Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

II. A

II. A
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

I.A
Dokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 276.5 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 263 kB Stáhnout
listopad 2013 PDF soubor 263.9 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 317.7 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 274.1 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 268.8 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 317.2 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 210.9 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 215.7 kB Stáhnout
červen 2014 PDF soubor 261.1 kB Stáhnout

Pobyt v přírodě 2014

II. A

V úterý 17.6. jsme se vydali na náš každoroční čtyřdenní pobyt v přírodě - tentokrát do Doks. Naše středisko se jmenovalo Poslův mlýn. Cestou tam jsme se zastavili na strašidelném hradě Houska, kde se nám všem moc líbilo. Další den jsme dopoledne lezli na lanech a tančili na podložkách a odpoledne jsme jeli výletní lodí po Máchově jezeře. Večer jsme měli světelnou discotéku. Další dny jsme sportovali, hráli fotbal, skákali na trampolíně. Také jsme navštívili muzeum Čtyřlístek v Doksech. Po celý pobyt jsme si psali deník - takže maminko a tatínku - pečlivě si ho prohlédni.

Náš školní jarmark

II. A

5.června se konal již tradiční školní jarmark - tentokrát na téma STROJ ČASU. Každý ročník si připravil vystoupení na určitou historickou dobu. My - druháci - jsme měli téma PRAVĚK. Nacvičili jsme si krásné vystoupení v pravěkém oblečení a nazvali jsme ho PRAVĚK VESELE A HRAVĚ. Také jsme měli stánek, kde nám maminky prodávaly různé zboží - koláče, keramiku, bylinky atd. Celý den se vydařil, počasí nám přálo a nám všem se náš jarmark moc líbil. Už se těšíme na příští. Co asi bude za téma příště?

Sobotní výlet - Den včely - Střevlík

II. A

V sobotu 24.5. jsme se vydali na náš další sobotní výlet. Jeli jsme vlakem do Mníšku a odtud  jsme se vydali do ekologického střediska Střevlík na Den včely. Mohli jsme se zde dozvědět vše o životě včel, mohli jsme si ochutnat různé druhy medu, vyráběli jsme si také svíčky ze včelího vosku. I když nám tentokrát počasí moc nepřálo, moc se nám tam líbilo.

Projektový den PRAHA

II. A

V úterý 13.5. jsme se vydali do Prahy. Jeli jsme autobusem Student agency na Černý Most, kde jsme nastoupili na metro a jeli na stanici Malostranská. Prohlédli jsme si Valdštejnské zahrady, Karlův most, projeli jsme se po Vltavě lodí, prohlédli jsme si Muzeum Karlova mostu a KOSTEL sv. Františka z Assisi, kde jsme dokonce viděli zub Anežky Přemyslovny. Nakonec jsme viděli orloj a naši cestu jsme skončili na Havelském trhu. I když nám počasí moc nepřálo, výlet to byl super a už se těšíme na příští rok, kdy pojedeme na HRAD.

Sobotní výlet - Den Země - Střevlík

II. A

V sobotu 26.4. jsme se vypravili vlakem na náš další sobotní výlet. Tentokrát to byl výlet do ekologického střediska Střevlík na Den Země. Mohli jsme si vyrobit různé výrobky z přírodních materiálů, projet se na koni, prohlédnout si hospodářská zvířata, o kterých se teď učíme v prvouce. Kdo chtěl, mohl si  opéct vuřt nebo jen tak posedět u ohýnku. Prověřit jsme si také mohli své znalosti o přírodě v zajímavém testu. Bylo to moc fajn.

Projektový den VELIKONOCE

II. A

Ve středu před velikonočními prázdninami si nás rozdělili "osmáci" do šesti skupin a v každé skupině jsme dělali něco jiného - pletli jsme pomlázky, v kuchyòce jsme pekli velikonoční cukroví, vyráběli jsme velikonoční výzdobu a také jsme barvili a zdobili vajíčka. Bylo to moc fajn a děkujeme žákům osmé třídy za pěkně připravený program.

Den učitelů - rodičovské učení

II. A

28. března slaví všichni učitelé svůj svátek. Na naší škole jsme ho oslavili tím, že místo učitelů tento den učili rodiče. V naší třídě učil pan Skácel - o sluneční a jiné energii, paní Grzinčič - zábavnou angličtinu, pan Holeòák - zábavné hry v tělocvičně. Poslední hodinu s námi paní Chaloupecká, paní Gabryšová a paní Šlapáková barvily a zdobily vajíčka. Bylo to moc fajn a všem rodičům, kteří nás učili, moc děkujeme!

Recitace - školní kolo

II. A

Ve středu 12.2.2014 se konalo ve školní knihovně školní kolo v recitaci. Za naši třídu "bojovali" Víťa Čavojský, Šimon Šlapák a Markétka Novotná. Všechny děti se snažily, krásně přednášely, ale postoupit mohly pouze dvě děti za druhou a třetí třídu - tedy 1. kategorii. Naše Markétka se umístila na krásném druhém místě a postupuje do okresního kola. Všichni jí budeme držet palce!

Naše poslední plavání

II. A

Končí pololetí a končí také naše páteční plavání. Učili jsme se nebát se vody, různé styly plavání i hrát si ve vodě. Poslední hodinu jsme si moc užili. Jezdili jsme na klouzačce, chodili v potůčku, byli jsme i ve vířivce. Na závěr jsme dostali "mokré" vysvědčení. Škoda, že už plavání skončilo.

Vánoční besídka

II. A

Naše vánoční besídka byla super! Udělali jsme si velkou hostinu, maminky nám daly na ochutnávku cukroví, Kubík přinesl výborné limonády - prostě jsme se měli dobře. Samostatně jsme si připravili program, každý se moc snažil. A nakonec přišel i Ježíšek a přinesl nám spoustu dárků. Od paní učitelky jsme dostali zvoneček, který si doma pověsíme na stromeček a budeme vzpomínat na školu. Naposledy jsme zvonečkem zazvonili - cililink - a hurá na vánoční prázdniny!

Centra aktivit - VÁNOCE

II. A

Už jsou tu zase VÁNOCE! Pracovali jsme v centrech aktivit, poznávali jsme různé vánoční zvyky - pouštěli jsme si lodičky z oříšků a svičky, házeli jsme bačkorou ke dveřím a zjišťovali, kdo se ožení nebo vdá a půjde z domu, krájeli jsme jablíčka a hledali hvězdičku zdraví atd. Také jsme vyráběli svícny z pomerančů a zpívali vánoční koledy. Už se všichni nemůžeme dočkat Ježíška!

Náš další sobotní výlet - Kryštofovo Údolí - Betlémy

II. A

Náš další sobotní výlet byl do Kryštofova Údolí. Jeli jsme krásným vlakem, škoda, že tak krátce. V Kryštofově Údolí jsme si prohlédli krásný starobylý kostel, výstavu betlémů a hraček. Nakoupili jsme si různé věcičky - dárečky.  Každý dostal od pana prodavače kamínek pro štěstí. Z Kryštofova Údolí jsme došli do Noviny, kde jsme obdivovali ohromný viadukt. I když byla zima, tak nepršelo a my jsme si výlet pořádně užili.

Návštěva Divadla F. X. Šaldy - Rusalka

II. A

Krásně jsme se ustrojili a navštívili naše krásné Divadlo F. X. Šaldy. Viděli jsme kousek generální zkoušky Rusalky od Antonína Dvořáka. I když to byla opera - pouze se tam zpívalo - bylo to moc krásné a zajímavé. Pro někoho to bylo poprvé, ale určitě ne naposled.

Den stromů - ekologické centrum Střevlík Oldřichov v Hájích

II. A

V sobotu 19.10.2013 jsme se vydali vlakem do Mníšku. Odtud jsme šli pěšky do ekologického střediska Střevlík v Oldřichově, kde byl ekologický program Den stromů. Mohli jsme si zajezdit na koních, ochutnat ovčí sýr i jablečný džus, mohli jsme si opéct vuřt, prohlédnout i koupit různé výrobky za dřeva. Všichni jsme si samozřejmě něco nakoupili jak k jídlu, tak i na památku. Počasí bylo fajn, my také a už se těšíme na další sobotní výlet.

Plavecký výcvik

II. A

V pátek 20. 9. jsme zahájili plavecký výcvik. Každý pátek celé pololetí budeme chodit plavat. Na první hodině nás paní trenérky rozdělily do skupin podle toho, jak kdo umí plavat. A příště už začne pravý plavecký výcvik. Už se moc těšíme!

Projektový den v IQ PARKU

II. A

V úterý 10. září jsme se vydali na celé dopoledne do Babylonu do IQ PARKU. Navštívili jsme všechna patra - byli jsme v zrcadlovém bludišti, ve vodním světě, pokoušeli jsme se vytvořit co největší bublinu, sjížděli jsme na hasičské tyči, poznávali jsme různé přírodní materiály. Bylo to moc fajn - zažili jsme spoustu legrace. Děkujeme mamince Emy Svobodové, která nám akci zajistila a zasponzorovala.

Milá vzpomínka

II. A

Prázdniny utekly jako voda a volá nás zase škola. I když jsme již druháčci, malá vzpomínka na naši první třídu - na náš pobyt v přírodě, nás potěší.