Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

II. C

II. C

Naše třída v minulých letech

I. CDokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 319.4 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 298.8 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 460.6 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 313.6 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 384.8 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 361.8 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 323.1 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 378.5 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 393.6 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 393.7 kB Stáhnout

Slackline a padák

II. C

Konec školního roku je téměř na spadnutí, učivo je probrané a sil k soustředění ubývá. Slunce nás vylákalo ven a tam jsme si to pěkně užili. Oprášili jsme slacklajnu, někdo už byl jako zkušený borec :-) a pak jsme trochu provětrali padák. Teď už nás čeká akorát rozdání vysvědčení a hurá na vytoužené prázdniny.

Cyklovýlet - Oldřichov v Hájích

II. C

V neděli 21.6. jsme vyrazili s rodiči a jedním dědou na cyklovýlet do hospody U Kozy, kde pracuje Týny maminka. Kvůli obavám z počasí nás bylo málo. Nicméně jsme si to i tak užili. Proběhla tradiční kolena, řízky i kuřata a výlet jsme ještě obohatili návštěvou u Bímů v Betlémě, kde jsme společně naplánovali další oldřichovský výlet.

Prezidentská - pátek - Šťastný návrat

II. C

V pátek ráno (po plese) se všem obtížně vstávalo. Po snídani si každý sám zvládl zabalit zavazadlo. Po sváče si každý dopsal svůj deník. A pak už jen hurá za rodičema. Děti už se moc těšily:-).

Prezidentská - čtvrtek - For ladies and gentlemen

II. C

Dopoledne děti míchaly z plodin lesa parfémy. Obsah jejich flakónů byl opravdu rozmanitý. Každý byl poučen o pravidlech bontonu. Celý den jsme se těmito pravidly řídili a všem to moc šlo. Odpoledne jsme se vydali na výlet na rozhledny Královka a Slovanka. Jelikož nebylo vidět do dálky, tak jsme se alespoň dívali na sebe :-). Večer pozvali kluci holky na večeři a po ní začal ples, na kterém nechyběla bohatá tombola ani parta kouzelníků.

Prezidentská - středa - Adrenalinový den

II. C

Ráno jsme si zahráli hru Latrýna, kde nás děti pěkně prohnaly :-). Po obědě jsme vyrazili do lanového centra, kde jsme si zkusili nízké lanové dráhy, vysoké lanové dráhy a canyoning. Cestou na Prezidentskou proběhl velký nákup slizáků. Večer už jsme měli klidový režim na chatě, protože nás po setmění čekala stezka odvahy. Sám ji dokázal projít jen Honza H., Marek, Petra a Hanka. Za což mají všech obdiv. Děkuji strašidlům za skvěle odvedenou práci. Nejen adrenalin koloval v žilách našich dětí, ale i láska. Vznikly nám tu dva páry. Rodiče, chystejte věno.

Prezidentská - úterý - Den zvířat

II. C

Po snídani jsme napsali pohledy a záznam do deníku. Pak začal velký gorodkový turnaj. Odpoledne jsme navštívili mini zoo v Hraběticích a povozili se na ponících a konících. Cestou zpátky jsme hráli bojovku, která velmi poutala pozornost kolemjdoucích. Večer jsme hráli hru Evoluce a před usnutím děti skládaly ukolébavku pro zvířátka. Dobrou ...

Prezidentská - pondělí - Den světla

II. C

Dnes jsme konečně vyrazili na dlouho očekávanou školu v přírodě. Po ubytování a vybalení věcí si děti vyrobily pyžama, která jim svítí ve tmě. Odpoledne jsme se šli podívat na přehradu Josefův Důl a cestou jsme hráli hru s klíštětem. Po příchodu na Prezidentskou chatu si děti vyzdobily kapsičku na lístky do tomboly, které již začaly sbírat. Večer kluci schovali holkám svítící naušnice a holky klukům svítící náramky. Místo uložení si předali prostřednictvím Morseovy abecedy a baterek. Teď už šly všechny světlušky do hajan :-).

Jarmark - horolezci, horolezkyně, horolezčata

II. C

Ve čtvrtek 4.6. proběhl ve venkovních prostorách školy jarmark. Tentokrát byl tématicky zaměřen na sport. Děti z naší třídy se představily v rolích horolezců, horolezkyň a horolezčat. Počasí nám přálo. Myslím, že jsme si to všichni užili. Děkuji rodičům za pomoc s kostýmy, focením, nátáčením, přípravy věcí do stánku a s prodejem.

Hasiči

II. C

Poslední květnový pátek nám pan Lábus zajistil exkurzi u hasičů v Šimonovicích. Nejprve děti pozorovaly, jak probíhá zásah při požáru. Dále se seznámily s policistou a jeho cvičeným psem. Nejvíce se však vyřádily, když byla hasičská technika v jejich rukou :-). Záložní oblečení se hodilo. Děkuji hasičům z Šimonovic za poučný a zároveň zábavný den.

PRAHA - Muzeum Karla Zemana

II. C

Když jsme přešli Karlův most, tak jsme ještě navštívili Muzeum Karla Zemana, kde si děti užily spoustu legrace. Nahlédly do filmových kouzel, vyzkoušely pár vynálezů a optických klamů. Dobře jsme se najedli, nakoupili suvenýry a to, že občas spadla nějaká kapka, nám dobrou náladu nezkazilo. Děkuji mamince Štěpána a paní vychovatelce Suchlové za pomoc a příjemnou společnost :-).

PRAHA - Prašná brána - Staroměstské náměstí - Karlův most - Muzeum Karlova mostu

II. C

Ve středu 20.5. jsme jeli autobusem do Prahy. Pro mnohé začalo dobrodružství už v metru, jelikož jím jeli poprvé. Z Náměstí Republiky jsme putovali kolem Prašné brány Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí a Královská cesta nás dovedla až ke Karlovu mostu. Paní vychovatelka Suchlová nám cestou vyprávěla strašidelné příběhy z pražských pověstí. Pravé dobrodružství začalo, když jsme zjistili, že jsme si spletli loď a projížďku jsme absolvovali na krásné dřevěné lodi s pohoštěním ,poutavým výkladem a špetkou vážné hudby od Bedřicha Smetany. Po projížďce jsme navštívili Muzeum Karlova mostu a poté jsme na Karlův most vyrazili.

Srdce pro maminky

II. C

Den matek je za dveřmi a tak jsme z fima vyrobili a upekli srdce pro maminky. Materiálu a šikovných rukou máme ještě dost a tak budeme během května vyrábět další přívěsky do stánku na jarmark.

Knižní miniveletrh

II. C

V pátek 24.4. proběhl na prvním stupni naší školy knižní miniveletrh. Děti si z domova donesly naceněné seznamy knih. Ve třídě si pak vytvořily svá prodejní místa a cenovky. V prodeji i nakupování se děti prostřídaly. Mnozí se radovali, jaké knižní poklady ulovili.

Centra aktivit - Sporty

II. C

Sport nás baví a tak jsme si toto téma zpracovali v centrech aktivit. Ve vědě a objevech jsme si povídali o významu zdravé stravy pro sportovce, připomněli jsme si důležitost strečinku před sportováním, pracovali jsme se stopkami a měřícím pásmem. V matematice jsme si procvičili mozek počítáním, poprvé jsme rýsovali kružnice a následně z nich vytvářeli medaile a stavěli stupně vítězů. Při čtení a psaní jsme si přečetli pravidla netradičního sportu - yoyování a vyhledávali jsme v těchto pravidlech gramatické jevy. Následně jsme podle popisu zkoušeli trikovat s yoyem. Trik zvaný Bikiny zvládají kluci bravůrně :-). V ateliéru jsme se věnovali hřištím a hráčům kolektivních míčových her. Myslím, že zvolením tohoto tématu do center aktivit se plynule přesuneme a namotivujeme na nácvik jarmarečního vystoupení, které má totožné téma.

Výtvarka s iPady

II. C

Při hodině výtvarné výchovy jsme se naučili, jak lze rozhýbat neživé předměty. Děti pracovaly ve skupinkách a fotily neživé předměty, které našly ve svých školních taškách. Následně se z fotek udělaly jednotlivé filmy s názvy: Sumo, Zvířátka, Gumožravé pero, Nastražené nůžky, Svačinové přepadení, Splašený penál a Zavíráme. Velmi jsme se u toho pobavili a děti pochopily, jak je důležitá přesnost a smysl pro detail. Děkuji Adamu Švestkovi ze 7. třídy za velkou pomoc s přípravou celé akce. 

Výroba šperků z plodin Amazonie

II. C

Ve čtvrtek 9.4. k nám do třídy opět přišla maminka Marka a přinesla nám barevné střepy mušlí, nejrůznější semínka a plody z Amazonie, ale také korálky na výrobu šperků. Byla to práce náročná, ale vzniklo nám několik pěkných módních doplňků, které bude možno zakoupit na školním jarmarku. Děkujeme paní Mansfeld za skvělou práci s dětmi a poskytnutí exotického materiálu na vyrábění. 

Apríl a velikonoční dilničky

II. C

Tento rok nás zaskočilo aprílové počasí, děti přespaly s družinou ve škole a ráno seděla v lavicích banda šprýmařů. Během dne si pro nás osmáci nachystali 16 velikonočních dílniček a každý druhák si vybral 2, kterých se zúčastnil. Výsledkem práce, byly krásné velikonoční výtvory. Děkujeme osmákům za přípravu akce a pěkné chování k mladším dětem.

Rodičovské suplování - Voda

II. C

3. a 4. vyučovací hodinu přišla suplovat Andrea Schlösinger, která je maminkou Armina a pracuje na české inspekci životního prostředí, kde se věnuje ochraně vod. Povídali jsme si o pitné vodě, o funkci přehrad, ale také o haváriích. Ve skupinách děti dělaly pokus, při kterém měřily kyselost, zásaditost a neutrálnost kapalin. Dále skládaly tématický rébus. Na závěr každý vytvořil vlastní originální rybičku, kterou jsme umístili do obrazu - akvária, který teď zdobí naši třídu. Děkujeme paní Schlösinger za pestrou a milou náplň  druhé části dopoledne :-).

Rodičovské suplování - Peru

II. C

V sobotu 28.3. je Den učitelů. V pátek 27.3. přišli na jeho počest rodiče suplovat za pedagogy naší školy. První a druhou vyučovací hodinu u nás suplovala Doris Mansfeld, která je maminkou Marka a pochází z Peru. Na mapě světa jsme si ukázali, jak je Peru vzdálené od České republiky, povídali jsme si o tamní kultuře, zvycích, přírodě. Dále jsme soutěžili v kresbě krojů, soutěž vyhrála Kačka a získala šperk, který nosí ženy v Peru. Ochutnávali jsme džusy z červené kukuřice, manga a marakuji. Každý si odnesl kopii bankovek a nechyběla ani módní přehlídka, ve které se předváděla ponča a kabelky. Na závěr jsme si udělali menší lekci španělštiny a ukázali jsme si, že se v našem jazyce objevují stejná slova, která však mají jiný význam. Např. ryba je španělsky pes. Jedním z našich posluchačů se stal i pan ředitel. Děkujeme paní Doris Mansfeld za zajímavou a zábavnou výuku :-).

Velikonoční tvoření s paní Novákovou

II. C

Velikonoční svátky jsou téměř za dveřmi a tak k nám opět zavítala maminka Kuby, aby s dětmi vytvořila velikonoční dekoraci. Jelikož vše měla dokonale nachystané, práce šla jak po másle. Děkujeme paní Novákové, že se k nám věrně vrací.

Výuka pomocí iPadů

II. C

V pondělí 23.3. se naše třída proměnila v kancelář. Děti plnily úkoly z matematiky a českého jazyka pomocí iPadů. Všichni byli nadšení a netěšili se na přestávku :-).

Velikonoce v kotelně

II. C

V polovině března jsme vyrazili do galerie. Povídali jsme si o Velikonocích a opět jsme si něco vyrobili a odnesli. Do školy se vracela bandička zajíců. Bylo evidentní, že jsme z Lesní :-).

Centra aktivit - Včely

II. C

V březnu se v centrech aktivit věnujeme včelám. Vyhledáváme informace v encyklopediích, pozorujeme, řešíme složitější slovní úlohy a početní řetězce, pracujeme s textem, vytváříme si učební pomůcku na český jazyk, učíme se novou báseň, stavíme úl a vyrábíme novou výzdobu. Martin Kout nám dokonce donesl ukázat výbavu pro včelaře.

Rodilý mluvčí ve výuce AJ

II. C

Od konce února k nám bude pravidelně ve čtvrtek docházet Michalis, který pochází z Kypru a povede hodinu anglického jazyka. Hned po 1. hodině byly děti nadšené. Michalis si je okamžitě získal svým výrazným a milým projevem.

Dostihy

II. C

Koně, které si děti vyrobily v centrech aktivit jsme postavili na dostihové závody. Společně se svými jezdci bojovali o ceny. Mezi chlapci získal 3. místo Matěj Š. s koněm Turbem, 2. místo Nico s koněm Patrikem a 1. místo Armin s koněm Mravenečníkem. Mezi dívkami získala 3. místo Hanka s koněm Juráškem, 2. místo Terka C. s koněm Meridou a 1. místo Terka S. s koněm Elsou. Cenu nejhezčího koně závodu získala Kačka s koněm Belou. Na závěr jsem se utkala v závodě s paní vychovatelkou.

Děti byly nejen úžasní jezdci, ale také fanoušci.

Centra aktivit - Hospodářská zvířata

II. C

V září jsme statek navštívili a v únoru jsme se věnovali hospodářským zvířatům podrobněji. Řešili jsme slovní úlohy, projektovali jsme chlívek pro Pašíka, třídili zvířata, hledali jsme informace v encyklopedii, debatovali jsme, psali jsme a v ateliéru jsme si ušili vlastního koně. Dalo nám to zabrat, ale stálo to za to :-). Děti dokonale spolupracovaly. Mám z nich velkou radost.

Ještěd

II. C

Z okna naší třídy často pozorujeme Ještěd. Máme ho téměř na dlani. Někdy vystupuje z mlhy, jindy je vidět jasněji a ráno před vyučováním bývá nasvícen oranžovou oblohou. Již v prvním ročníku jsme vytvořili obří plakát Ještědu, na kterém se podílela celá třída a zdobil tak celou zimu naši učebnu. Letos jsme ho při pracovních činnostech ve skupinkách vymodelovali a udělali si malou výstavu.

Recitační soutěž

II. C

Ve středu 18.2. v knihovně školy proběhlo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu zastoupil Štěpán s Hankou, kteří soutěžili v kategorii 2. a 3. ročníků. Oběma se velmi dařilo. Štěpán se umístil na 3. místě. 

Olympiáda

II. C

V pondělí 16.2. připravili deváťáci druhákům sportovní dopoledne v tělocvičně. Každý dostal kartičku, na kterou mu byly zapisovány body za splněné úkoly. Olympiáda byla zakončena slavnostním vyhlášením výsledků. Anička a Armin vybojovali krásné druhé místo. Děkujeme deváťákům za perfektně nachystaný program. Všichni jsme si to užili.

Zakončení pololetí

II. C

Dne 28.1. jsme měli poslední lekci plaveckého výcviku. Na začátku hodiny děti předvedly, co se naučily a pak už se věnovaly zábavě a lázeňským procedurám :-). Na závěr jsme si udělali posezení v pizzerii. Každý si dnes domů odnesl mokré vysvědčení a zítra nás už čeká vysvědčení za učení a chování.

Pokusy - fyzikální zákonitosti

II. C

Dne 22.1. k nám do třídy přišel páťák Dominik Švestka, aby nám ukázal, jak fungují některé fyzikální zákonitosti. Každý si mohl pokusy pořádně prohlédnout a vyzkoušet. Děti se hravou formou naučily, jak mohou pevné skupenství látek přeměnit pomocí tlaku na kapalinu a zpět na pevnou látku. Dozvěděly se také, jak mohou naučit vejce plavat :-). Jako správní badatelé jsme vše zapsali do laboratorní práce. Děti pracovaly nadšeně a s velkým zaujetím. Myslím si, že spousta z nich své pokusy předvede i doma.

Centra aktivit - Kalendář

II. C

V těchto centrech aktivit se děti učily pracovat se svým kalendářem. Vyhledávaly v něm informace, zaznamenávaly si školní akce. Vytvořily si vlastní nástěnný kalendář a leporelo měsíců. Naučily se na svých pěstičkách počty dnů v jednotlivých měsících a další úkoly plnily podle pohádky O dvanácti měsíčkách.

Vánoční a silvestrovský mejdan

II. C

Poslední den školy v roce 2014 jsme si pořádně užili. Jana a Štěpán si pro děti nachystali vánoční vystoupení s Alfem a Linetkou. Ve třídě na všechny čekal velký dárek a hostina, kterou děti obohatily cukrovím od maminek. Kamarádi si předali dárky, zpívalo se, odlévalo se olovo, vypouštěly se rakety s předsevzetím do roku 2015. Nechyběl ani slavnostní přípitek a taneček.

Vánoce v kotelně

II. C

Poslední týden před vánočními prázdninami jsme začali návštěvou OGL. Povídali jsme si o vánočních zvycích a v prostorách bývalé kotelny jsme si i něco vyrobili. Každý si mohl sám vybrat, do čeho se pustí. Všichni pracovali s radostí a maximálním nasazením.

Hvězdy

II. C

Ve škole i v družině jsme tvořili výrobky na téma hvězdy. Děti šily, lepily, stříhaly, vázaly, navlékaly a motaly.

Vánoční tvoření s paní Novákovou

II. C

9.12. k nám do třídy přišla maminka Kuby a ukázala nám, jak se dělá vánoční svícen. Všichni se moc snažili, aby měli svícen krásný a potěšili s ním své maminky. Děkujeme paní Novákové za pěknou náplň pracovních činností. 

Škola pro Mikuláše, čerty a anděly

II. C

4.12. jsme přišli do školy v kostýmu. Každý si zvolil, zda půjde za Mikuláše, čerta nebo  anděla. Ve škole i v družině jsme na toto téma zaměřili tvoření. Každý si napsal, v čem by se chtěl polepšit a vložil to do punčochy, četla se pohádka o čertovi, nechyběla ani tancovačka. Svou jemnou motoriku a trpělivost jsme procvičili při závěrečném vystřihování. Den ve škole utekl jako voda a my jsme si ho pořádně užili.  

Zdravý zoubek

II. C

Listopad jsme zakončili přednáškou o správném čištění zubů. Budoucí zubařky dětem nejprve udělaly přednášku prostřednictvím pohádky o zubním kazu a s každým vypilovaly techniku čištění zubů. Výsledkem dobře odvedené práce jsou naše zářivé úsměvy :-).

Čtení se čtvrťáky

II. C

Každé pondělí čteme s žáky 4.B. Jsou to teď naši noví kamarádi. Vždy si pro nás připraví něco pěkného ke čtení a nás to s nimi moc baví.

Vodníci a podvodníci

II. C

Plavecký výcvik je v plném proudu. Vzala jsem si tedy také plavky, aby děti viděly, že i paní učitelka umí plavat. Fotili jsme se pod vodou, ale největší zábava byla na klouzačce. Já jsem na ní hulákala nejhlasitěji. Snad mě děti ještě někdy vezmou s sebou :-). Neplavci se také uměli pěkně zabavit.

Barevný týden

II. C

Ve spolupráci se školní družinou jsme si udělali hned první listopadový týden barevný. Nejprve si děti určily barvy pro jednotlivé dny, které ladily do podzimních tónů. Pondělí bylo žluté, úterý červené, středa hnědá, čtvrtek oranžový a pátek zelený. Dost jsme se u toho vyřádili a také se něco tvořilo. Podařilo se i kouzlo. Děti přeměnily středeční hnědé brambory na páteční zelené kaktusy.

Centra aktivit na téma Rodina

II. C

V naší třídě, je rodina oblíbeným tématem a tak jsme ho probádali i v centrech aktivit. Četlo se o legrační rodině Addamsových. Dále děti psaly, počítaly, rýsovaly, pokreslily si hrnek svou rodinou, učily se příbuzenské vazby a zkoušely si odehrát svatební obřad. narozeninovou oslavu, Vánoce v rodinném kruhu a vítání občánků:-). 

V galerii jako doma

II. C

Z kraje listopadu jsme vyrazili do Oblastní galerie v Liberci. Udělali jsme si tam domácí pohodičku, u které jsme se naučili spoustu nových věcí o Holandsku a holandských malbách. Učili jsme se rozlišovat obrazy podle druhu. Děti se také na chvíli staly malíři a kreslily tužkou portrét pana továrníka, nebo vznešené paničky. Opravdu jsme se pobavili.

Divizna - smysly

II. C

Před podzimními prázdninami jsme se opět vypravili do Divizny. Tentokrát jsme se věnovali smyslovému vnímání. Hravou formou a názorně si děti prověřily svůj zrak, čich, sluch, hmat a chuť. Naší třídě však nechyběl ani smysl pro humor.

Centra aktivit - Ovoce

II. C

V centrech aktivit jsme se podrobněji věnovali ovoci. Nejprve jsme ho rozlišili od zeleniny a pak jsme ho dále třídili na peckovice, malvice a bobule. Děti vypracovaly pracovní listy, skládaly věty o ovoci, počítaly a vytvořily si vlastní tržnici, poznávaly ovoce podle chuti a tiskaly nápisy, které patřily k ovocinému razítku. 

Stereometrie

II. C

V hodinách matematiky jsme probírali některá geometrická tělesa. Při pracovních činnostech jsme si je přiblížili prakticky. Děti měly celkem 6 stanovišť, u kterých se střídaly a řešily úkoly podle zadání. Procvičovali jsme tak nejen šikovnost dětí, ale i čtení s porozuměním zadání a prostorové vidění.

Dýňová polévka

II. C

Dýňová polévka je oblíbenou podzimní záležitostí a tak jsme si jí společně uvařili. Jeden hrnec obhospodařovali kluci a druhý holky. Oba týmy ji udělaly výbornou. Chtěli jsme dát ochutnat i rodičům, ale hrnce byly po 10 minutách prázdné. Někdo si přidal i 4 krát. Děti, které tuto polévku nejedí, ji alespoň ochutnaly. Anička měla zrovna narozeniny, tak dostala polévku s osmičkou. Všichni se do práce s chutí zapojovali a šla jim od ruky. 

Centra aktivit - Bezpečná cesta do školy

II. C

V tomto školním roce jsme centra aktivit zahájili tématem - Bezpečná cesta do školy. Děti opět spolupracovaly ve skupinách, počítaly, přepisovaly, luštily, navigovaly se, hrály hry, tvořily, cvičily si telefonování, prošly trasy kolem školy a poznávaly dopravní značky.    

Plavání - 1. lekce

II. C

Začal nám plavecký výcvik:-).

Bílý Kostel - statek

II. C

V úterý 9.9. jsme vyrazili vlakem na statek v Bílém Kostele. Viděli jsme tam koně, osly, ovce a  kozy. Krmili jsme, hřebelcovali, čistili kopyta a také jsme se na koních projeli. Štěpán s Janou se utkali v dostihovém závodu a děti na svého favorita uzavřely sázky. Těsně (o prsa) vyhrála Jana :-). Bylo krásné počasí, dobrá nálada a o legraci se postaral vtipný statkář.   

Sportovní den

II. C

Ve středu 3.9. nám žáci 8. a 9. třídy nachystali soutěže. Sportovalo se v tělocvičně i na hřišti. Za každý splněný úkol byly děti odměněny razítkem, vyhrávaly se ceny a na závěr každý získal diplom. Myslím, že si to užívali jak velcí, tak i malí účastníci dnešního klání. Děkujeme osmákům a deváťákům za skvělou přípravu sportovního dne.