Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

III. A

III. A

Naše třída v minulých letech

I. A II. A


Dokumenty ke stažení
září 2015 PDF soubor 401.6 kB Stáhnout
říjen 2015 PDF soubor 314 kB Stáhnout
listopad 2015 PDF soubor 362.7 kB Stáhnout
prosinec 2015 PDF soubor 374.8 kB Stáhnout
leden 2016 PDF soubor 368.1 kB Stáhnout
únor 2016 PDF soubor 385.8 kB Stáhnout
březen 2016 PDF soubor 440.3 kB Stáhnout
duben 2016 PDF soubor 386.7 kB Stáhnout
květen 2016 PDF soubor 366.1 kB Stáhnout
červen 2016 PDF soubor 440.9 kB Stáhnout

Kokořín čtvrtek

III. A

Ve středu po celodenním putování Tomáš Bindr odjel do školy-plnit povinnosti tělocvikáře.  Čtvrtek dopoledne měl být  teoreticky poklidný a odpočinkový. Po obědě přijel autobus, který nás odvezl do Mělníka. Soutok Labe a Vltavy nás překvapil, Anička Š. nám pomohla objasnit, jak to tam s těmi řekami vlastně je. V dáli jsme objevili horu Říp a hned se někomu vybavila i řeč praotce Čecha. Šli jsme okolo staré školy a podívali se do kostnice Chrámu sv. Petra a Pavla. Bylo to velké zamyšlení. Výlet končil nákupy na mělnickém náměstí.

Kokořín středa

III. A
Středeční den byl ve znamení celodenního výletu, povedl se. Všichni jsme ušli 15 km, proleli sklaní bludiště(i s pomocí žebříků a řetězů). Odměnou bylo úžasné koupaliště ve Mšeně a cukrárna. Večer byly jablkové knedlíky. Čtvrteční den nás čeká dopolední učení a hned po obědě-rajská- odjezd do Mělníka k soutoku Labe a Vltavy, kostnice a nákupy. Někteří chlapci mají nalakované nehty-koupím odlakovač.

Kokořín úterý

III. A
Úterý bylo hodně aktivní. Na Moje tvář má známý hlas a různé párty ještě npořádně nedošlo - nebyl čas, děti večer rychle usnuly. Dopoledne jsme byli na Máchově skále, odpoledne byly týmové hry v lese. Večer po osmé jsme navštívili Kokořín, paní kastelánka nás provedla a vyslechli jsme i tajemné historky. Cesta zpět už byla za tmy s čelovkami. V průběhu celého dne ještě děti plnily ůkol z matematiky, odevzdaly všechny. Dnes nás čeká celodenní výlet.Ubytování, jídlo, ochota-všechno je tak, jak má být.

Pondělí Kokořín

III. A
Dobrý večer, dnes krásný den, ubytování klaplo, děti mají moc hezké pokoje. Samy si vyžádaly ranní bodování.Výbornězde vaří-ochota, vstřícnost. Okolí úžasné-dnes Pokličky, Nedamy.., brouzdání v potoce, průzkum jeskyně.První zápis do sešitu, děti napsaly, jak se chtějí na pobytu chovat. signál je zde slabý-máte všichni naprosto vzorné a uvědomělé děti.

Praha 5. 5.

III. A

Počasí nám velmi přálo, v Praze byly rozkvetlé šeříky. Všechno probíhalo plynule. Druhé kolo Hry na Hrad bylo těžší, ale všichni zvládli. Chrám svatého Víta je nepřekonatelný a celá atmosféra Hradu vůbec. Nejlepší pro někoho byly nákupy ve Zlaté uličce....

Rodičovské suplování

III. A

Již třetí rok se u nás supluje rodiči. Ani letos neporušil tradici pan J. Požický z Radia Contact. jeho hodiny jsou každým rokem lepší. Děti odpovídaly, poznávaly, soutěžily ve vědomostech, naslouchaly. Vítězná družstva obdržela odměny v podobě jarních cibulovin. Další hodina byla úplně z jiného oboru-lodní dopravy pana Schöna. Prezentace děti zaujala, znají historii loďařství, moře, oceány, osobnosti z historie. Každé družstvo se pojmenovalo jako loď, čili ženským jménem. Vyhrálo družstvo jménem Vlaďka. Nakonec si děti podle návodu sestrojily jednoduchý kompas a opravdu fungoval! Další hodina s tablety bude s panem Mazánkem v jiný termín.

Školní kolo v recitaci

III. A

Hned po sportovním dnu následovalo školní kolo v recitaci. Z naší třídy si děti po úvaze vybraly Otu Vašáka, Klárku Pavlů a Julku Požickou. Ota Vašák v kategorii druhých a třetích tříd obsadil třetí místo. Mám z něj radost a gratuluji.

Sportovní den

III. A

Po jarních prázdninách žáci osmých ročníků uspořádali pro třeťáky sportovní den. Děti z naší třídy si vedly skvěle. Mezi všemi děvčaty ze třetích říd byla nejlepší a první naše Chiara, druhá Bára. Ze všech chlapců třeťáků byl nejlepší a první  náš Viktor. Nicméně jako třída jsme se umístili na druhém místě. Hrála se i vybíjená. Pod vedením kapitána Járy M. jsme si prý vedli skvěle, byly to vyrovnané zápasy. Mám z dětí velikou radost. Vedly si skvěle a samostatně.

Centra aktivit - Lidské tělo

III. A

Tato centra jsou velmi zajímavá a střídají se v nich všechny možné činnosti. A hlavně je v nich zapojeno 55 dětí. Pracují spolu současně dvě třídy. Podle návodu sestaví model plic z plastové lahve, balónků, brček - a plíce fungují. Aplikace v tabletu ukáže perfektně fungující srdce. opakujeme i první pomoc. 

 

Vysvědčení

III. A

Na přání děti vznikly tyto fotografie, je to již vlastně tradice.

Praotec Čech -centra aktivit na besídce

III. A

Tatínek Káji dodal hodně fotografií z naší besídky. Povedly se a dokumentují atmosféru ve třídě.

 

Jehelníček

III. A

Úkolem měsíce bylo zhotovit jehelníček z filcu. Všechny děti splnily a kluky práce moc bavila.

 

Muzeum a první sníh

III. A

Hned první školní týden po Vánocích jsme zašli na pěknou hodinu o renesanci v Liberci do muzea. Děti byly pochváleny za chování, znalosti a snahu. Byla to zárověň první vycházka na sněhu a ještě k tomu svítilo sluníčko.

Vánoční setkání v naší třídě

III. A

Poslední den školy před Vánoci jsme se sešli společně s rodiči a prarodiči odpoledne v naší třídě. Vyloženě jsme si všichni hodinu užili. Děti si vedly výtečně a dokázaly, že se každým rokem zlepšují a rostou a hlavně umí.  Fotografií dávám pomálu, ale mezi rodiči jich určitě koluje spousta.

Vánoce v galerii

III. A

Vánoční hodina v galerii nezklamala. Tentokrát se výrobky nesly v duchu moderní doby, vyráběla se přání z plastu, konkrétně z brček. Tato neobvyklá technika děti zaujala.

Exkurze u silničářů

III. A

V pátek jsme se vlakem vydali do Rychnova u Jablonce do skladu silničářů. Počasí v Liberci bylo ráno deštivé, ale v Rychnově bez deště. Cesta vlakem byla klidná a rychlá. Sklad hned poblíž nádraží. Dostali jsme odborný výklad o druzích posypu, kolik soli se vejde do skladu, kde se sůl těží. Mohli jsme si i vlézt do aut a to se všem moc líbilo. Dostali jsme i dárky-reflexní vesty a pásky, které se nám teď budou velmi hodit.

Naše vlast

III. A

Na Pražský hrad jsme si vyjeli v rámci učiva o naší vlasti a moc se nám povedla centra aktivit Naše vlast. Všechny děti pochopily, že v centrech se pracuje, dokonce je to prý velmi baví. Mám radost. Hledali jsme jsme v mapě, zpívali hymnu, zjistili jsme všechny významy pro fidlovačku. Taky jsme se podívali na kousek hry z doby prvního filmu a poslechli si slepého houslistu. Největší nával je při zapisování do center. Na nástěnce nám vznikl z prací v ateliéru malý Liberec.

Hra na Hrad

III. A

Ve čtvrtek jsme se Studentem Agency vydali na Pražský hrad. V podzemí Hradu jsme shlédli Příběh starého hradu a ten nás naladil. Pak jsme se rozdělili na umělce, strážce, pomocníky, řemeslníky a plnili úkoly přímo v prostorách Hradu. Další kolo nás čeká v dubnu. A pak i odměna. Stihli jsme i projít Zlatou uličku. Cesta autobusem nás nezklamala - čaj, čokoláda, film. Byl to moc příjemný den.

Podzimní svícny

III. A

Povedly se a s nimi přišla i podzimní nálada. Opravdové svíčky jsme nahradili svíčkami elektrickými. Lékařské špachtle jsme slepili a všechny strany děti kompletovaly v "tavícím centru". Děti byly šikovné.

Malujeme

III. A

Podařily se nám moc hezké výkresy. Fouklali jsme brčkem do tuže, malovali jsme prsty. Nakonec jsme pastely vystihli barvy podzimu. Keře rakytníku se moc povedly. Nástěnku jsme zvládli. 

Poznáváme Liberec

III. A

V pátek 11. září jsme se vydali na plánovanou vycházku a objevovali zákoutí Liberce. Tramvají jsme dojeli až ke starým pekárnám a pak pěšky ke škole. Cestou jsme objevili podivná zákoutí a vybydlené domy téměř vedle skleněných nákupních center. Na zpáteční cestě byly všude hromady ploštic.

Obal na knihy

III. A

Naše první pracovní činnosti ve třetí třídě...učili jsme se poskládat papírový obal na knihy a sešity. Mezi obaly byly velké rozdíly.