Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

I. B

I. B
Měsíční plány


Dokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 269.4 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 387.7 kB Stáhnout
listopad 2013 PDF soubor 380.6 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 641.9 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 419.2 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 303.3 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 321.7 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 336 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 380.4 kB Stáhnout
červen 2014 PDF soubor 323.1 kB Stáhnout

Bartošova pec - třídní výlet

I. B

V předposledním týdnu školního roku jsme vyrazili na náš pobyt v přírodě. Cílem naší cesty byl penzion Bartošova pec nedaleko Dolánek.

Během čtyř dnů, které jsme zde strávili, jsme prožili celou řadu zážitkových aktivit.

Ve čtvrtek jsme si zajezdili na raftech a rozdali několik sad diplomů nejúspěšnějším soutěžícím. Večer jsme si opekli buřty na ohni a zahráli si několik malých divadelních vystoupení.

V průběhu pátečního dopoledne jsme zkoušeli střílet z luku. Divočáka na terči jsme nakonec skolili, tolik zásahů podle nás nemohl přežít. Odpoledne jsme vyrazili na Malou Skálu.

Celou sobotu jsme strávili ve Šťastné zemi v Radvánovicích. Večer jsme si místo plánované diskotéky stihli zahrát volejbal s bývalými hráči liberecké Dukly.

Diskotéku jsme stihli v neděli dopoledne před naším odjezdem. Byla to fakt pecka. Někteří tanečníci se nechali unést a tanec na stolech rozjela celá řada z nás.

Opékání buřtů

I. B

V úterý 17. června jsme se v podvečerních hodinách sešli u Lesního koupaliště na společné opékání buřtů.

Jídla i pití bylo dost a dost a celý večer jsme si všichni náramně užili.

Staročeský jarmark

I. B

Ve čtvrtek 5. června se v areálu školy konal tradiční Staročeský jarmark. Letošním tématem jarmarku bylo Cestování se strojem času.

Několikadenní příprava na vystoupení naší třídy se vyplatila. Všichni vystoupení zvládli skvěle. Diváky jsme strojem času přemístili do doby dinosaurů a předvedli jsme jim, jak si dinosauři za zvuku hudby dokázali užít legraci. V závěru představení potkala bohužel dinosaury katastrofa v podobě srážky Země s velkým meteoritem. Na rozdíl od těch pravých dinosaurů jsme my srážku přežili. :-)

Celý den jsme si užili nakupováním ve stáncích a sledováním vystoupení ostatních tříd na pódiu v tělocvičně.

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.

Projektový den Praha - Petřín

I. B

V úterý 13. května jsme navštívili Prahu. Jako cíl naší cesty jsme si zvolili Petřín.

Na Petříně nás čekaly tři aktivity. Nejprve jsme si pohráli na tamním hřišti. Po svačině jsme omrkli Hladovou zeď a vydali se na rozhlednu. Většina z nás se vydrápala až na vrchol, odkud byl skvělý výhled na celou Prahu.

Třetí aktivitou bylo zrcadlové bludiště. Při pohledu na naše postavy jsme se opravdu pobavili...

Celý den nám utekl velmi rychle a moc se povedl.

Čarodějnice ve třídě

I. B

Že se ve středu 30. dubna večer pálily čarodějnice, to víme. Ale proč už od rána přišly do naší třídy? Podívejte se...

Slavnost Slabikáře

I. B

V úterý 29. dubna odpoledne bylo ve třídě zase hodně plno. Přišli naši rodiče, prarodiče i sourozenci a sledovali, co všechno jsme se od září naučili ve škole.

Každý z nás dostal jedno písmeno (na někoho zbyla dokonce dvě) abecedy a řekl o něm básničku. Ukázali jsme, jak pracujeme ve skupinách a zazpívali jsme si.

Celá hodinka s rodiči nám strašně rychle utekla a moc nás to bavilo.

Velikonoční tvoření

I. B

Ve středu 16. dubna, v poslední den před prázdninami, jsme si udělali ve třídě velikonoční dílny. Ty byly celkem tři.

V jedné dílně jsme vyráběli ozdobný velikonoční košík. Na ten jsme potřebovali vrbové proutí, kruh z kartonu a všemožné velikonoční ozdůbky.

Ve druhé dílně jsme vyráběli přáníčka pro rodiče.

A třetí dílna byla čtenářská - četli jsme, vyplòovali jsme křížovku a také trochu malovali.

Lesní království - jaro

I. B

Ve středu 9. dubna jsme se vydali opět do Divizny. Tématem této výpravy bylo Lesní království, konkrétně jaro.

Celý den bylo typické aprílové počasí. Chvilku svítilo sluníčko, chvilku strašně lilo a když nás na cestě zastihly i kroupy, utekli jsme před nimi přímo do Divizny.

I tak jsme si celý den v lese užili...

Žabí rok - centra aktivit

I. B

V průběhu března jsme pracovali v centrech na téma Žabí rok.

Názvy dnů a měsíců jsme si opakovali s žábou, v ateliéru jsme si také jednu vytvořili. Celá práce byla hodně o čtení, porozumění textu a počítání.

Dnes suplují rodiče - Na chvilku do lesa

I. B

Panem učitelem se na jednu hodinu stal i tatínek Adriana Henzla a my se s ním podívali do lesa.

Jeho vyprávění bylo skvělé. Studovali jsme mapy a podívali se na některé trofeje. Schválně, jestli při pohledu na fotografie poznáte všechna zvířata. My už ano.

Panu Henzlovi za jeho program mnohokrát děkujeme, byl výborný. Už jsme se domluvili, že se spolu v lese někdy v budoucnu určitě potkáme...

Dnes suplují rodiče - Cestování časem

I. B

V pátek 28. března byl v naší škole hodně zvláštní den. Všichni učitelé slavili svůj svátek a jejich práci převzali naši rodiče. Jak to vypadalo?

Rodiče Matyáše Jelínka z I. A si pro nás připravili stroj času. Tím nás všechny přesunuli do dob dávných a my zažili gladiátorské souboje (jedním z gladiátorů byl malou chvilku i náš pan učitel) a rytířské souboje o ruku princezny a její dvorní dámy v podobě paní učitelky Poláčkové.

Všechny dívky se v závěru programu proměnily v tanečnice a nacvičovaly taneční kroky. A kluci? Ti si vzali do ruky kolt a také se na chvíli stali šermíři.

Celý program byl skvělý. Rodičům Matyáše Jelínka a všem členům skupiny Grex moc děkujeme. Jako učitelé byli skvělí!

 

Myši ve třídě

I. B

Každou středu za námi do třídy na praxi přicházejí dvě studentky VŠ. Jsou moc šikovné a připravily si pro nás své první dvě vyučovací hodiny - matematiku a pracovní činnosti. Zvláště na výrobku z pracovek jsme si všichni pochutnali...

Burza knih

I. B

Ve středu 26. března přinesly děti z domova nepotřebné knihy a časopisy a za drobné peníze si je v průběhu přestávek prodaly. Celý den se moc povedl a z nových knih měli všichni velikou radost.

Nová galerie - Plavci v obrazech

I. B

V úterý 18. března jsme navštívili novou galerii. Protože vznikla na místě bývalých lázní a my se pohybovali převážně v místech, kde byl původně bazén, nezbývalo nám, než si v galerii pořádně zaplavat.

No a když už jsme byli v bazénu, navrhli jsme si plavky. Nejen, že jsme je navrhli, my jsme si také museli vymyslet svou vlastní značku a cenu. Některé plavky byly opravdu exkluzivní...

Centra aktivit - Pohádky

I. B

V průběhu března jsme opět pracovali v centrech aktivit, která děti nesmírně baví. Naším tématem byly pohádky. Nejprve jsme si přečetli a doplnili pohádku o naší třídě a pak už jsme se vrhli na ty pohádky skutečné. A že jich na nás v jednotlivých centrech čekalo...

Okresní kolo recitační soutěže

I. B

Ve čtvrtek 6. března se konalo okresní kolo recitační soutěže, do kterého z kategorie 1. tříd postoupila vítězka školního kola Lucka Korpasová.

Od poroty získala Lucka za svůj přednes velikou pochvalu, diplom a knihu. Od nás sladkou čokoládu.

Gratulujeme, Luci!

Školní kolo recitační soutěže

I. B

Ve středu 12. února odpoledne se konalo dlouho očekávané školní kolo v recitační soutěži. Z naší třídy jsme vybrali z třídního kola tři nejlepší recitátory - Jonyho Kučeru, Lůcu Korpasovou a Viki Honsovou. Viki bohužel onemocněla, proto ji v soutěži nahradila Karolka Folprechtová. 

Porota složená z učitelek 1. i 2. stupně vyhodnotila za vítěze kategorie 1. tříd naší Lucku Korpasovou. Ocenění za 3. místo získal Jony Kučera.

Nejen jim dvěma, ale všem zúčastněným žákům gratulujeme!

Pověsti z Liberce

I. B

Na úterý 11. února si žáci 6. tříd připravili pro prvòáky pohádkový den složený z pověstí z Liberce a jeho blízkého okolí. 

Od svých mladších spolužáků získávali ti starší samé jedničky, ti mladší zase získávali od starších za splnění úkolů u jednotlivých představení nálepku. Skupiny prvòáků po získání všech nálepek vyluštily tajenku.

Po návratu do třídy čekalo na každého z nás malé překvapení. Pro všechn z nás měli šesťáci připravený obrázek jedné z pověstí, který jsme si mohli vybarvit. 

Všem šes´tákům moc děkujeme...

Patronát šesťáků

I. B

Už delší dobu plánovaná spolupráce naší třídy se staršími žáky se opět pohnula dalšík krokem. V pátek 7. února navštívila celá VI. B naší třídu a všichni šesťáci se jednu hodinu věnovali našim dětem. 

Šesťáci pomocí přdeme připravených dotazníků zjišťovali, jaké mají prvòáci koníčky, jak se jim líbí ve škole, atp. 

Brzy máme slíbenou další návštěvu od našich starších spolužáků...

Centra aktivit - Poznáváme plasty

I. B

Při práce v centrech poznáváme plasty. Počítáme s nimi příklady, vyhledáváme slova vtextu a cvičíme jejich čtení a psaní, na interaktivní tabuli a na pracovním listu se učíme třídit odpad a z PET lahví vyrábíme větrný mlýn.

Daří se, daří...

Muzeum hraček

I. B

Ve středu 5. února jsme navštívili Muzeum hraček v Jablonci nad Nisou.

Celý den jsme zahájili tím, že každý z nás přinesl do školy svoji oblíbenou hračku z domova. O hračkách jsme si vyprávěli a všechny jsme si je pořádně představili.

Po první vyučovací hodině jsme se vydali do Jablonce. Cesta šla dobře a jízda tramvají byla pro nás zážitkem.

V muzeu byly hračky, se kterými si v dětství hráli naši rodiče i prarodiče. Pan učitel tam taky našel svojí oblíbenou hračku - malý autobus. :-)

No a protože na nás v muzeu čekal reportér televizní stanice RTM, musel mu nejprve do kamery odpovědět pan učitel a po něm i náš spolužák Vojta.

Tablety ve třídě

I. B

Do třídy jsme darem dostali dva úplně nové tablety. Pracujeme na nich o přestávkách, navíc se je naučíme vhodně využívat i v průběhu vyučovacích hodin a práce ve skupinách.

Na tabletu máme nainstalováno několik programů k českému i anglickému jazyku, k procvičování počítání i objevování nových věcí na mapách, v encyklopediích, apod. No je toho opravdu hodně...

Naše první vysvědčení

I. B

Ve čtvrtek 30. ledna jsme v průběhu 4. vyučovací hodiny dostali své první vysvědčení ve škole. Každý z nás dostal na jednom listu výpis známek a v modré obálce navíc svůj valstní dopis k vysvědčení.

A jak to dopadlo? Snad dobře, všichni měli z vysvědčení radost...

Lesní království - Zima

I. B

Ve čtvrtek 16. ledna jsme se neučili ve třídě, ale opět jsme navštívili paní učitelku Evu v Divizně. 

S tou jsme si celé dopoledne povídali o lese v zimě, ukazovali jsme se některá lesní zvířátka a na konci dne přišla také práce s rukama a my si vyrobili dva výrobky. 

Nejprve jsme zkoumali stopy zvířat. A protože k zimě neodmyslitelně patří také Vánoce, vrátili jsme se k nim ve vzpomínkách a vyrobili si vlastní svíčku.

První centra aktivit - Zima

I. B

Když už není zima venku, tak jsme se o ní učili alespoò ve škole. Zkusili jsme si naše první skutečná centra aktivit. 

Nejprve jsme se rozdělili do pěti týmů. Každý tým musel mít svého čtenáře, který ostatním z pracovních listů předčítal úkoly. Dalším významným členem v týmu byl tišitel, který musel hlídat, aby jeho skupina nedělala při práci přílišný hluk a nerušila tak ostatní týmy v jejich práci.

Každý tým během týdne prošel celkem pět stanovišť - centrum matematiky, centrum čtení a psaní, centrum interaktivní tabule, centrum věy a objevů a ateliér.

Na konci týdne přišlo veliké hodnocení naší rpáce. Nejprve svou práci v jednotlivých centrech hodnotil každý sám, pak nás zhodnotil i pan učitel zápisem do žákovské knížky.

Moje knížka od Ježíška

I. B

Ve středu 8. ledna si každý z nás donesl do školy knihu, kterou mu doma nadělil Ježíšek. 

O knihách jsme si povídali. Někdo už má svou knihu rozečtenou, tak nám vyprávěl, o čem se v ní dočetl. Někdo se svou knihu teprve číst chystá, tak nám říkal, na co se v knize těší.

Hodina s knihami nám utekla velmi rychle, tak jsme si je prohlíželi i o přestávkách. 

Nakonec každý z nás namaloval obrázek hlavního hrdiny ze své knihy. 

Přišel k nám Ježíšek

I. B

Ve třídě na nás čekalo veliké překvapení.

Když jsme se do třídy vrátili ze šaten, kde jsme si kontrolovali naše šatní skříòky, našli jsme ve třídě stromeček na stole a pod ním spoustu dárků. To bylo radosti...

 

Vánoční zvyky a tradice

I. B

Ve čtvrtek 19. prosince jsme měli projektový den na téma "Vánoce". Vyměnili jsme český jazyk, matematiku, prvouku i angličtinu za výrobu vánočních překvapení. 

Pro rodiče jsme vyráběli malé svícny a vánoční přáníčka. Zpívali jsme koledy, přečetli jsme si pohádky a pověsti a celý den nám utekl jako voda.

 

A nakonec přišel i ten pravý čert

I. B

Celé čertí dopoledne ve škole vyvrcholilo příchodem toho pravého čerta. A nebyl sám. Měl hned několik pomocníků. Také s ním samozřejmě dorazil Mikuláš a několik andělů.

Čerti ve škole

I. B

Ve čtvrtek 5. prosince přišli do naší třídy místo dětí samí čerti. Učili se dobře. Člověk by si myslel, že takoví čerti toho moc neumí, ale ti naši ano. Četli slabiky, počítali do deseti, pracovali v prvouce. A všechny úkoly v pohodě zvládli...

Pracovní činnosti - papírový anděl

I. B

Na čtvrteční návštěvu čertů ve třídě se musíme pořádně připravit. V ten den přijdeme do třídy všichni oblečení za čerta, abychom toho pravého, pokud k nám přijde, trochu překvapili. 

V průběhu pracovních činností jsme začali vyrábět postavičky, které k 5. prosinci neodmyslitelně patří. Všichni jsme si vyrobili anděla a kdo zůstal po obědě v družině, ten si vyrobil i Mikuláše. 

Adventní kalendář

I. B

V pondělí 2. prosince jsme ve třídě otevřeli náš Adventní kalendář. Každý den si z něj někdo odebere svůj malý dárek.

Anglický jazyk

I. B

V hodinách anglického jazyka jsme se učili pojmenovat jednotlivé členy rodiny. A protože se anglicky velmi často učíme se Stevem a jeho kamarádkou Maggie, všechny členy rodiny od Maggie jsme si vybarvili, vystřihli a nakonec jsme si z nich vyrobili prstové maòásky. 

Teď už s nimi můžeme hrát divadlo...

 

Sami sobě učitelem

I. B

Koncem měsíce listopadu jsme si zahráli na učitele. Tedy někteří z nás. 

Rozdělili jsme se do skupin a každá skupina dostala na práci svého učitele. Ten nás zkoušel ze čtení, opravoval nás a pomáhal nám. Byla to zábava, o místo učitele jsme se rvali úplně všichni. :-)

Zdravý zoubek

I. B

V úterý 5. listopadu za námi do třídy dorazily dvě studentky Střední zdravotnické školy a společně s nimi jsme si čistili zuby. 

Tedy ne že bychom si je přímo čistili, ale učili jsme se, jak má takové správné čištění zubů vypadat a co se v naší puse děje, když si zuby nevyčistíme. 

Jako dárek nám každému přinesly jeden zubní kartáček. Děkujeme!

Podzimní bál

I. B

Ve čtvrtek 31. října jsme se po podzimních prázdninách sešli opět ve škole. Místo dětí jsme se ve škole sešli se samými strašidly. V průběhu dopoledne jsme vytrhávali a lepili duchy na černou noční oblohu. Jednu hodinu jsme strávili na podzimním bálu v malé tělocvičně. Tam si pro nás paní vychovatelka Tichá připravila bál s řadou soutěží.

Mezi všemi písněmi vyhrála Gangnam Style...

Výroba zvířátek z kaštanů

I. B

Při pracovních činnostech jsme ve středu 16. října vyráběli zvířátka z kaštanů.

O putovní pohár ZŠ Lesní

I. B

Na posledním zasedání žákovského parlamentu si žáci VI. B prosadili vlastní návrh, že by se chtěl istát patrony žáků I. B. Návrh byl jednomyslně přijat a navíc se k němu přidaly i třídy VI. A a VII. A, které se staly patrony zbylých prvních tříd.

První společnou akcí našich prvòáků se staršími spolužáky ze VI. B byl den plný soutěží O putovní pohár ZŠ Lesní. Šesťáci si pro nás připravili celkem 24 sportovních a vědomostních disciplín, ve kterých každý musel prokázat své dovednosti a získával za to body.

Při závěrečném vyhodnocení byli z každé třídy vyhodnoceni tři nejlepší a celé třídě byl na zákaldě dosažených výsledků vypočítán průměr bodů získaných na jednoho žáka. Podle tohoto průměru bylo určeno pořadí všech tří prvních tříd.

Gratuluji celé I. B, která dokázala v soutěži zvítězit a pro letošní školní rok získala zlatý putovní pohár.

Lesní království - podzim

I. B

Ve čtvrtek 10. října jsme strávili den ve společnosti paní učitelky ze SEV Divizna.

Podívali jsme se do lesa u Lesního koupaliště, kde jsme se učili poznávat některé stromy, hledali jsme jedlé i nejedlé houby a vařili z nich smaženici pro pana učitele, s lupou v ruce jsme zkoumali přírodu a poznávali jsme podzimní barvy při vytváření vlastní palety.

Sportovní den

I. B

Ve čtvrtek 3. října absolvovali všichni žáci našich 1. tříd Sportovní den. Sešli jsme se na školním hřišti, kde na každého čekalo několik disciplín.

Nejprve si děti pomalovaly obličeje, aby prokázaly příslušnost k naší 1. B. A pak se šlo na věc. Na hřišti bylo připraveno několik disciplín, ve kterých všichni prokázali svoje dovednosti.

A co by to bylo za soutěže, kdyby na děti na závěr nečekalo nějaké překvapení? Každý přeci ví, že se při soutěžích bojuje o medaile a o poháry. A tak na každou třídu jeden takový zlatý pohár čekal.

V čem že jsme byli nejúspěšnější my? Ve slalomu pozadu... Gratuluji celé 1. B.

Modelování písmen A, O

I. B

Na konci září jsme poznali už dvě písmena. Všude v textu jsme se naučili číst tvary malého i velkého A a O. A tak jsme si je v jedné hodině pracovních činností zkusili vymodelovat z modelíny.

A teď hurá na další písmena. Nyní je na řadě E.

Určování počtu slabik ve slovech

I. B

Jak jsme slíbili, tak jsme také udělali. Hned od začátku září jsme se pustili do práce doslova po hlavě.

Všichni už zvládáme určování počtu slabik ve slovech. Vyzkoušeli jsme si to pomocí kartiček s čísly a interaktivní tabule. Práce v sešitě Živé abecedy už byla pro všechny opravdu hračka.

Jen tak dál, I.B!

Harmonizační den

I. B

Ve středu 11. září sevšichni prvòáci vydali ve svých barevných čepicích na celý den na Šámalovu chatu.

Autobusem jsme vyjeli na Českou chalupu, odkud jsme se vydali k Šámalce. Cestou jsme všichni plnili úkoly zadané duchem Jizerských hor Muhu. Úkoly splnili všichni a na konci cesty nás všechny čekalo překvapení - setkání se samotným Muhu.

Po obědě jsme šli do lesa stavět domečky pro skřítky.

Děti vše zvládly skvěle a zaslouží si pochvalu. Stejně tak si ji zaslouží i rodiče, kteří nám pomohli s dopravou zpět a pro děti si na Šámalku přijeli.

1. školní den

I. B

V pondělí 2. září jsme se poprvé sešli ve škole v naší nové třídě I. B. Společně s rodiči jsme ve třídě prožili naši první vyučovací hodinu s panem učitelem.

Ve škole se nám líbilo...a teď hurá do práce. Máme jí před sebou opravdu dost!