Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

I. C

I. C


Dokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 314.8 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 289 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 281.9 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 192.4 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 286.3 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 278.8 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 458 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 273.8 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 429.4 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 367.6 kB Stáhnout

Workshop v Naivním divadle

I. C

Skutečně jsme si dokázali vyrobit vlastní loutku. Lektorka Bára nám vysvětlila a ukázala pracovní postup a pak už jsme jen brousili, vrtali, lepili, malovali, sušili a zdobili. Odměnou nám byla i pohádka Skřítek v podání divadla Buchty a loutky. Vůbec nevadilo, že jsme se do školy vrátili trochu později. V družině pak naše loutky hrály divadlo.

Den Slabikáře

16. června jsme se sešli ve třídě v neobvyklou dobu. Připravili jsme pro rodiče ukázku toho, co jsme se za rok naučili. Básničky a písničky vystřídala skupinová práce a čtení úryvků z Ladova Kocoura Mikeše. Ostudu jsme si určitě neudělali a nakonec jsme si všichni moc pochutnali na výborných koláčcích. Slabikář jsme přečetli a v září nás čeká druhá třída.

Malá Skála - 5. den

I. C

Po včerejším táboráku jsme spali jak zabití. Skřítek, kterého jsme zase odnesli večer do lesa, nám napsal vzkaz a rozloučil se s námi. Dopsali jsme si deníčky a rozloučili se také. Najít ty správné věci do kufrů dalo některým hodně práce, ale podařilo se. A pak už jen gulášek, rychlík do Liberce a hurá domů. První školní pobyt v přírodě jsme přežili ve zdraví.  

Malá Skála - 4.den

I. C

Ranní rozcvičky jsou skutečně náročné a velmi kvalitní. Je pravda, že někdo je nestihne, ale většina z nás se kvalitně protáhne. Dopoledne jsme byli obhlédnout, co nás čeká. Jez sjížděla jedna loď za druhou a lanové centrum bylo přístupné naštěstí až od 10 let. Řízek k obědu předznamenal další krásný zážitek. Vybaveni vestami jsme postupně nasedali na rafty a vydali se na šestikilometrovou plavbu do Dolánek. U Zrcedlové kozy nás doprovázel dokonce vzácný ledňáček. Cestu jsme zvládli všichni a dokonce i stihli vlak zpátky na Malou Skálu. Čeká nás táborák, buřty, písničky a stezka odvahy. No a také se už na vás moc těšíme.

Malá Skála - 3. den

I. C

Dnes nás probudilo sluníčko, a tak byla i ranní rozcvička. Chvilku jsme opakovali básničky a písničky, pohráli si a vyrazili k Jizeře. Voda jako "kafíčko". Odpoledne nás čekal výlet do Dolánek na vyhlášený Dlaskův statek. Bohužel mužstvo už odmítalo jít pěšky, a tak se jelo vlakem. Na statku jsme poznávali věci, které známe už jen z pohádek. A pak už rychle do plavek na "dolánskou pláž". Čeká nás výborné rizoto, fotbal (dnes vyhrálo "béčko") a do postýlek  odcházíme s kytarou a písničkou. Byl to krásný den.

Malá Skála - 2. den

I. C

A prší a prší. Ale my píšeme pohledy, zpíváme s kytarou, učíme se básničky a píšeme deníčky. Ve dvě hodiny odpoledne konečně přestává pršet a my se vydáváme na výlet na kopec Sokol a skalní bludiště na Kalichu. Nikdo se neztratil a všichni bez bolesti ušli dalších 8 km. Čekaly nás buchtičky s krémem - někdo si přidal i třikrát - dobrota!!! No a to nás čeká ještě večerní hra v lese - hledání modrého škřítka. Držte palce ať ho najdeme.

Malá Skála - 1.den

I. C

Konečně jsme se dočkali. Po trochu deštivém začátku cestou na Kopaninu se na rozhledně ukázalo znovu sluníčko a cesta na Frýdštejn už byla příjemná. Máme za sebou první nákupy - magnetky, acháty, medaile...Míjíme Pantheon a první cukrárna je naše. Zmrzka je výborná. Před večeří už všichni máme svůj pokoj a do postýlek nás provází kytara a písničky. Dlouhý pochod jsme zvládli bez problémů.

Jarmark - Sportem ke zdraví

I. C

Na jarmark jsme se hodně těšili, i když většina z nás vůbec nevěděla, co se bude dít. 14 dní jsme úporně nacvičovali naše vystoupení a zpívali písničky, které naše cvičení provázely. Ve čtvrtek jsme od rána nosili do stánku všechny dobrůtky, které maminky s naší pomocí pekly a připravovaly, kytky, hračky, korálky, náramky, které jsme nakonec všechny prodali. Díky krásnému počasí jsme si to všichni náramně užili, nakoupili dárky, zhlédli krásná vystoupení, mlsali zmrzlinu, klobásky a jahody se šlehačkou. Prostě nádhera.

Poznáváme Prahu

I. C

Projektový den "Praha" patří v naší škole k těm nejoblíbenějším. Děti od 1. třídy poznávají postupně nejkrásnější místa v našem hlavním městě. Prvňáčci vyrážejí pravidelně na Petřín. Letos nás autobus vysadil už na Klárově a my jsme šlapali přes Malostranské náměstí k Petřínu. Moc jsme se těšili na lanovku, ale stometrová fronta nás odradila a procházka do kopce okolo sochy K. H. Máchy nakonec nebyla tak náročná. Lanovce jsme alespoň zamávali. V bludišti jsme se moc nasmáli a dostali jsme i pochvalu od paní průvodkyně za naše znalosti. Na rozhlednu jsme vyšlapali všichni, i když někdo se malinko bál. Svačinka, nákupy, lanová dráha a obří bubliny nám byly odměnou. Pak už jsme jen sešli kolem Strahovského kláštera, pokochali se pohledem na hradní stráž, poslechli zvonkohru z Lorety a hurá zpátky do Liberce.

Den učitelů

I. C

Velké poděkování patří všem rodičům a prarodičům, kteří připravili pro děti i učitele tak zajímavý projektový den. Naše třída nejprve ve školní kuchyňce pod vedením paní Veselé (babička Adélky), paní Krutské a paní Zapotilové pekla velikonoční perníčky. Byly výborné, a tak jsme jich většinu hned snědli. Pan Vácha a pan Zapotil si nás vzali do parády v deset hodin. Protože počasí nám tentokrát moc nepřálo, šli jsme do Botanické zahrady. Pracovní listy, které tátové připravili, nás moc bavily. Je pravda, že v "botance" bylo rušněji než obvykle, ale tatínkové to zvládali s přehledem. No, a když jsme všichni dostali odměnu za správné odpovědi, byla radost dvojnásobná. Moc děkujeme. 

Velikonoce v galerii

I. C

Po vánočním programu jsme navštívili i ten velikonoční, tentokrát s lektorem Tomášem. Ten nám v "kapličce" vyprávěl o Velikonocích - proč se slaví, jaké tradiční zvyky dodržujeme i biblický příběh o ukřižování Krista. Nejvíc se nám líbilo v takzvané "kotelně" neboli dílně, která je vybavená vším, co je potřeba k výrobě velikonočních dekorací. Zpátky odcházeli samí zajíčci. 

A - Styl

Ve středu 4. 3. nám paní Jakubcová zařídila cvičení, solnou jeskyni a bruslení v aréně. Brusle měla většina z nás na sobě poprvé, a tak byl někdo víc v poloze horizontální než svislé. Přežili jsme to ale všichni bez úrazu a užili si náramnou legraci. Jen škoda, že paní učitelka zapomněla dát do fotoaparátu baterii. Pod brankářskými helmami byste nás ale stejně nepoznali.

Masopust ve školní družině

I. C

Karnevalové odpoledne ve školní tělocvičně se nám moc líbilo a všichni jsme si to náramně užili.

Vánoční tvoření v galerii

I. C

V galerii jsme už jako doma. Dnes 11. prosince jsme ale neprohlíželi obrázky, ale v takzvané "kotelně" jsme si mohli sami vytvořit nejrůznější vánoční přání. A to se nám povedlo náramně. S paní lektorkou jsme se zopakovali, co všechno Vánoce povází, které staré obyčeje stále dodržujeme, zazpívali jsme si koledy a dozvěděli jsme se, jak se slaví Vánoce v jiných zemích. Ježíšku, už se nemůžeme dočkat.

Přišel k nám Mikuláš

I. C

5. prosince jsme se konečně dočkali. Mikuláš, Anděl a dva chlupatí Čerti se už na chodbě ohlásili andělským zvoněním. Objevily se i slzičky a přísahy na čertovskou knihu, jak už budeme hodní. Nezapomněli jsme krásně zazpívat a říkat básničky. Mikuláš s Andělem všechny děti obdarovali balíčkem a hlavně jsme si odnesli nový Slabikář.  Čerti nikoho neodnesli - sláva!!!!

Pracujeme v centrech aktivit

I. C

Konečně jsme zkusili pracovat v centrech aktivit. Vedoucími center se staly děti, které umějí číst - Matyáš, Julinka, Martin a Kačka. Téma "RODINA" probíráme ze všech stran. Centrum psaní, objevů, matematiky, ateliér. Domluvit se, spolupracovat, poradit si, vymýšlet a tvořit nás moc baví.

Divadlo beze slov

I. C

Pantomima s názvem Supermarket s pány Kulíškem a Michalkem nás skutečně moc pobavila. Zjistili jsme, že divadlo se dá hrát i beze slov. Někteří z nás se dokonce do pantomimy zapojili a pomáhali herci na pódiu. Byla to legrace.

Když tátové cvičí....,

I. C

Konečně jsme se dočkali. Tatínek Zapotil  a tatínek Vácha pro nás připravili bezva tělocvik. Rozdělili jsme se do dvou družstev a zatímco jedni běhali na čas opičí dráhou, druzí zkoušeli golfové údery. Vyhráli všichni a čokoládová vajíčka s překvapením jsme hned o přestávce snědli. Tatínkům třikrát "hurá, hurá, hurá". Děkujeme.

Sportovní den

I. C

Jedním z projektových dnů šestých tříd je příprava sportovního dne pro 1. třídy. Tentokrát se šesťáci opravdu vyznamenali. Připravili pro děti 12 různých sportovních disciplin - opičí dráhu, bowling, poznávání předmětů hmatem, navlékání korálků, hod na cíl, střelbu na bránu, běh s řešením matematických příkladů, skákání přes švihadlo, labyrint. Šesťáci byli úžasní - vzorně připravení, samostatní, zodpovědní a na konci i hodně unavení. Naše třída se v celkovém hodnocení umístila o fousek na druhém místě, ale dvě první místa v jednotlivcích, která pro nás vybojovali Julinka a Martin, jsme oslavili pořádným "hurá". Dík patří určitě nejen dětem, ale i paní učitelce Kohoutové a panu učiteli Bartůškovi za vydařenou organizaci celého dne.

V galerii jako doma

I. C

20. října jsme popvé společně navštívili novou galerii. Nenaučili jsme se jen rozlišovat obrazy na zátiší, krajinomalbu, portrét, marinu a vedutu, ale hlavně jsme se učili dívat se jen očima, pohybovat se potichu a pomalu a pozorně naslouchat. Dařilo se nám to náramně.

Povídejme si děti

14. října jsme cestovali tramvají za pohádkou do Babylonu. Většina z nás si sama dokázala označit jízdenku a dokonce ji i neztratit. Minimuzikál Povídejme si , děti... na motivy pohádek Josefa Čapka děti pozorně sledovaly. Jen je velká škoda, že se představení neodehrálo v menším prostoru než je sál EXPO. Bylo nás tam moc, ale herci a zpěváci to zvládli výborně. Poslouchali jsme pohádky Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce, Jak pekli dort. Určitě si ještě další pohádky o pejskovi a kočičce přečteme i ve škole.

Malujeme moc rádi

I. C

Výtvarná výchova nás moc baví. Vyzkoušeli jsme malování vodovkami, temperami, pastelkami a dokonce jsme už zvládli i tuš. Draci a kočičky nám šli výborně.

Harmonizační den

I. C

Harmonizační den ukázal, že jsme už opravdoví kamarádi, že si umíme pomáhat, domluvit se a hrát si. Rozdělat oheň v lese, najít správný klacek a opéct si buřty, vylézt na rozhlednu a spočítat schody byla pro nás hračka. Moc děkujeme maminkám, které nám po cestě pomáhaly a moc se těšíme na další výlet.

Vnímáme svět všemi smysly

I. C

11. září jsme se vydali poprvé v tomto roce do Divizny na program, ve kterém jsme si měli vyzkoušet, jak umíme využívat naše smysly. Měli jsme štěstí, protože sluníčko nás provázelo po celou dobu a my jsme postupně odkládali bundy a svetry. Hned po příchodu a úvodní říkance jsme se rozdělili na dvě skupiny. S paní učitelkou Kačkou jsme se v lese zkoušeli procházet v korunách stromů, poznávali bylinky schované v sáčcích, míchali voňavé kokteily. Paní učitelka Jolana vyzkoušela náš hmat, sluch, ukázala nám Brailovo písmo, ale určitě největší zábavou byla chůze bosýma nohama po hmatovém chodníčku. Zvládli jsme to všichni výborně. První projektový den se nám moc vydařil.

Náš první den ve škole

I. C

1. září 2014  jsme se konečně dočkali. Jsme opravdoví školáci.