. Sešlo se nám přes sto krásných knížek k prodeji - takže pro naši třídu to nebyl miniveletrh, ale přímo veletrh.

 

Den učitelů - učitelem naši rodiče

III. A

V pátek dostali všichni učitelé od rodičů krásný dárek - rodiče učili za učitele. V naší třídě měl hodinu TV pan Holeňák, který již učil minulý rok a všechny děti se na něj a jeho TV moc těšily. Druhou hodinu jsme si zopakovali AJ s paní Grzinčič - sčítali a odčítali jsme v AJ a hráli zábavné hry. Poslední dvě hodiny jsme vyráběli s paní Šlapákovou a paní Gabryšovou velikonoční výzdobu - vajíčka, květináče. A jako velké překvapení nám maminky upekly perníčky a my je zdobili. Bylo to moc fajn. A nakonec v pondělí jsme do květináčů vyseli osení. Tak snad se nám v květináči co nejvíc zazelená!

Recitační soutěž

III. A

Ve středu 12.2. se ve školní knihovně konalo školní kolo v recitaci. Za naši třídu soutěžila Markétka Novotná, Kristýnka Kohoutová a Víťa Čavojský.  V kategorii 2. a 3. třída zvítězil Víťa a Kristýnka byla druhá. Markétka skončila na krásném 4. místě. Víťa i Kristýnka postupují do okresního kola. Oběma moc blahopřejeme!

Naše další návštěva v knihovně

III. A

Ve čtvrtek 12.2. jsme se vydali na naši další návštěvu do Krajské KNIHOVNY. Téma naši návštěvy byl současný pan spisovatel Miloš Kratochvíl a jeho tvorba. Povídali jsme si o kamarádství, o nejmilejší knížce a pohádce. Na závěr nám paní knihovnice přečetla úryvek z knížky Klofáci. Nakonec jsme se mohli porozhlédnout po knihovně, prohlédnout některé knížky a někteří si dokonce nějakou knížku i vypůjčili.

Návštěva v KNIHOVNĚ

III. A

Hned po Vánočních prázdninách jsme se vydali do liberecké KNIHOVNY, kde byl pro nás připraven program Problémy a my. Povídali jsme si o našich různých problémech, paní knihovnice nám četla ukázky z knížek a my jsme si o nich povídali - jak bychom se zachovali v určitých situacích. Nakonec jsme si prohlíželi knížky v knihovně a někteří z nás si nějaké knížky i půjčili. Do knihovny nás chodí víc jak polovina, což je paráda!

Štědrý den ve třídě

III. A

Poslední školní den roku 2014 ve třídě jsme si pěkně užili. Každý si připravil dárky pro kamarády, přinesli jsme si i vánoční cukroví a dobré pití a udělali jsme si báječnou hostinu. Také jsme si připravili - tedy kdo chtěl - zábavný program.

Vzkaz od paní učitelky do nového roku 2015:

Děti, přeji Vám do nového roku hlavně hodně zdraví, pohody a na tváři jen samý úsměv! Ať se Vám Vaše školní práce daří!

Vyrábíme adventní věnce

III. A

Vánoce se rychle blíží a my jsme se rozhodli vyrobit si adventní věnce. Přinesli jsme si všechny důležité věci - ozdoby, větvičky, věnec ze slámy .... a dali se do práce. Některé maminky nám přišly pomoci a tak nám šla rychle práce od ruky. A nakonec jsme vyrobili moc krásné adventní věnce - jeden hezčí než druhý.

Tělocvik s Martinem Koukalem

III. A

V pátek 7.11. k nám přijel český reprezentant v běhu na lyžích Martin Koukal. Je mistrem světa v běhu na lyžích na 50 km z MS 2003 a bronzový medailista ve štafetě 4 x 10 km ze ZOH 2010. Přijel k nám, aby nám ukázal na naší TV některé z disciplín OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE pro děti. Mohli jsme si zkusit některé z disciplín, které se budou v projektu plnit. Nakonec každý dostal Sportovní žákovskou knížku, ve které jsou sportovní úkoly, které budeme plnit. Pohyb přece není otrava, ale zábava!

Liberecká ŤAPKA

III. A

V sobotu 18.října jsme si udělali krásné dopoledne a vydali se do Lidových sadů na ŤAPKU. Na startu jsme každý dostali list, na který jsme po splnění úkolu dostali razítko. Ťapali jsme a ťapali a plnili úkoly. Stříleli jsme hokejkou na bránu, házeli míčkem do koše, jezdili jsme na koloběžce a plnili spoustu dalších zajímavých úkolů. Počasí nám přálo, sluníčko nás hřálo a my už se těšíme na jarní ťapku.

Naše práce v centrech aktivit

III. A

Námětem našich posledních CA bylo naše město LIBEREC. V CA objevů jsme pracovali s mapou Liberce a hráli si na cestovní kancelář. V ateliéru jsme rudkou a uhlem kreslili Ještěd. V centru matematiky jsme měřili vzdálenosti na mapě a v centru českého jazyka jsme skládali věty o Liberci. Na závěr jsme si pustili film o historii a vývoji Liberce. Mnohem lépe teď známe naše město a máme ho čím dál víc rádi!

Návštěva v GALERII

III. A

Ve čtvrtek 2.10. jsme se vydali do GALERIE, kde pro nás připravili program " V GALERII JAKO DOMA". Dozvěděli jsme se, jak se chovat v galerii, prošli jsme si všechna patra, vysvětlili si, kde "bydlí" obrazy a co se s nimi děje, když zrovna nejsou vystavené. Zahráli jsme si na malíře, viděli kůži z žirafy.  Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.

Cvičení v přírodě

III. A

V pondělí bylo krásné počasí a my se vydali na cvičení v přírodě. Cílem naší cesty byla kaplička U Obrázku v Ruprechticích. Cestou jsme poznávali přírodu, hráli hry. U kapličky jsme se nasvačili a šli jsme se podívat na "kouzelnou" studánku, která uzdravuje. Také jsme viděli křížovou cestu, po ní jsme si zazávodili. Sluníčko svítilo a nám se to líbilo!

Zápas třeťáků ve vybíjené

III. A

V úterý 23.9. jsme odehráli důležitý zápas ve vybíjené se 3.B.  Zápas to byl napínavý až do konce. Nakonec jsme nezklamali a vyhráli! Hurá, hurá, hurá!!!!

Už jsme třeťáci!

III. A

Milí moji třeťáci!

Ať Vám úsměv na tváři vydrží po celou třetí třídu!

                                                                                  Vaši paní učitelka