Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

II. B

II. B

Naše třída v minulých letech

I. BDokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 297.7 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 300.4 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 387.3 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 325.7 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 420 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 323.8 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 298.6 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 340.7 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 326.9 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 411.8 kB Stáhnout

České Švýcarsko - pátek

II. B

Páteční den byl pouze a pouze o našem balení, úklidu a cestě domů.

Všechny děti si s sebou odvezly diplom za účast, který všem účastníklům náleží zcela oprávněně. Druháci se nejen k sobě chovali po celou dobu pobytu moc hezky a od pracovníků penzionu jsme o chování dětí naší třídy slyšeli jen samou chválu.

Cesta domů byla po celém týdnu klidná. Celá řada unavených dětí cestu do Liberce prospala. :-)

České Švýcarsko - čtvrtek

II. B

Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu do Děčína. Ranní probuzení do nevlídného počasí vzbudilo mezi dospělými trochu nervozity, ale protože se počasí umoudřilo, mohl připravený program bez problémů proběhnout.

Dopoledne jsme byli na raftech. Cesta po Labi byla klidná a my si to náramně užili.

Odpoledne jsme navšítivili děčínskou ZOO. Je hezká a dětské hřiště, které v areálu ZOO je, jsme také využili. Před odjezdem autobusu jsme stihli navštívit ještě Mořský svět.

Večer po večeři jsme všichni zvládli napsat závěrečný vědomostní test a sníst sladkou odměnu v podobě zmrzlinového poháru.

Únava? Je. Už veliká. Ale krátké večerní párty na pokojích zase běží. :-)

České Švýcarsko - středa

II. B

Dnešní dopoledne jsme opět strávili na dětském hřišti v Mezní Louce.

Po obědě jsme se vydali do Krásné Lípy, kde jsme měli objednané projížďky na koních. Program se skvěle vydařil a i děti, které se zprvu bály, z koně po svém úseku nakonec ani nechtěly sesednout.

Později odpoledne jsme si zahráli míčové hry a relaxovali na hřišti u penzionu. Po večeři nás čekalo krátké taneční vystoupení našich tanečnic.

Za celý den jsme ušli dalších 11 km. Únava? Je. Ale krátké večerní párty na pokojích jsou prý zase v plánu. :-)

České Švýcarsko - úterý

II. B

Po vydatném spánku jsme se probudili do slunečného dne. V jídelně na nás čekala snídaně formou bohatých švédských stolů. Pochutnali jsme si. Ranní úklid pokojů proběhl po loňské zkušenosti výborně. Ve všech pokojích zavládlo po hodnocení nadšení. Každý pokoj získal deset bodů.

Dopoledne jsme ještě jednou zdolali Pravčickou bránu. Tentokráte tu malou dřevěnou na nedalekém dětském hřišti, kde jsme si chvilku pohráli.

Odpoledne jsme se přes Divokou a Edmundovu soutěsku vydali do Hřenska. Stánky vietnamských prodejců jsme vzali útokem. Obchod se smíšeným zbožím se po našem příchodu otřásl v základech a my nakoupili další zásoby sladkostí a plyšáků.

Za celý den jsme ušli dalších 15 km. Děti jsou skvělé, celou cestu zvládli výborně. Únava? Je. Ale krátké večerní párty na pokojích jsou prý zase v plánu. :-)

 

České Švýcarsko - pondělí

II. B

Po klidné cestě autobusem jsme krátce před polednem dorazili do cíle. Ubytovali jsme se v našem penzionu a po dobrém obědě jsme se vydali na první velký výlet.

Cestou na Pravčickou bránu a zpět jsme ušli zhruba 15 km, které po návratu do penzionu nebyly na nikom znát. :-) Děti před večeří nakoupily chipsy a na pokojích chystají večerní párty. :-)

Cesta na Pravčickou bránu byla náročná. Museli jsme plnit několik úkolů na naučné stezce.

Po večeři jsme napsali první díl našich deníčků a dopsali pohledy domů rodičům. Ačkoli jsme si už před odjezdem na výlet mnohokrát řekli, že dominantou Českého Švýcarska je Pravčická brána, celý den jsem poslouchal cosi o Pražské bráně, Prašné bráně apod. Tak uvidíte, co Vám přijde na pohledu. :-)

Projektový den Praha

II. B

Ve čtvrtek 21. května jsme se vydali do Prahy.

Naší první větší zastávkou v Praze byl Karlův most. Z něj je to jen kousek do Muzea Karla Zemana. Tady jsme se náramně pobavili. V muzeu na nás čekala celá řada interaktivních prvků a triků, které Karel Zeman používal ve svých filmech. Součástí návštěvy muzea byla také plavba po Vltavě a my jsme si při ní opravdu detailně prohlédli Karlův most od základů. Už také víme, jak byli dělníci při savbě mostu placení.

Další zastávkou bylo Staroměstské náměstí a Orloj. Na náměstí na nás čekala řada překpvaení a zajímavých fotografií.

Protože jsme měli ještě čas, cestou zpátky skrz Prašnou bránu jsme se ještě krátce stihli zastavit u sv. Václava na Václavském náměstí.

 

Miniveletrh knih

II. B

V pátek 24. dubna se na 1. stupni konal miniveletrh knih. 

Děti z naší třídy přinesly do školy spoustu zajímavých knih. Obchodování s knihami děti moc bavilo a všem se líbilo. 

Velikonoce - projektový den

II. B

Na středu 1. dubna si pro nás velikonočn dílny připravili žáci 8. tříd. Protože jsme v ranních hodinách šli nejprve na plavecký výcvik, stihl každý z nás jen jednu dílnu. 

Práce šla všem od ruky a další dárky se nám povedly.

Děkujeme osmákům za přípravu a práci s námi mladšími. Všichni se k nám chovali skvěle.

Velikonoce v Kotelně

II. B

V úterý 31. března jsme opět navštívili Oblastní galerii, tentokrát na téma Velikonoce v kotelně.

V dílně jsme si mohli vyrobit celou řadu dárků a každý během hodiny stihl vyrobit alespoň jeden moc hezký. 

Děti to v galerii vždycky baví.

Rodičovské suplování - 4. hodina

II. B

Poslední hodinu jsme měli tělocvik. Že ho normálně v rozvrhu nemáme? Nevadí. Pan učitel na tenhle výjimečný tělocvik pozval slavného fotbalistu Slovanu Liberec, Míru Holeňáka. 

Úvod hodiny se maličko pozdržel, protože se stal takovou malou Mírovou autogramiádou. Poté jsme si zahráli celou řadu míčových her a byla to fakt zábava.

A aby těch překvapení nebylo málo, na závěr hodiny dorazily další dvě legendy našeho Slovanu, bývalý brankář Láďa Maier a útočník Jirka Štajner. A autogramiáda začla nanovo. :-)))

Rodičovské suplování - 3. hodina

II. B

Třetí hodinu k nám do třídy přišel táta Jonáše. Připravil si prezentaci o zajímavostech z Ruska a své práci v bance. 

Pan Kučera si rovnou odbyl hospitaci nejvyššího vedení, protože na celou hodinu se přišel podívat i pan zástupce a velkou část viděl i pan ředitel. 

Na úvod hodiny bylo potřeba otestovat pana učitele. Kolik toho asi ví o Rusku? Záludnost testu tkvěla v tom, že ho měl pan učitel psaný v azbuce. No, tak tady vznikl první problém a my jsme zjistili, že pan učitel má jisté rezervy. :-))) Nicméně test spolu s panem zástupcem nakonec zvládl, udělali jen dvě chyby.

A my? My jsme si nejprve s panem Kučerou o Rusku dlouze povídali a ten samý test, jako pan učitel, jsme si ve skupinách zkusili také. Kdo myslíte, že vyhrál? No jasně, že my. Žádná naše skupina totiž dvě chyby neudělala. Hurá!

Rodičovské suplování - 2. hodina

II. B

Druhou hodinu přišla babička Karolíny a s ní ještě taťka Anči. Oba společně s námi vyráběli věnce. Moc se nám povedly, a protože budou brzy Velikonoce, ve všech domácnostech už určitě visí na správných místech. 

Další skvělá hodina s výbornými učiteli. Protože se nám maličko protáhla, bez velké přestávky jsme se ihned vrhli na hodinu třetí. 

Rodičovské suplování - 1. hodina

II. B

V pátek 27. března vypadala naše škola tak trochu jinak. Učili v ní učitelé a učitelky, ale nebyli to běžní učitelé. Mezi rodiči se našla spousta zájemců, kteří přišli suplovat a celý den nás učili.

První hodinu přišel tatínek Amálky. Povídali jsme si o dopravě zboží k nám do České republiky. Procestovali jsme celý svět - byli jsme v Americe, v Číně, pluli jsme kolem Asie a Afriky a letadlem přeletěli celou Asii. 

V závěru hodiny jsme si zkusili řídit kamiony a letadla, protože pan Staněk nám přinesl ukázat modely dopravních prostředků. 

Skvělá hodina s výborným panem učitelem. 

Poznáváme knihovnu

II. B

V pátek 20. března jsme vyrazili do městské knihovny a navštívili oddělení dětské literatury. Paní knihovnice Kateřina, která se nás ujala, nám vyprávěla o knihovně a my se např. dozvěděli, kolik knih má liberecká knihovna na skladě. 

Kateřina nám přečetla úryvek z knihy a společně jsme si prošli celé dětské oddělení. Všichno už se v něm vyznáme a víme, jak jsou knihy v regálech rovnané a kde je máme hledat. 

Ve druhé části programu jsme si našli knihu, ze které jsme si četli.

Celá řada z nás si vyplnila přihlášku do knihovny. 

Cestou zpátky jsme pozorovali zatmění Slunce. 

Pracujeme s iPady

II. B

Naší škole se podařilo sehnat 30 nejnovějších iPadů od společnosti Apple a my jsme byli jedni z prvních, kdo si práci na tabletu při vyučování vyzkoušeli. 

Nejprve jsme si museli ujasnit důležitá pravidla. Používání tabletu ve škole nebude stejné, jako když se svým tabletem pracujeme doma. Všichni jsme to rychle vstřebali a pustili jsme se do práce. 

V průběhu hodiny jsme poznali dvě aplikace. Tou první byly Hodiny. Fantasticky jsme si započítali. Určovali jsme, kolik je zrovna hodin u nás, kolik v New Yorku, Tokiu... 

Ve druhé části hodiny jsme procvičovali v časovém limitu počítání do 100.

Hodina utekla velmi rychle a my už se na další hodinu s iPady moc těšíme. Mezi další témata budou patřit Dopravní výchova a 1. pomoc.

Poznáváme svět

II. B

V několika hodinách prvouky jsme si odskočili z České republiky. A vzali jsme to pěkně zostra.

Strojem času jsme se přemístili do doby asi 200 milionů let zpátky a pohráli jsme si s našimi kontinenty. My už totiž všichni víme, že kontinenty v podobě, jak je známe dnes, tu od pradávna takhle nebyly. A víme také, jak se ten prapůvodní jmenoval. Rodiče, vzpomenete si také?

Práce s kontinenty nás moc bavila. Obrázek Pangey jsme skládali jako puzzle a nalepili si do sešitu prvoiuky. Byla to zábava. Ale co si budeme povídat, svítící globus to stejně vyhrál. 

TANGRAM - kouzelnická kniha

II. B

Podle kouzelnické knihy zvané TANGRAM jsme v matematice skládali geometrické obrazce. 

První level zvládli bezpečně všichni. Při práci na druhém levelu už se někteří pořádně zadýchali.

Nový pan učitel ve třídě

II. B

V pátek 27. února přišel do naší třídy nový pan učitel. Jmenuje se Marc. Česky neumí ani slovo a bavit se s ním budeme jen anglicky.

Každý týden nás čeká jedna vyučovací hodinam vždycky ve čtvrtek hned ráno. Bude to prima, Marc si nás hned první hodinu všechny získal.

Sportovní den

II. B

V pondělí 16. února jsme strávili celé dopoledne v tělocvičně, kde si pro všechny druháky připravili žáci 9. tříd velkou olympiádu.

Mezi nejoblíbenější disciplíny patřily v naší třídě tenisové dovednosti a aktivity s míčem. Legrace byla především u obručí a jejich točení v pase. :-)

Jako třída jsme si to užili a děkujeme deváťákům za skvělou přípravu.

Plavecký výcvik

II. B

Hned první únorovou středu jsme zahájili plavecký výcvik v libereckém bazénu. Ujaly se nás paní učitelky, které s námi celým kurzem projdou. 

První, co zaujalo našeho pana učitele, byl povel "Bubly bubly". :-) 

První plavání jsme si užili. No a z některého dalšího pro Vás chystáme i videozáznam. :-)

Švadlenky ve třídě

II. B

V pátek 16. ledna jsme si z domova všichni přinesli jehlu, nit a kousek látky, ze které jsme si vyšívali malý polštářek.

Pan učitel ráno před vyučováním připravil jednoduchý plán. První hodinu se budeme učit angličtinu, druhou hodinu ušijeme polštářky a poslední dvě hodiny budou matematika a český jazyk. 

Poté, co jsme za celou druhou hodinu zvládli navléknout nit, pan učitel plán trochu pozměnil - Aj, šití, šití, matematika. No ani to mu nevyšlo. Za celou třetí vyučovací hodinu jsme zvládli zkusit si stehy.

Poslední plán tedy zněl - angličtina, šití, šití, šití. To už většina z nás zvládla a domů si odesla malý polštářek. 

A pan učitel? Ten nám prý připraví matematickou vichřici na pondělí. :-)))

Moje knížka od Ježíška

II. B

Ve čtvrtek 8. ledna jsme si do školy přinesli knížku, kterou jsme našli doma pod stromečkem nebo jsme si ji přes Vánoční prázdniny četli.

Knížky jsme studovali během vyzčování i o přestávkách a prožili s nimi příjemné chvíle.

Novoroční přípitek

II. B

Poslední páteční hodinu před Vánočními prázdninami jsme prožili opravdového Sivlestra. Matěj Motshagen ze VII. A pro nás přichystal pravou silvestrovskou diskotéku a na úplný konec dne jsme si dali šampáňo a připili si do roku 2015.

Tak ať se v něm daří úplně všem!

Vánoční besídka ve třídě

II. B

V pátek 19. prosince jsme si udělali ve třídě malou besídku. Během dne jsme ochutnali spoustu různých cukroví, namalovali obrázek a hlavně...pod stromečkem jsme našli dárek pro každého z nás. 

2. B ve večerních zprávách na TV Prima

II. B

V pátek 5. prosince se naše třída na několik sekund objevila ve večerních zprávách na TV Prima. Podívat se můžete zde (čas 13:20)

Večerní ZOO

II. B

tvrteční podvečer jsme prožili společně. Navštívili jsme libereckou ZOO. Viděli jsme cvičení slonů, pochovali jsme si drobné plazy, slyšeli nové informace při krmení lachtanů. Velký zájem sklidil spící bílý tygr.

Zážitkem pro všechny bylo setkání s čertem, Mikulášem a andělem. Zazpívali jsme jim písničku "Hlupáku, najdu tě" a obdrželi drobné dárečky. Čertovy hlášky se staly hitem i v průběhu následujícího dne ve škole. :-)

Děkujeme všem rodičům a starším sourozencům, kteří se akce zúčastnili s námi. Díky Vám byla moje role hodně zjednodušena. :-)

Čerti ve škole

II. B

Ve čtvrtek 4. prosince přišlo do naší třídy velké množství malých čertů. Mezi nimi ve velké menšině sedělo několik andělů. Kostýmy vypadaly opravdu skvěle. 

V průběhu dopoledne jsme se pilně učili a prožili jsme příjemný den "tak trochu jinak".

Adventní kalendář

II. B

Na začátku prosince jsme ve třídě otevřeli náš malý adventní kalendář. 

Každý den losujeme o drobné dárky a vždy si dva až tři otevřeme. Všichni už jsou natěšení, aby to byli právě oni, kdo bude svůj dárek otvírat. 

Ať už si dárek otevírá kdokoli, pokaždé se u něj sejdeme celá třída. Moc nás zajímá, co kdo dostane.

Listopadové čtení s páťáky

II. B

V listopadu jsme se celkem čtyřikrát sešli s našimi spolužáky z 5. B, se kterými vždy jednu hodinu týdně věnujeme nácviku čtení.

Čtení se staršímu spolužáky nás moc baví.

Zdravé zuby

II. B

Koncem listopadu nás navštívily dvě studentky vysoké školy z Plzně. Budou z nich zubařky a nás přišly poučit o tom, jak správně máme o své zuby pečovat. 

No, jít k takhle krásným zubařkám by se člověk ani nebál. :-)

Betlémy v Kryštofově údolí

II. B

Ve čtvrtek 27. listopadu jsme se ráno vydali vlakem do Kryštofova údolí. Navštívili jsme muzeum, betlém pana Jíry a stihli jsme dojít až v velkému viaduktu, odkud máme hezkou společnou fotku. 

Betlém v muzeu zaujal všechny, strávili jsme u něj hodně dlouhou chvíli. 

Cesta zpátky se vinou zpoždění trochu protáhla. Alespoň jsme měli na zastávce v Krštofově údolí trochu času na blbnutí.

Pohádkové spaní ve škole

II. B

"Mami, už za dva dny budeme spát ve škole"

"Mami, ještě jeden den a budu spát ve škole."

"Hurá, dneska spíme ve škole!"

Ano, spali jsme ve škole. Ve čtvrtek 20. listopadu jsme si trochu protáhli den a strávili jsme spolu rušný večer ve třídě. Hráli jsme týmové hry a scénky z českých pohádek, tancovali na diskotéce a poznávali své spolužáky podle jejich nohou. I slavnostní půlnoční přípitek jsme zvládli, ovšem na ú půnoci, ale už ve 21 hodin. :-)

Už dávno jsem pochopil, že kvalita akce se hodnotí především podle kvality jídla. My měli k večeři pizzu. Podle hlasitosti pokřiku "My chceme pizzu", který v jednu chvíli rezonoval celou naší budovou, usuzuju, že akce byla fantastická. :-) Mimochodem, tenhle pokřik byl krátce vystřídán pokřikem "My chceme matiku". V tu chvíli bylo nějakých 7 hodin večer - mám prostě boží žáky, takhle se chtít vzdělávat v kteroukoli denní dobu. :-)

Program večera jsme v jeho průběhu lehce upravili, ale na čtení pohádek nakonec oporavdu došlo.

Někdy v noci jsme usnuli a pátek byl z naší strany trochu unavenější. Bylo to fakt bezva... 

Rodina - práce v centrech aktivit

II. B

V listopadu jsme v centrech aktivit pracovali s tématem "Rodina". V každém předmětu jsme tohle téma uchopili z trochu jiné strany.

V centru čtení jsme četli a pracovali s textem o zvířecí rodině z pohádky O pejskovi a kočičce. V centru psaní jsme skládali slova s názvy členů rodiny ze slabik a zkusili jsme si napsat několik vět o někom z našich rodičů. V centru matematiky jsme řešili záludné slovní úlohy a počítali jsme do stovky. Velmi nás bavilo centrum vědy a objevů, kde jsme objevovali různé barvy na mapě České republiky, domova pro rodinu Čechů. A asi nejvíc jsme si užili práci v ateliéru, kde jsme si zahráli na skutečné malíře při malbě naší rodiny na pravé malířské plátno. 

Děti z Lesní čtou společně

II. B

Ve středu 5. listopadu jsme se v průběhu 5. vyučovací hodiny poprvé sešli s našimi staršími spolužáky z 5. B. 

Už od rána naši druháci masírovali mojí trpělivost. "Pane učiteli, kdy už budeme číst s páťákama?" "Pane učiteli, v kolik přijdou páťáci?" "Pane učiteli, kdy už půjdeme za páťákama?" "Pane učiteli, stihneme to vůbec ještě dneska číst s těma páťákama?" "Pane učiteli, už je 11:50, jdeme." Tak tohle je jen úryvek toho, co od rána neustále probíhalo celým naším vyučováním. :-)

My jsme si kvůli čtení založili nový sešit, do kterého si po každém čtení budeme zapisovat, o čem jsme si četli. Za naše čtení získáváme od páťáků hvězdičky.

Už aby byla příští středa!

Ovocný salát

II. B

V pondělí 3. listopadu jsme si v rámci práce v centrech zašli do školní žákovské kuchyňky. Z doneseného ovoce jsme si tam připravili ovocný salát

Ve čtyřčlenných týmech jsme se museli nejprve dohodnout, jaké ovoce do svého salátu zamícháme. Do práce se všichni vrhli s nadšením a co je důležité, vše jsme zvládli bez zranění. :-)

Centra aktivit - Ovoce

II. B

První listopadový týden jsme v centrech aktivit studovali ovoce. 

V matematice jsme pročítali slevy v reklamních letácích, vystřihovali, lepili a porovnávali ceny různých druhů ovoce. Také jsme trochu procvičili orientaci na číselné ose do stovky, ve které už se trochu vyznáme. 

V českém jazyce jsme o ovoci tvořili jednoduché věty.

V prvouce jsme začali rozlišovat malvice, peckovice a bobule a různé druhy ovoce už umíme do těchto tří skupin zařadit. 

ovoce, které jsme si donesli z domova, jsme použili k obtiskávání na velkou plachtu.

 

 

Bylo toho dost, ale všechny nás práce moc bavila.

Barevný týden

II. B

Ve spolupráci s družinou chodíme od pondělí 3. listopadu do školy jednotně barevně oblečení. Každý den má svojí danou barvu.

V pondělí jsme se loučili se sluníčkem, proto jsme byli celí žlutí. V úterý jsme na oslavu jeřabin a šípku přišli v červeném. Protože se ve středu konala v družině bramboriáda, byli jsme celí hnědí. Ve čtvtek jsme vyráběli veselé oranžové čepice a v pátek nás čekal kouzelný zelený les. 

V galerii jako doma

II. B

Ve čtvrtek 23. října jsme část dopoledne strávili v nedaleké Oblastní galerii. Účastnili jsme se programu V galerii jako doma

Mohli jsme si vyzkoušet věci, o kterých se běžným návštěvníkům galerie může jen zdát. A hodně jsme se toho dozvěděli. už víme, co je portrét zátiší, ...

Zahráli jsme si také kvíz ve skupinách. Nebylo důležité, kdo vyhrál. Od paní učitelky jsme všichni dostali pochvalu za naše chování i vědomosti. 

Užili jsme si to.

Přesýpací hodiny

II. B

V týdnu od 6. října se v prvouce věnujeme výuce hodin. Už dokážeme určit čas na ručičkových a digitálních hodinách, v areálu školy máme hodiny sluneční a při hodinách pracovních činností jsme si vyrobili hodiny přesýpací.

Do práce se všichni pustili s velkým nadšením. První den jsme prorazili víčka a nasypali si krupici do jedné ze sklenic. Druhý den jsme pevně slepili dvě víčka a nechali pořádně zaschnout. V poslední části už zbývalo jen poměřit, čí hodiny se přesypávají nejdéle.

Tělesa

II. B

Začátkem měsíce října jsme si v matematice opakovali známá tělesa. Určovali jsme, kolik mají stěn, vrcholů, hran a jednoho dne jsme si vyzkoušeli vyrobit jejich modely.

Ze špejlí a modelíny jsme stavěli krychle, kvádry, jehlany i neidentifikovatelné mnohostěny. .-))

Sportovní den

II. B

Ve středu 3. září přichystali všem druhákům žáci 8. A a 9. B sportovní den.

Na hřišti i v tělcovičně si přichystali celké množství disciplín. Naši druháci sbírali za úspěšně splněné úkoly razítka a každý si za ně nakonec odnesl i svůj diplom.

Děkujeme všem osmákům a deváťákům za skvěle připravený den.