Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

II. B

II. B
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

 I.B
Dokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 276.5 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 263 kB Stáhnout
listopad 2013 PDF soubor 263.9 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 317.7 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 274.1 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 268.8 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 317.2 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 210.9 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 215.7 kB Stáhnout
červen 2014 PDF soubor 261.1 kB Stáhnout

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

II. B

Na školu v přírodě jsme se všichni moc těšili. Každý den na nás čekalo něco nového. Nejprve strašidelný hrad Houska. Tam některé z nás vyděsil tajemný sklep s křeslem pro samotného ďábla, ale i napínavé vyprávění pana průvodce. Druhý den jsme měli možnost vyzkoušet, jak se cítí horolezci, když se musí spolehnout na kamaráda, jak se šikovně dá proplétat mezi lany a kruhy. A také víme, že umíme tančit úplně všichni. Holky i kluci. To bylo vidět nejen na "tančících kobercích", ale i na večerní diskotéce. Moc se nám líbilo v muzeu Čtyřlístku v Doksech. Do Doks jsme jeli ještě jednou. A to na parník, kterým jsme pluli po Máchově jezeře. Zkrátka-zážitků bylo dost a dost... 

Výlet se vydařil a těšíme se na další!

JARMARK 2014

II. B

Kdo chtěl na vlastní oči vidět ,,jak to všechni dávno a dávno bylo", přišel se podívat na náš letošní jarmark. A netančili jsme jenom my-druháci z pravěku....

Samozřejmě, že jsme si užili i nakupování, prodávání a mlsání. 

KNIHOVNA

II. B

Už podruhé jsme byli společně v knihovně. Program se jmenoval Klíčování. Paní knihovnice s námi zopakovaly všechna písmena abecedy, pohádky a také jsme si vyrobili společně knížku o písmenkách. Program se nám všem líbil. 

DEN VČELY

II. B

Den včely byla naše poslední návštěva EKOCENTRA v tomto školní roce. Opět jsme procházeli dílničkami. V nich jsme si tentokrát vyráběli svíčky, zdobili perníkya třeba i soutěžili. Také jsme se mohli koukat na pohádku. Samozřejmě, že každý z nás donesl domů malý včelí suvenýr (třeba velkou sklenici medu). Podívejte se na fotky a uvidíte, jak jsme si výlet užili! Máme dokonce vyfocenou kočku čtyřnohou s ,,kočkou dvounohou" ze třídy. Ale, vlastně nevíme, jestli to tak je. Nebyl to kocour? Nebo kocouři? 

PRŠÍ, PRŠÍ, JEN SE LEJE, KAM DRUHÁCI POJEDEME?

II. B

Přeci do Prahy! A opravdu občas i zapršelo. Naštěstí jsme se pokaždé stačili schovat. I vítr se nás snažil dohonit cestou do letošního ,,cílového bodu"-loďky na Vltavě a Muzeum Karlova mostu. Nejprve jsme prošli Prašnou bránou, Staroměstským náměstím a uličkami plnými turistů. Pospíchali jsme, protože na nás už na Vltavě čekala loďka s panem kapitánem. Během plavby nám kapitán prozradil spoustu zajímavostí a také vyprávěl pověst o Čertovce. Ještě více jsme se toho dozvěděli v Muzeu Karlova mostu. A po Karlově mostě jsme také došli až na Malostranské náměstí. Stihli jsme obdivovat krásné Valdštějnské zahrady. A pak už honem přes Mánesův most na metro a autobus a zpátky do Liberce. 

V Praze se nám moc líbilo a těšíme se na další společné zážitky.

DEN ZEMĚ

II. B

Náš další sobotní výlet se opět vydařil. Viděli jsme spoustu domácích zvířat, obešli jsme všechny stánky s ekologickými výrobky, někteří z nás se svezli na koni, zasytily nás neekologicky opékané buřty, holky se nechaly zkrášlit a vypadaly jako princezny a modelky (byl tam i spiderman). Těšíme se na další výlet do Ekocentra v květnu. 

PROJEKT VELIKONOCE

II. B

Je Škaredá středa. Navzdory tradicím, ta naše školní je naopak veselá a tvořivá. Přišli mezi nás žáci osmých tříd, aby nám pomohli vytvářet velikonoční dekorace. Tak vznikly krásné výrobky. Některé si odneseme domů, některé necháme na ozdobu třídy. A navíc-zjistili jsme, že naši starší spolužáci jsou prima kamarádi. 

ZVLÁŠŤ, ALE I SPOLEČNĚ

II. B

Ve škole se učíme nejen samostatnosti, ale také plno věcí tvoříme společně. Nejen v centrech aktivit. Čteme společně se třeťáky, společně kreslíme, společně počítáme, společně hrajeme divadlo. A společně slavíme narozeniny. 

Také jsme už znovu začali číst s maminkami. 

PLAVÁNÍ

II. B

Od února chodíme každý pátek na plavání. Pokaždé se moc těšíme. Věříme, že v létě budeme plavat všichni jako rybky. Podívejte se na fotky, jak se snažíme a jak si vody užíváme.

PRVNÍ ŠKOLNÍ DNY V NOVÉM ROCE 2014

II. B

Skončily vánoční prázdniny. Nejprve se nám do učení příliš nechtělo. Někteří jsme ještě odpočívali i během vyučování. Jiní se nemohli dočkat přestávky. Všichni jsme se ale těšili na první masáže. A opravdu nás nezklamaly. Odpočinuli jsme si, protáhli těla a teď se můžeme pustit do další práce. 

VÁNOCE

II. B

Dnes jsme se v tomto roce viděli naposledy.

Náš bílý vánoční stromeček byl obsypaný dárky. A na stolech místo učebnic bylo cukroví. Krásně vonělo a moc chutnalo.

Veselé a zasněžené Vánoce! Pěkné prázdniny!

Hodně štěstí a zdraví v Novém roce.

VÁNOČNÍ CENTRA

II. B

Už jen pár dnů a jsou tady Vánoce. Společně jsme vyráběli krásné svícny a papírové řetězy. Ty budou na ozdobu na páteční vánoční besídce. Také jsme si připomněli některé vánoční zvyky. A tak jsme házeli bačkorami, abychom zjistili, jestli se letos nebudeme vdávat nebo ženit. Nechybělo ani pouštění skořápek se svíčkami na vodě. Určitě se nám všechna přání splní.

V centrech s námi pracovaly mladé paní učtelky. Brzy se s nimi rozloučíme a bude se nám stýskat...

BETLÉMY

II. B

Náš další sobotní výlet už voněl Vánocemi. Jeli jsme se totiž v předstihu podívat na Betlém do Kryštofova údolí. Betlém je opravdu krásný.

Po občerstvení a teplém čaji jsme ještě viděli Orloj. Zrovna odbíjel desátou. Cestou zpátky jsme prošli viaduktem. Je jedním z nejvyšších u nás. Ve vlaku bylo teploučko. A tak se nám výlet opravdu vydařil.

RUSALKA

II. B

Všichni máme rádi pohádky. Rusalka je pohádka, ale i opera. My už víme, že hudbu k ní složil Antonín Dvořák. Abychom si pohádky jenom nečetli, šli jsme se podívat na operu Rusalka do velkého divadla F.X. Šaldy. Rusalka je krásná.....

Sobotní výlet-EKOCENTRUM Střevlík: DEN STROMŮ

II. B

Na výlet do STŘEVLÍKA jsme se těšili celý týden. O stromech toho víme už hodně. A tak jsme si jenom zopakovali, proč jsou stromy pro život důležité.

 

CVIČENÍ V PŘÍRODĚ

II. B

Konečně se objevilo sluníčko a my vyrážíme na Libereckou výšinu. Jdeme sice dlouho do kopce, ale cestu si zpestřujeme indiánským během, lezením na stromy, soutěžemi a kdo stihne, i sbíráním hub. Mnozí z nás už na Výšině byli a tak jsme nebyli překvapeni krásným výhledem. Také jsme odpočívali, hladili koníka a pak už ,,hurá" z kopce téměř až do školy....

IQ PARK

II. B

První dny ve škole

V IQ parku jsme se nejen poučili, ale také pobavili. O všem, co jsme někteří z nás viděli a vyzkoušeli poprvé, se budeme učit podrobněji ve vyšších třídách.

NAROZENINY

II. B

Hned na začátku září slavíme narozeniny některých kamarádů. Tomášův dort byla škoda krájet. Ale chutnal. Jsme zkrátka o jeden rok zase starší……

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

II. B

Jinolice 2013

První výlet

Na náš první společný výlet už jen vzpomínáme. Dny ve škole rychle ubíhají. Jsme už měsíc druháci a další, druhý výlet, se nám blíží.