Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

I. C

I. C
Měsíční plány


Dokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 269.2 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 387.1 kB Stáhnout
listopad 2013 PDF soubor 372.8 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 699 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 415.3 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 411.5 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 501.6 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 320.6 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 340.1 kB Stáhnout
červen 2014 PDF soubor 323.8 kB Stáhnout

Vysvědčení - hurá na prázdniny :-)

I. C

Dne 27.6. se  slavnostně předávalo vysvědčení. Měli jsme samé jedničky a někdo dokonce i pochvalu. Každý si odnesl svůj osobní dopis. A co by to bylo za slávu, kdybychom si nezatancovali? Byl to prostě zase mejdan. Dětem přeji krásné prázdniny a rodičům moc děkuji za květiny a dárky.

Centra aktivit na téma úrazy a nemoci

I. C

V pondělí 23. 6. jsme měli poslední centra aktivit v tomto školním roce. Začali jsme netradičně přednáškou Kamily Ptáčkové ze záchranné služby. Dále děti plnily úkoly v pracovních listech. Studovaly obsah lékárničky a kreslily bacil podle své představy.

Výlet s rodiči na skalní hrad v Oldřichově v Hájích

I. C

V neděli 22.6. jsme vyrazili na skalní hrad v Oldřichově. Vzali jsme s sebou i rodiče.-). Cestou jsme hráli Klíště. napásli  se borůvek a našla se i nějaká houba. U Kozy jsme se pořádně nadlábli a děti si připily na blížící se prázdniny.

Škola v přírodě - den 5.

I. C

V pátek po snídani jsme dokončili náš deník, rozdaly se poslední odměny za statečnost na stezce odvahy a po svačině jsme sbalili kufry. Celý pobyt jsme si užili s humorem a ve zdraví. Všichni už se nemohli dočkat rodičů.

Škola v přírodě - den 4.

I. C

Ve čtvrtek jsme zase nasadili pohorky a vyrazili na Královku. Bohužel byla v rekonstrukci a tak jsme si pouze nechali dát razítko s Jetíkem do turistického pasu. Cestou na Prezidentskou chatu nás pozorovaly horské krávy. Ušli jsme 8 km. Večer proběhla garden party. Fandili jsme projíždějícím závodníkům, grilovalo se a samozřejmě proběhly koncerty úžasných kapel. Nočním překvapením byla stezka odvahy u hřbitova.

Škola v přírodě - den 3.

I. C

Středa byla ve znamení tvoření. Nejprve jsme společně vylepšili křídami místní hřiště a pak jsme ve dvojicích stavěli skřítkům obydlí, které si všichni uměli okomentovat. Opět jsme si natáhli slackline a bylo zřetelné, že se někteří od minule výrazně zlepšili. Za celý den se rozdalo mnoho diplomů. Večer patřil tentokrát dívkám, které se utkaly v soutěži "O nejhezčí nohy". Porotu tvořili naši kluci.

 

Škola v přírodě - den 2.

I. C

V úterý jsme si poprvé zapisovali do deníku. Ven nás vylákalo sluníčko a tak jsme si šli zahrát vybíjenou a fotbal. Po obědě jsme vyrazili do Bedřichova za horským záchranářem Mírou, který se s námi podělil o své zážitky a předvedl nám vozidla, s kterými vyráží do akce. Do chalupy jsme vypálili ze startu Jizerské 50. Protože nás zpátky lákala vůně borůvkových knedlíků, tak jsme si trasu zkrátili na 10 km. Večer patřil našim chlapcům. Změřili své síly v soutěži "Železný muž". Každý chlapec musel ukázat, jaký je silák na povrchu  a jakou má romantickou duši. Všechny borce hodnotila porota, která byla složená z krásek z naší třídy. Od smíchu nás bolí obličeje :-).

Škola v přírodě - den 1.

I. C

Dne 16.6. jsme odjeli  do školy v přírodě na Českou Chalupu. Ubytovali jsme se a po vydatném obědě jsme se vydali na Černou Nisu. Celou cestu jsme hráli bojovou hru "O klíště". V zápalu hry, děti ušly 8 km a na bolavé nohy ani nepomyslely. Na večerní diskotéce si všichni zařádili a pak usnuli jako nemluvòátka:-).

jarmark - Adam a Eva

I. C

Ve čtvrtek 5.6. proběhl školní jarmark. Navštívilo ho přes 2000 lidí. Každá třída si nachystala vystoupení. Společným tématem byl Stroj času a na prvòáky připadlo období vzniku života. Děti z naší třídy se proměnily v postavy z ráje. Adama nám zahrál Marek, Evu Šárka, Boha David a všichni ostatní byli andělíčkové (Jako vždy :-)). Mnohé maminky zaslzely dojetím, ale my jsme se báječně pobavili. Měli jsme také svůj prodejní stánek, kde bylo "Boží zboží". Děti i rodiče se zapojili do prodeje a tak jsme prodali téměř vše. Moc děkuji rodičům dětí za to, jak s chutí pomáhali.

Lesní království - Léto

I. C

Ve středu 28.5. jsme se i přes nepříznivou předpověď počasí vydali do lesa s Diviznou. Obří deštníky nám tvořily koruny stromů, takže jsme ani moc nemokli. Děti pracovaly především ve skupinách. Na závěr si pod lupou porovnávaly brouky, které ulovily.

Slackline

I. C

Aby toho na poslední den se studenty nebylo málo, tak jsem přinesla slackline. Po zábavě s pejsky jsem dětem ukázala, co se dá dělat na popruhu o šíři 2,5 cm, který je napnutý mezi stromy. V zápětí se na to vrhly i děti. Někomu se nohy třásly více a někomu méně, někdo se dokonce pokoušel o nějaké triky. Odvahu všem dodávala Štěpánova pomocná ruka..Slunečný den v parku jsme si všichni užili.

Dog dancing

I. C

21.5. u nás byli naposledy studenti Jana a Štěpán na praxi. Věnují se zálibě zvané "Dog dancing". Dokáží se svými Border koliemi Linetkou a Alfem předvádět pořádné psí kusy a rozhodli se o ně s námi podělit. Odložili jsme matematiky a vyrazili do parku nedaleko školy. Nejdříve jsme se podívali, jaké triky pejskové umí a pak jsme si něco také mohli vyzkoušet. Bylo to něco mimořádného:-).

Centra aktivit na téma Dopravní prostředky

I. C

V naší třídě se objevilo auto jedné přepravní společnosti a doručilo nám pokyny k dalším centrům aktivit. Děti luštily, bádaly, četly, psaly, počítaly a také se výtvarně realizovaly. Nakonec svou práci všichni ohodnotili.

Praha - Petřín

I. C

Ve škole jsme si povídali a řešili pracovní listy o Praze. Aby nezůstalo jen u teorie, vydali jsme se 13. 5. na Petřín. Děti se svezly lanovkou, vystoupaly na Petřínskou rozhlednu, pohrály si na hřišti a na závěr se pobavily v zrcadlovém bludišti. Stánky se suvenýry rovněž nezůstaly bez povšimnutí. Výlet se povedl. Májový deštík nás doprovodil až na závěr k autobusu.

Sklo v hudební výchově

I. C

Udělali jsme si netradiční hudební výchovu. Našimi hudebními nástroji se staly skleněné lahve. Nejprve jsme si naladili stupnici C dur. Všichni pochopili, že čím více vody se do lahve nalije, tím vyšší tón vydává. Pak se mohlo začít hrát. Nejprve jsme projeli stupnici a pak jsme se pokusili i o jednoduché písničky. Nápovědu nám dělalo barevné označení na lahvích. Myslím, že se všichni pobavili a také se naučili něco nového.

Čarodějky a čarodějové ve třídě

I. C

Dne 30.4. do naší třídy přišlo a přiletělo několik čarodějů a čarodějnic. Moc jim to slušelo a vzorně se s námi  učili. Při pracovních činnostech jsme si vyrobili čarodějnice na večerní pálení.

Slavnost Slabikáře

I. C

Dne 29:4: jsme odpoledne uspořádali pro rodiče Slavnost Slabikáře. Děti přednesly básně k jednotlivým písmenům abecedy a předvedly, co se naučily při angličtině.  Zpívalo se i tančilo a děti byly odměòovány smíchem a potleskem rodičů. Myslím, že jsme si to všichni užili.

Beseda a tělocvik s Martinem Koukalem

I. C

Dne 29.4. přišel do naší třídy tatínek Sebastiána. Měli jsme s ním besedu o běhu na lyžích, ukázal nám medaile z mistrovství světa a olympijských her a pustil nám videa ze závodu, ze soustředění a z horolezeckých výstupů. Další vyučovací hodinu jsme s ním měli i tělocvik. Byla to velká zábava:-). Děkujeme panu Koukalovi za pěkné dopoledne. 

Centra aktivit na téma Roční období

I. C

Začali jsme další centra aktivit a tentokrát se věnujeme jednotlivým ročním obdobím  V centrech se počítá, čte, píše, luští, spojuje a maluje. Poslední fotky v albu nejsou duchové :-), ale žabáci. K počtu žabích skoků se musely děti v centru matematiky dopočítat. Pracovalo se s plným nasazením.

Velikonoční tvoření

I. C

Poslední den před velikonočními prázdninami do naší třídy přišla maminka Kuby Nováka, která je květinářkou. Pro děti připravila výrobu věnce na ozdobu dveří. Většina dětí se s nim ozdobila sama :-). Dále nám paní Nováková předvedla, jak lze hezky ozdobit trávu v květináči. Moc jí děkujeme za pěknou náplò vyučování.

Nakonec jsme si ještě udělali hýbací velikonoční přáníčka.

Den se vydařil a děti odcházely domů s plnýma rukama.

Jaro - Lesní království

I. C

Dne 10.4. jsme měli jít s Diviznou do přírody. Bohužel nás provázelo chladné a deštivé počasí a tak jsme tento program absolvovali v učebně. Děti si to ale také užily. Poznávaly jarní květiny a dozvěděli se zase něco nového o zvířatech. Cestou do školy jsme potkali i zakletou princeznu :-).

Výroba jarního prostírání

I. C

Dne 9.4. se naše třída změnila na továrnu na výrobu prostírání. Každý si odnesl tolik kusů prostírání, kolik v každé rodině sedí osob u jídelního stolu. Celkem jich bylo 110. Naši velcí pomocníci byli studenti z pedagogické fakulty. Děti práce bavila, tak snad potěšila i jednotlivé domácnosti. 

Centra aktivit na téma Indiáni

I. C

Začali jsme další centra aktivit. Tentokrát na téma Indiáni. Po přečtení úvodního dopisu si každý vymyslel své nové indiánské jméno. Hledali jsme jejich původ, řešili jsme rébusy v matematice i v českém jazyce, stříleli jsme z luku, naučili jsme se novou píseò a vyrobili jsme si hudební nástroj didžeridů a malý totem.

Plavci v nové galerii bývalých lázní

I. C

19. 3. jsme vyrazili na výstavu a výtvarné tvoření do nové galerie, která vznikla v budově bývalých lázní. Prohlídku jsme zahájili v místě, kde byl dříve bazén. Obraz Kalifornští kluci měl v naší třídě největší úspěch. Děti si zahrály několik her spojených s vodou a na závěr se staly módními návrháři plavek.Některé modely byly velice kreativní:-).

Centra aktivit na téma Pohádky

I. C

Začali jsme další centra aktivit, v kterých nás od začátku do konce provázely nejrůznější pohádky. Děti si nejprve přečetly motivační dopis, v kterém dokreslovaly děj pohádky. Následně se rozdělily do center pomocí pohádkových dvojic. Nejvíce děti zaujalo loutkové divadlo, s kterým jsem si hrála já, když jsem byla v jejich věku.

Recitační soutěž

I. C

Ve středu 12.2. se v knihovně školy konala recitační soutěž. Naše třída tam vyslala své zástupce - Armina, Martina a Hanku. Všichni tři předvedli krásné výkony.

Za fotky děkuji mamince Armina.

Centra aktivit na téma Plasty

I. C

Děti si vyluštily, jaké bude další téma center aktivit a do pracovních skupin se tentokrát rozdělily pomocí vylosovaných plastových víček. Děti se dozvěděly něco o třídění odpadů a vyzkoušely si pracovat s plasty v jednotlivých předmětech.

Naše první vysvědčení :-).

I. C

Dne 30.1. 2014 si děti odnesly ze školy první výpis z vysvědčení. Byla to velká sláva, jelikož se jedná o jejich první velký dokument hodnotící jejich práci ve škole za první pololetí. Každý také dostal svůj osobní dopis. Na závěr jsme si zatančili. Některé tanečníky foťák nestíhal :-).

Myslím si, že byly všechny děti spokojené.

Zima v Divizně

I. C

Dne 17.1. jsme se vydali do Divizny. Tentokrát jsme si povídali na téma zima. Děti si zazpívaly, zadováděly, naučily se rozeznávat stopy, dozvěděly se něco o životě zvířat v zimních měsících a nakonec si vyrobily svíčky. Bylo to pěkné zakončení týdne.

Centra aktivit na téma Zima

I. C

Obohatili jsme si vyučování centry aktivit na téma Zima. Děti byly rozděleny do pracovních týmů, které společnými silami řešily zadané úkoly. Každý tým se věnoval jinému vyučovacímu předmětu. Následující den se děti v centrech vyměnily. Na konci dne si v kruhu předaly zkušenosti a upozornily ostatní na obtíže, s kterými by se mohli potýkat. Každý si vyplnil sebehodnotící list, ve kterém vybarvil takový počet sněhových koulí, jaká byla jeho míra zapojení do práce. Děti byly při práci velice šikovné, dokonale spolupracovaly a plnily své role v týmu.    

Banda motýlů

I. C

Na akci v muzeu mi každý zapózoval, aby měl svou vlastní motýlí fotku.

Na chvíli motýlem

I. C

Dne 20.12. jsme ukončili tento kalendářní rok akcí v muzeu. Každý si mohl na chvíli vyzkoušet, jaké je to být motýlem. Užili jsme si u toho spoustu zábavy a nakonec jsme se šli podívat na pohyblivý Betlém.

Vánoce a vánoční zvyky v naší třídě

I. C

Dne 19.12. jsme si udělali ve třídě pohodovou vánoční atmosféru. Šikovné maminky nám upekly cukroví a my jsme mohli začít hodovat pěkně od rána. Děti si vyrobily ovocný svícen, rozkrojili jsme jablka a hvězdičku tam našli úplně všichni. Zapalovali jsme také svíčky ve skořápkách od ořechů, které plavaly ve vodě. Nejvíce však děti pobavilo házení střevícem a aby to klukům nebylo líto, tak si také hodili. Nakonec nás poctil svou návštěvou Ježíšek, který nám donesl veliký dárek. Myslím, že se nám tento den vydařil.

Sněhuláci

I. C

Sníh je stále v nedohlednu, tak jsme si vyrobili sněhuláky trochu jinak. Nejprve jsme ve skupinách vytvořili sněhuláky na zeď. Další jsme si upekli v troubě a zavřeli do sněžítka a ty poslední si můžeme pověsit na stromeček.

Škola andělů a Mikulášova nadílka

I. C

V pondělí 2. 12. jsme poprvé nadělovali z okenního adventního kalendáře. Každý den si někdo odnáší dáreček od spolužáka. 3. 12. jsme si vytvořili svícny andílků. Všem se moc povedly. 5. 12. jsme měli školu andělů. Počítali jsme příklady pekelníků, procvičili jsme si písmo svaté a zazpívali si několik nebeských árií. Nakonec nás navštívil sám Mikuláš s povedenou bandičkou čertů a andělů. Všichni dostali slabikář s písankou a trochu uhlí pro štěstí. Lumpové slíbili, že se polepší a šikulové něco zazpívali nebo zarecitovali. Děkuji Mikulášovi a jeho družině za pěkný program a rodičům za krásně nachystané kostýmy andělů.

Začátek adventu - DEN VELKÉHO VĚŠTĚNÍ

I. C

V pátek 29.11. jsme si zapálili první svíčku na adventním svícnu a pustili se do velkého věštění :-). Někomu bylo vyvěštěno štěstí, někomu velká láska a někomu bohatství. Všichni si vybrali své magické číslo pro tento školní rok a při předávání kouzelné koule si navzájem popřáli něco pěkného.

Nahlédnutí do vyučování

I. C

Toto album obsahuje několik momentek z vyučování. Jsou zde horolezci a horolezkyně z hodiny tělesné výchovy, přednáška Zdravý zoubek, hry na procvičení slabik, počítání, úkoly na rozvoj logického myšlení a to vše je zakončeno lekcí společenského tance. :-)

Den duchů a strašidelný bál

I. C

Dne 31:10. jsme se opět sešli ve třídě po podzimních prázdninách.

V lavicích místo dětí seděla samá strašidla. Malovali jsme a lepili duchy na noční obloze, ochutnávali jsme dýni a vyprávěli jsme si zážitky z prázdnin u zapálené mini dýně. Poté jsme se přesunuli společně s dalšími prvními ročníky do tělocvičny, kde si pro nás paní vychovatelka nachystala strašidelný bál plný soutěží.

Akce se zdařila a strašidla se pořádně vyřádila.

Olympiáda šesťáků pro prvòáky

I. C

V pondělí 14.10. si naši šesťáci nachystali soutěžní dopoledne pro všechny první třídy. Celkem bylo 24 stanovišť zaměřených na sportovní a vědomostní dovednosti. Všichni do poslední chvíle bojovali, aby získali co nejvíce bodů. Nejlepším soutěžícím z naší třídy byl David, na 2. místě byla Péťa a 3. místo získal Armín. Naše třída vyhrála bronzový pohár.

Děkujeme šesťákům a jejich vyučujícím za krásný program.

Lesní království - podzim

I. C

V pátek 11.10. jsme vyrazili do lesa. Poutavý výklad a pěkné aktivity si pro nás připravila paní učitelka Eva z Divizny.

Rozlišovali jsme listy a plody jednotlivých stromů, poukazovali jsme na zvláštnosti měnící se přírody na podzim. Hledali jsme jedlé houby a vařili z nich houbovou polévku. Lupou jsme zkoumali, co se dalo :-). A nakonec jsme si vyrobili vlastní barevnou paletu z přírodnin.

 

 

Sportovní den prvních tříd

I. C

Ve čtvrtek 3.10. 2013 se všechny naše první třídy sešly na školním hřišti, aby si společně zasportovaly a užily krásný slunný den. Nejprve se děti ve třídě pomalovaly, aby poukázaly na příslušnost k dané třídě a pak už se vyrazilo ven. Pro děti byly nachystány nejrůznější běžecké a míčové soutěže. 1.C si tak v běhu popředu vyhrála zlatý pohár.

Harmonizační den na Šámalce

I. C

 Všechny první třídy ve svých barevných čepicích se vydaly autobusy na Českou chalupu. Odtud byl výstup na Šámalovu chatu. Všichni zvládli bez problémů. Počasí nám přálo-nepršelo. Cestou třídy  1. A, B, C plnily úkoly. Narazily cestou i na ducha Jizerek-MUHU. Někteří mu museli slíbit, že daná pravidla třídy již nikdy neporuší. Ale těch bylo málo. Děti vše zvládly skvěle. Pochvalu zaslouží i rodiče, kteří na Šámalku přijeli a děti odvezli.