Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

II. A

II. A

Naše třída v minulých letech

I. ADokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 305.2 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 426.8 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 479.9 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 509.2 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 582.3 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 633.5 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 587.3 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 766.8 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 389.7 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 397.4 kB Stáhnout

Vysvědčení

II. A

....tři spolužáci už jsou na prázdninách, ale přesto nás je dost....byl to hezký den

Krkonoše - sportovní pobyt - pátek -návrat

II. A

....všichni jsme poměrně rychle sbalili, děti byly strašně rychle připravené na odjezd. V Peci jsme ještě stihli nanuka...

Krkonoše - sportovní pobyt - čtvrtek -lanové centrum

II. A

Milí rodiče, dopoledne bylo odpočinkové. Děti měly před snídaní pořádný hlad. Bylo sice odpočinkové, ale děti chvilku neposeděly(obruče, švihadla, slackline, míče). Po obědě - rajská omáčka - jsme vyrazili do Pece do lanového centra. Přelezly naprosto v pohodě všechny děti, nejepší byla jízda nad řekou. Děti se k sobě chovaly velmi hezky, pomáhaly si a radily.  Na závěr jsme si dali zmrzlinu. Večer nás čeká jednoduchá noční hra, tanec a spánek, nezbytné ranní balení. 3P+B

Krkonoše - sportovní pobyt - středa - Sněžka

II. A

Milí rodiče, po důrazném vysvětlení, co si děti mají na Sněžku vzít do batohů, následovala kontrola batohů. A nastal časový skluz, který jsme během cesty dohnali. Cestou jsme narazili i na cvičení Horské služby. Teploty se různě měnily a na Luční boudě nastalo velké ochlazení. Byli jsme na něj připraveni a vytáhli jsme čepice a rukavice. Jinak nám počasí přálo - prostě nepršelo. Všichni jsme 11, 6km absolvovali ve zdraví, jsou jenom dva puchýře. Ze Sněžky nebylo pro mlhu vidět nic, ale nevadí. Děti si vedly statečně, zdravili kolemdojdocí, byly turisty chváleny. Po cestě si stačily hrát s kamínky, cachtat ve vodě, běžely si i sáhnout na sníh - pro dospělé nepředstavitelná zacházka. Cesta lanovkou byl užasný zážitek, hlavně rozjezd. Přišly jsme k večeři, paní vychovatelka přečetla pohádku a je klid. Pokoje jsou uklizené, děti si pomáhají. Máme z nich radost, jak se k sobě chovají. No, uvidíme.

Krkonoše - sportovní pobyt - úterý

II. A

Milí rodiče, dnes dopoledne pršelo, lilo. Po snídani probíhaly týmové hry a horolezecký výcvik. Děti se učily uzle, v týmu musely dokázat uvázat jeden společný. Po obědě a chvilce odpočinku jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou za nákupy. Lanové centrum jsme přeložili na čtvrtek , kdy bude hezky. Zítra nás čeká Sněžka a hlavně dojít k ní. Nyní si děti vyžádaly diskotéku, děvčata se na ni pečlivě připravují. Trochu stýskání první noc bylo, ale jak samy děti říkaly, loni to bylo mnohem horší. Stýská se jenom pár klukům, ale zvládají to. Dokonce ráno za mnou jeden žáček přišel, že prý si našel řešení: pobrečel si prý před večeří a pak už to skvěle zvládl. Od zítřka bude hezké počasí, těšíme se na výhled ze Sněžky. Děti si právě bodují samy pokoje-utvořily si týmy, máme z nich radost. 3P+B

Krkonoše - sportovní pobyt - pondělí

II. A

Milí rodiče, cesta Mikešem proběhla bez problémů - překvapilo nás po cestě hodně deštivé počasí a ještě k tomu má svátek Medard. Ale čím výš, tím lépe, bez deště. Na Smetánce nás přivítal Tomáš, radost byla veliká.  Děti mají pěkné pokoje, rozdělení proběhlo v klidu, bez dohadů a zdá se ke spokojenosti. Děti měly plné žaludky dobrot a svačin, oběd nedojedly, ačkoli chutnal výtečně. Po vybalení děti byly venku. hrály se týmové hry: např. Na důvěru, děti se také řadily podle abecedy )podle křestního jména, podle data narození). Srovnaly se úplně samostatně, ale toho povídání! Po svačině - domácí řezy - se hrála dost obtížná týmová hra. Jednotlivé části barevných puzzlí byly schovány vysoko v kopcích. A děti běhaly a běhaly, skládaly a skládaly. Každý má svůj deníček, tam zapisujeme, jak a co se právě podařilo. Po večeři je hodnocení, po loňské zkušenosti všichni uklízejí pokoje. Zítra odpoledne nás čeká Monkey park v Peci. Hezký večer nám všem přejí   3P + B  (3P=Poláčková, Pěnkavová, Pětiletá   B=Bindr).

Praha 18. 5.

II. A

Ráno jsme se včas sešli u autobusu, žluté čepice byly vidět z dálky. Z Černého Mostu jsme dojeli na Karlův Most, chvíli jsme si hráli na nábřeží Vltavy, pak jsme šli do Muzea Karla Zemana. Vyřádili jsme se tady - všechny interaktivní triky byly fajn. Plavba po Vltavě se zajímavým námořníkem rychle utekla. Uličkami jsme došli až k Orloji, to bylo právě 14:00. Ze Staroměstského náměstí jsme šli na Náměstí Republiky, tam jsme vyzkoušeli brnění. Nastoupili jsme do metra a přímo jeli na Černý Most. Cesta s občerstvením a tablety rychle utekla. Počasí nám přálo a Praha byla doslova přeplněna turisty. Vše jsme zvládli, nikdo nezabloudil.

Mladí zdravotníci

II. A

V sobotu 16. 5. byli Bětka Fibrichová a Jenda Schoen na soutěži mladých zdravotníků. Společně se spolužáky z páté třídy obstáli na skvělém třetím místě. Pečlivě jsme se ve třídě připravovali. Pomohla i skvělá aplikace v tabletech.

Muzeum Lega

II. A

Dnes jsme první dvě hodiny strávili seznamováním s historií světoznámé stavebnice, složili jsme několik staveb. Procvičili jsme si na krychličkách i násobilku.

Miniveletrh knih

II. A

Na svatého Jiří na 1. stupni proběhl první miniveletrh knih. Zatím jenom ve třídách, ale příští rok shromáždíme veškerý prodej na jedno místo. Děti prodávaly, nakupovaly a další hodinu jenom četly a prohlížely. Dvě hodiny s knihami se povedly.

Galerie 9. 4.

II. A

Dnes jsme se vydali učit výtvarnou výchovu do galerie. Hledali jsme podpisy - signatury, našli jsme Čapkovy obrazy. Líbil se nám impresionismus v obrazech. přemýšleli jsme nad tím, jak se asi maluje čistá voda, nebo průsvitná krajka. Byla to hezká hodinka. Na zpáteční cestě jsme se proběhli a Kuba našel větvičku jedovatého tisu i s květy. Dal ji zakořenit a uvidíme.

CA Jaro kolem nás

II. A

Hned po Velikonocích, když se děti dostatečně vypovídaly, připomněly násobilku, psaní a čtení, nastalo samostatné rozdělování do center. Už to všem jde skvěle. Zapisují se samy. Děti hledaly slova s novými slabikami, objevovaly stavbu květu a včely, objevovaly taje násobilky. Centra si začínají doslova užívat, vlastně práci v nich. Pevně věřím, že si něco budou pamatovat.

Noc ve škole

II. A

Před Velikonocemi bylo v naší třídě plno i přes noc. Přibyly spacáky, karimatky a také spousta dobrot, které maminky napekly, aby to děti bez nich přežily. A přežily...přežila i paní vychovatelka, která má můj obdiv. Někomu se prý vlastně ani moc spát nechtělo..

Středa před Velikonocemi

II. A

Osmé třídy připravili velikonoční dílničky. A to opravdu pečlivě. Kluci pletli i pomlázky. Všichni se k sobě moc hezky chovali a tak to má být a určitě i bude....

 

Rodičovské suplování

II. A

Již druhý ročník se dle mého názoru, názoru dětí a vyučujicích vydařil. Naše vyučování skončilo téměř ve 13:00 a paní Fibrichová se svým příběhem O chameleonovi Leonovi mohla pokračovat dál a děti pořád vnímaly. Začátek patřil panu Požickému a tvorbě rádia, děti tvořily svoje vstupy, mluvily do mikrofonu. jednotlivá rádia si vedla skvěle.  Brzy se zde objeví jejich moderování. Výuka tělocviku a házené panem Černým byla také úžasná. Naši kluci neměli šanci se dohadovat, i když se stačil někdo předvést. Třetí hodinu naprosto skvěle a profesionálně vedla paní Šénová. Dětem se origami - skákající žabka povedla. A to zpočátku vypadala tak složitě. Výuka tvořivé dramatiky se opravdu vydařila. Děti vymýšlely, tvořily, prožívaly, hrály. Říkáte si, co asi dělají učitelé, když rodiče učí. Pozorovala jsem, hodnotila, v noci nespala - jak to dopadne. Dětem se rodiče a jejich výuka moc líbila a v pondělí nastoupím zase já.............

První pomoc

II. A

Dnes jsme měli další hodinu první pomoci a vše, co jsme potřebovali vědět jsme našli v aplikaci První pomoc. Na chodbě byli dva zranění žáci (paní vychovatelka je krásně namaskovala), ty jsme ošetřili. Všechny zásady jsme si zapsali do sešitů. Již víme,kdo bude členem našeho zdravotnického družstva...............................   

 

Knihovna a zatmění Slunce

II. A

V pátek 20. března jsme se byli seznámit s libereckou knihovnou. Prostředí bylo pro někoho úplně nové a také si hned vyzvedl přihlášku. Cestou zpět do školy jsme ještě stihli pozorovat zatmění Slunce a to díky Štěpánovi, kterého děda vybavil sklíčkem. Ondra nám zase vysvětlil, co se vlastně při tomto ději stalo. Byl to moc hezký den.

Premiéra ve 2. A

II. A

Dnes jsme vyzkoušeli s panem zástupcem hodinu s tablety.  Po důkladném vymezení pravidel, jsme si krátce v limitu započítali. Každý měl svůj tablet. Ve skupinkách jsme si probrali první pomoc. Příští týden budeme řešit situace, kdy musíme znát zásady první pomoci. A v tom nám aplikace v tabletu moc pomůže.

Rodilý mluvčí vyučuje....

II. A

Každý čtvrtek máme druhou hodinu vyučování v angličtině s Alexem.....je to změna. Paní učitelka se učí odpoledne.............

Centra aktivit Hospodářská a domácí zvířata

II. A

Dnes 10. 3. jsme začali objevovat tato zvířata. Včera se děti zapsaly do jednotlivých center. Nával byl do věd a objevů a ateliéru. Děti se zapisovaly podle zájmu a bylo pro mě až dojemné je při tom pozorovat. V prvním kole byla ve třídě velmi tichá atmosféra, děti se již naučily řešit a spolupracovat potichu. Učily se i zvířata podle návodu malovat a radost byla veliká. Ve vědě je překvapila lebka prasete a lidská lebka. Se všemi úkoly si děti poradily.

Velikonoce v galerii

II. A

Nikdy nás galerie nezklamala, naopak její úroveń neustále stoupá. Jára P. pravil, že si strašně rád ty obrazy prohlíží. Dnes jsme objevili obrázek Zrzavého, Ženíška. Povídali jsme o podstatě Velikonoc a připadali si jako v kostele. A v perfektně připravené dílně tvořili a tvořili.....

 

Recitační soutěž v naší třídě a škole

II. A

Děti  ve třídě samy vybraly svoje zástupce do školního kola. Bylo těžké rozhodování o třetího mezi Lukášem, Janou a Klárkou. Ve školní kole se Jára a Julka Požických velmi líbili, ale měli báseň ve dvojici a tudíž se nemohli umístit. Ota se umístil ve velké konkurenci starších na pátém místě. Klárka si vyzkoušela , jaké to je. Mám radost.  

Krteček ve vesmíru-centra aktivit

II. A

Děti mají moc rády postavu Krtečka a také tajemno vemíru. Krteček již podnikl svoji vesmírnou cestu. Děti měřily svoje krtky, česaly len, tkaly, četly, připomněly si vesmírnou Krtečkovu misi, tvořily vesmírné koláže, počítaly a hodně četly. V úvodním dopise našly odpovědi na otázky. Toto jsou fotky z prvního kola. 

Sportovní den

II. A

Na pondělí 16. 2. žáci druhého stupně připravili dopoledné plné sportovních aktivit. Jako třída a celek jsme si vedli dobře.

Vysvědčení

II. A

A zase přišlo pololetní vysvědčení - známkové, osobní dopis, hvězdičkové a z plavání. Byla radost, všichni se zaujetím četli, snad si vše vezmou k srdci.............................

Mona Lisa

II. A

Ve čtvrtek jsme se postupně přesunuli do 15. století, někdo okamžitě spočítal před kolika lety to bylo, povídali jsme o té době. Malíř L. da Vinci nás inspiroval. Ota a Jendové o tomto malíři a jiných dost věděli. Přesunuli jsme se do Paříže a podívali se na slavnou Monu Lisu. Vzali pastely a malovali a malovali......Rodiny malířů z druhé třídy budou pyšné, každá bude mít Monu Lisu. 

Přední steh a jehelníčky pro maminky

II. A

V pracovních činnostech jsme se učili přední steh a následně ušili jehelníčky. Naši kluci si vedli v šití výborně-pro děvčata bylo šití samozřejmostí. Jehelníčky na fotografiích ušili kluci. Děti byliy poučeny o práci s jehlou, ani jedna jehla se neztratila či nezapíchla. 

Centra aktivit KALENDÁŘ

II. A

Všichni jsme našli pod stromečkem kalendář naší třídy. A s ním také budeme pracovat v centrech aktivit, která začneme hned zítra. Je to vlastně náš pracovní diář. Důležité události si  budeme zapisovat. V lednu už jsme si zapsali data testů, vysvědčení, prázdniny. Ať nám to dlouho vydrží.

První hodina v lednu

II. A

Moc se nám vydařila. Děti se vypovídaly ze svých zážitků a prohlédly si knihy svých spolužáků. A já měla radost, že jejich nejlepší dárek byla kniha. Nikdo nemluvil o žádné technice, prostě nejlepší dárek prý byla kniha a hlavně ta od A. Lindgrenové a také velký plyšový krtek. Děti si zase žádají Krtkový den.  Mám radost.

Přání

II. A

Poslední den ve škole ve starém roce jsme otevřeli naše stará přání. Všem se prý splnila, ale museli jsme se snažit. A dnes jsme napslali nová přání, někdo ale žádné přání neměl-dalo nám práci si něco přát(ale jenom někomu).

Poslední den ve škole ve starém roce

II. A

V pátek jsme namalovali krásné zimní krajiny-voskovkou, vodovkou, lepili jsme a stříhali. Matěj Motshagen nám přpravil silvestrovskou diskotéku a došlo i na přípitek........byl to hezký klidný den.

Vánoční černá hodinka ve třídě

II. A

Ve čtvrtek 18. 12. jsme se společně s rodiči sešli všichni ve třídě. Děti měly připravenu dramatizaci knihy Ronja, dcera loupežníka. Dva nepřátelské loupežnické rody se usmířily a nakonec i zazněla i dojemná píseň Halelujáh. Děti zvládly i krátkou povídku J. Čapka: O Vánocích, které nechtěly být. Zazněly i koledy a v aukci se dražily obrázky růží, které jsme se ve výtvarné výchově učili malovat. Za 5 obrázků jsme utržili 1100,- Kč. Díky všem dražitelům. Peníze pošleme do útulku a také ho i navštívíme. Podívejte se na video  z tohoto setkání, které je hned pod fotografií anděla-Nikolky.

Vánoce v Kotelně

II. A

Galerie nás zase nezklamala. Naopak. Atmosféra byla úžasná, vánoční. Děti si samy rozhodly, co budou tvořit. Poznaly nové techniky a to všechno v krásném důstojném prostředí.

Naše tradice

II. A

Nechtěli jsme porušit tradici a přišli do školy za anděly, čerty a Mukuláše. Loni jsme byli andělská třída, letos už se objevili i čertíci a Mikuláš. Pilně jsme se učii a celý den byl kupodivu velmi klidný. Byl to moc krásný den.

 

Kryštofovo údolí a čůrající pejsek

II. A

Ve čtvrtek jsme se vydali za čůrajícím pejskem, do muzea a za betlémem pana Jíry. V Liberci foukal ostrý vítr, ale my v údolí jsme bylyi chráněni. Muzeum nezklamalo-hlavně staré hračky. V chodbě budovy byl připraven krásný velký smrk. Adventní nálada na nás dýchla hned tam. Největší úspěch měla nová socha pejska s patníkem. Zpáteční vlak měl kvůli nehodě půl hodiny zpoždění. Tak si obě třídy stačily ještě zadovádět.

Rodinná centra

II. A

Tato centra byla o rodině a dostali jsme se až k dávným rodinným předkům. Děti ve vědě a objevech vypracovaly rodinný strom a doma s pomocí rodičů vypracovaly strom své rodiny. Přišli jsme i na zajímavá jména. Dík všem rodičům, kteří telefonovali příbuzným a jména zjistili. Zjistili jsme, jaký je počet sto, stavěli rodinný dům.

Děti z Lesní čtou společně

II. A

Před dvěma lety jsme s paní učitelkou Bartošovou přišly na společné čtení starších s mladšími. její nynější čtvťáci byli druháčci a já měla páťáky. A nyní již její děti čtou zase s mými mladšími dětmi. Byla to krásná půlhodina, všichni se zase těšíme na páteční poslední hodinu. Děti mají moc hezké deníčky.

Oranžová a zelená

II. A

Celý barevný týden byl velmi hektický, ale vydařil se i díky rodičům, kteří dali oblečení dohromady. I výrobky v družině barevně ladily. Nejvíce bavila tiskátka z brambor(hnědý den) a šípkový čaj(červený den)....A zelený pátek vše zakončil.

Středa byla hnědá

II. A

Podařilo se.....díky všem.

Do galerie v červené a jako doma

II. A

V úterý jsme byli na výuce v galerii. Byl zrovna červený den. Víme, co je to veduta, zátiší, marina, portrét. Pracovali jsme i v týmech: prokazovali jsme znalosti o žirafách - na zdi byla zajímavá  plastika. Stihli jsme se i vyfotit s panem Liebigem. Chovali jsme se moc prima, zapsali jsme  do návštěvní knihy pochvalu pracovníkům galerie.

Žlutá a zápis do center

II. A

Naše družina funguje úžasně. Tento týden je celý barevný.....pondělí je žluté. Všichni měli něco žlutého, jeno pro paní učitelku to byl oříšek, nic ve svém šatníku nenašla, měla tedy alespoň velkou žlutou ozdobu.  Ve žluté jsme se i zapsali do rodinných center aktivit a to nám jde  již výborně.

Podzim ve třídě

II. A

Podzim do naší třídy přišel i prostřednictvím krásných obrázků. Daly nám dost práce, je to kombinace pastelů, tempery, vodovek, lepení. Všem se moc povedly a vlastně jsme navázali na znalosti z 1. třídy. Rozdíl mezi jiřičkou a vlaštovkou si budeme určitě pamatovat.

Práce na školní zahradě

II. A

Poprvé jsme vyšli na školní zahradu. Začíná se teprve budovat tak, aby vznikl vlastně nový učební prostor. Celý prostor je srovnaný do roviny a teprve na jaře se začne něco dít. Skleník je nový a čeká v něm sekvojovec na svoje místo. Naše třída do skleníku v pátek zasadila několik cibulek pepřovníku. Na jaře vyroste jako první zdroj vitamínů. Zkraje děti zasadily jarní cibuloviny. Přály cibulkám třeba: "Ať z tebe vyroste krásný tulipán." Také už děti znají zásady při práci s hlínou a nářadím. Někdo se moc snažil cibulky sázet, někdo stihl i si zaběhat a zadovádět. Byla to ale moc hezká pracovní vycházka.  

 

Vnímejme svět všemi smysly

II. A

Ráno hodně pršelo, ale když jsme vyšli do Divizny k ZOO, zázrakem se obloha vyjasnila a dokonce svítilo sluníčko. Prošli jsme všechny aktivity i hmatovou stezku-na chvilku jsme se zuli, rychle potom osušili nohy a do bot. O svých pocitech jsme dokázali výstižně mluvit.

 

Centra-Ovoce a zelenina

II. A

V těchto centrech jsme počítali a pracovali s opravdovými penězi, třídili ovoce, známe malvici, peckovici, bobuli. Ze surovin, které jsme donesli, vyrobili saláty, nápoje, obtiskávali. Četli jsme povídky o ovoci a zelenině, přepisovali hádanky. Na závěr zodpovíme několik otázek, aby paní učitelka věděla, co si kdo pamatuje.

Stihli jsme vyrobit i pěkné hodiny.

Portrét naší třídy

II. A

Podařil se nám portrét naší třídy. Paní učitelku malovala Klárka Pavlů a paní vychovatelku Míša Hálová, asistovala Kája(pomáhala s oblečením). Portrét musíme pravidelně otáčet, dětem vadí, že prý visí hlavou dolů............

Centra aktivit - Bezpečně do školy

II. A

Myslím, že si z těchto center děti odnesly opravdu praktické poznatky(když jsme šli na výuku plavání do bazénu, děti mě napomenuly, že prý nemám chodit po obrubníku.............)

Plavecký výcvik

II. A

Zahájili jsme výuku plavání. Prostory pro výuku jsou úžasné, všem se nám tam líbí. Nikdo se vody nebál. První lekce ukázala, v čem je třeba se zdokonalovat.......

Sportovní den

II. A

Ve středu jsme měli sportovní den se žáky 8. a 9. tříd. Dopadl úžasně, starší žáci měli připraveny skvělé disciplíny a vzorně se nám věnovali. Byl to fajn den. Stihli jsme se i učit a hodina prvouky se také povedla.