Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

I. A

I. A
Měsíční plány


Dokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 269.1 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 398.3 kB Stáhnout
listopad 2013 PDF soubor 373.1 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 691 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 423.4 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 433.9 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 503.9 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 322.2 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 395.5 kB Stáhnout
červen 2014 PDF soubor 342.8 kB Stáhnout

Návštěva

I. A

Dnes jsme byli u paní vychovatelky. Chová koně. Naučili jsme se, čím koně krmit a jak mu dát třeba jablíčko...

Pátek - návrat

I. A

Páteční ráno a jízda v autobuse také rychle utekly.

Čtvrtek u Křivoklátu

I. A

Dnešní den se opět počasí vydařilo. Dopoledne zájemci zkoušeli jízdu v kajaku na Berounce - paní učitelka stála ve vodě u kajaku. Skupiny byly na raftu a na hřišti nebo si stavěly rybníčky na břehu. Odpoledne jsme pluli kousek  po Berounce na hrad Týřov. Tam nás čekal poklad. Snažili jsme se být tým, cestou přelézali a zdolávali překážky. Zpátky jsme ušli bez kòourání, v klidu a pohodě k večeři - byl řízek. Večer jsme si promítali všechna natočená videa a fotky z našeho pobytu. Na konci na hradě jsme našli poklad i s malým buližníkem. Za ten týden omládl a stal se z něho malý kamínek buližník.

Středa u Křivoklátu

I. A

Dnes byl krásný sluneční den. Dopoledne jsme se vlastně učili v centrech, stihli jsme se i vykoupat v bazénu. Po obědě jsme objednaným autobusem ujeli pár kilometrů a dojeli na Křivoklát - úžasný zážitek a to vše za vydělané peníze na jarmarku. ještě něco zbylo.  Hladomorna, mučící nástroje, kaple - poslouchali jsme s otevřenou pusou. Výborné bylo zakončení - nakupování. Někdo nakoupil opravdu výhodně a hodně. Po večeři malujeme další stránku deníčku a mandaly.  Zítra nás čeká velká bojová hra, horolezecký výcvik a večer balení.

Úterý u Křivoklátu

I. A

I dnešek byl nabitý. Celé dopoledne jsme strávili u mělkých břehů Berounky. Trénovali jsme a probírali teorii, jak se chovat v raftu. Všichni jsme měli vesty. Odpoledne jsme došli až ke Skryjským jezírkům. Abychom tam došli, museli jsme přeplout Berounku. Zkušený Tomáš B. nás po skupinách převezl a my jsme také pádlovali. U jezírek jsme budovali mohyly z kamenů, Míša Hálová a Lukáš Žitòan dostali od Buližníka K. diplom. Dokonce jsme Buližníka i viděli. zřejmě nás pozoruje. Zpáteční cesta uběhla během rychleji. Jsme zdraví, někdo špinavý, ale všichni veselí a unavení. Zítra dopoledne proběhnou centra aktivit - Indiáni a odpoledne jedeme za vydělané peníze na jarmarku na Křivoklát. Tam se také podaří už konečně něco nakoupit. 

Týden u Křivoklátu - pondělí

I. A

Dojeli jsme bezpečeně. Děti v sedačkách a s pásy jízdu zvládly skvěle a pan řidič taky. Hned jsme šli na oběd, po té do pokojů. Každý pokoj má koupelnu. Navštívili jsme elektro skanzen Čechův mlýn, zahráli na louce seznamovací hry, vykoupali v bazénu. Teď začneme tvořit deník a snad potkáme i Buližníka Křivoklátského. Zítra jdeme k ojedinělým jezírkům ve skalách, kde vypukne úžasná hra a možná Buližníka i uvidíme. Za peníze vydělané na jarmarku pojedeme ve středu odpoledne na Křivoklát. Ve čtvrtek nás čekají rafty. Přikládám pár fotek z pondělí.

Jarmark a vystoupení

I. A

Náš první jarmark a vystoupení Vznik Země se opravdu vyvedl. Děti tancovaly i prodávaly s velkou chutí. Zapojili se i všichni rodiče.....

Léto s Diviznou

I. A

Léto v lese bylo úžasné. Byl krásný den, chytali jsme a zase pouštěli na svobodu broučky a rozličný hmyz. Poznávali jsme stromy podle listů. Byl to hezký den.

 

Centra aktivit - Dopravní prostředky

I. A

Práce v centrech děti velmi baví a dokážou samostatně pracovat a splnit práci.

Petřín 13. 5.

I. A

Cesta autobusem do Prahy byla bezproblémová. Pod Petřínem jsme vystoupili, došli až k lanovce. V bludišti byla legrace a velmi nás upoutal obraz boje studentů se Švédy v roce 1648. V bludišti byla legrace. Nejvíc nás bavilo nakupování. Po nákupech suvenýrů jsme šli na věž. A tady nastal zádrhel. Nahoru vyšláplo pouze 8 statečných, ostatní, že prý nepůjdou a počkají v 1. patře. Paní učitelka zbytek třídy přemluvila a vyšlápla si 290 schodů podruhé. Za tu radost, že se děti překonaly to opravdu stálo. A největší radost z překonané překážky měly děti.  

Slavnost Slabikáře

I. A

Den před Filipojakubskou nocí proběhla v naší třídě slavnost-oslava, že se děti pilně celý rok učily číst. Atmosféra byla přirozená a bylo veselo...............

Velikonoční výzdoba

I. A

Naše jednoduchá velikonoční výzdoba se moc podařila. Po vysvětlení práce se každý pustil do té své. Každá klícka byla originál a všechny se povedly. Navzájem jsme si pomáhali a paní učitelka jenom dohlížela a my vytvářeli a vytvářeli...........

Jaro v lese

I. A

V lese jsme si připomněli velikonoční zvyky(ty se moc líbily), zopakovali jarní květiny, vývojové cykly zvířat. Paní učitelka viděla mladou užovku. také jsme viděli život v mraveništi pod lupou. Byl to vydařený den i učení.

Rok žáby - centra aktivit

I. A

Roční období, měsíce v roce jsme si opakovali na životě žáby. Děti hledaly v encyklopediích, pátraly, sestavovaly, vyráběly a hlavně hodně četly a počítaly. Ani o tom nevěděly, tak je práce bavila.

Den učitelů v naší třídě

I. A

Na den učitelů v naší třídě učil pan Požický z radia Contact:" Jak se tvoří hitparáda" a manželé Jelínkovi se skupinou historického šermu učili děti základům šermu a tance. Byl to opravdu podařený den..............

Burza knih a příspěvek na Štěpánka

I. A

Naše první burza knih v 1. A dopadla podle mého mínění úžasně. Děti si mezi sebou za malý peníz prodaly téměř všechny knihy a časopisy a velmi dobře nakoupily i pro své sourozence. Honzík Skočdopole a Nelinka Ježková dali svůj výdělek se souhlasem rodičů na Štěpánkovu léčbu. Jenda S. se s částí výdělku přidal a po nich další děti. Moc se jim to povedlo.

Verča s Dandou z 5. třídy přišly dětem říci novinky z parlamentu.

 

Kočka

I. A

Naše první práce o kočkách.......................

Malování na hedvábí.......................

I. A

V družině se nám podařily nádherné obrázky a další techniky na nás čekají..................

Odpoledne v družině

I. A

V družině nás čekají netradiční výtvarné techniky - malujeme na hedvábí, tiskneme, vymýšlíme.

Taky jsme měli úžasný sportovní den....................

Výtvarka v nové galerii

I. A

Hodinu výtvarné výchovy jsme strávili v nově opravených lázních - galerii. Nejprve jsem dětem ukázala, kde byl původní krásný bazén, sprchy, kabinky. V bazénu je výstava s názvem Plavci. Děti navrhovaly plavky a také svoji značku, pod kterou by plavky prodávaly. Návštěva galerie so moc povedla, děti se chovaly skvěle.

Centra aktivit - Pohádky

I. A

Pohádky nás moc baví a práce v centrech aktivit také. Do třídy k nám přišla paní Marešová z TU se svými studenty. Ve třídě byla skvělá pracovní atmosféra.

 

Zábava v družině

I. A

Dětem se odpoledne z družiny nechce. Paní vychovatelka Radka má pro ně vždy zajímavý program.Někdo si jen tak hraje, staví a někdo rád vytváří. Na karneval se děti těšily už od rána...........A paní vychovatelky jsou také stylové.

Studenti ve třídě

I. A

Ve středu přišly do naší třídy slečny studentky. Všem pomáhaly a den se vydařil. Podařily se hezké obrázky z klovatiny, voskovek a vodovek.

Jaro ve třídě

I. A

Krásné jarní počasí nás inspirovalo a vznikli tito úžasní jarní ptáčci. K jejich malování jsme použili tuž, vodovky, tempery, staré řasenky paní učitelky, korkové špunty. Povedli se všechny. Pokud zde někdo svoji práci neobjeví, přijde se podívat do třídy. Srdečně zveme!

Recitační soutěž - školní kolo

I. A

Ve školním kole recitační soutěže  z naší třídy reprezentovali Lukáš Žitòan a Otakar Vašák. Z básničkami od J. Žáčka a M. Kratochvíla si vedli velmi dobře. Ota se umístil mezi prvòáčky ze všech tří tříd na druhém místě. Gratuluji.

Pověsti z Liberce v naší škole

I. A

V úterý 11. 2. šesté třídy připravily pro naše prvòáčky úžasný Pohádkový den složený z pověstí Liberce. Menší děti byly nadšené a dávaly větším spolužákům jedničky s hvězdičkou a ještě několikrát podtržené. Doma měly děti za úkol vyprávět pověsti a ohodnotit sebe i spolužáky. Celý projektový den zorganizovala p. uč. Jelínková. Šesťáci na fotografiiích před pěti lety chodili také do 1. A a učila je "Poláčková".

Plasty ve třídě

I. A

Naše škola je zapojena v projektu Comenius společně se školami z různých zemí. Děti tvoří a přemýšlejí na různá temata, tentokrát to byly plasty. Pomohl tatínek Nikolky.................., Nikolka vysvětlila z čeho se veškerý plast vyrábí. Pracovali jsme v centrech aktivit, měřili jsme metrem, zkoumali, kolik víček se vejde do jednoho metru, počítali víčka do 20, vyráběli ozdoby z plastových lahví, krmítka pro ptáčky, stavěli mozaiku, lepili valentýnská srdce.

Den s hračkou

I. A

Ve čtvrtek 6. 2. jsme si přinesli do školy svoji oblíbenou hračku. V kruhu jsme všem hračku představili a pověděli o ní 1 až 2 věty, protože už víme, co je to věta. Poté jsme vyrazili tramvají do Jablonce nad Nisou do Muzea hraček. Viděli jsme hračky našich rodičů, prarodičů i praprarodičů. Také jsme se naučili chovat v tramvaji(někteří se to nemuseli učit), označit lístky. Rodiče mají pochvalu - všechny děti měly koupené lístky.

První vysvědčení

I. A

Takhle jsme byli všichni šťastní po rozdání prvního vysvědčení ..............................

Zima - centra aktivit

I. A

Začali jsme pracovat v centrech aktivit - přivolali jsme zimu. Po přečtení úvodního dopisu a určení pravidel chování při práci jsme se rozešli do prvních center. Práci v každém centru - matematika, čtení a psaní, ateliér, interaktivní tabule, věda a objevy - jsme dokázali zhodnotit a zaznamenat - na kolik sněhových koulí jsme pracovali. Nejvíce bylo dset sněhových kuliček. Práce moc všechny bavila, všichni ji pochopili. Doma s rodiči ještě naše centra a chování probereme.

Zima v Divizně

I. A

Dnes jsme prožili hezké dopoledne v ekologickém středisku Divizna, povídali jsme o zimě, o tom, co dělají zvířata v zimě. Hráli jsme hry (některé fotky jsou rozmazané - byli jsme v pohybu) a nakonec jsme si vyrobili svíčku z voskové plástve. Bylo to fajn.

Knihy od Ježíška

I. A

S knihami od Ježíška byla  moc hezká hodina. Děti si dokonce vymyslely příjmení podle momentální nálady. Byly pohotové a vtipné.  Krátce jsme si v kruhu řekli pravidla o zacházení s knihami a chování v knihovně. U jednotlivých stolků vznikla centra a z celé třídy čítárna. Děti si potichu prohlížely a četly. Nejvíce zaujalo lepolero o zvířatech, které donesl Ježíšek Alžbětce.

Vánoce ve třídě

I. A

Do naší třídy dorazily Vánoce se vším všudy. I Ježíšek byl blízko a nechal dárečky. Velikou bednu přinesly Dominika, Adélka a Bára ze 6. A. Prý Ježíšek nechal bednu blízko jejich třídy i s dopisem. Celé dopoledne jsme vyráběli, pojídali cukroví, dodržovali vánoční zvyky. Paní vychovatelka vyrobila všem dětem kouzelného  keramického čerta. Každý dostal puzzle s obrázkem naší třídy. Škoda, že nás kvůli nemoci dost chybělo.

Motýli v muzeu

I. A

V úterý 17. 12. jsme navštívili muzeum. Zajímali jsme se  o motýly a dozvěděli jsme se spoustu zajímavého. Motýli nejsou jenom krásní, ale jejich instinkty jsou vskutku promyšlené. Škoda, že nás bylo tolik nemocných.

Předvánoční muzeum

I. A

V úterý 17. 12. jsme navštívili muzeum. Podívali se na betlém a povídali si o Vánocích.

Sněžítka

I. A

Každý z nás toužil a snil nad sněžítkem. Jaké je to uvnitř? Jak se do té tiché krajiny dostat. My jsme si sněžítka vyrobili a moc se povedla.

Mikulášská nadílka

I. A

Dnes jsme měli andělský den. Všichni se chovali jako andílci. Přišla k nám návštěva-Mikuláš, čerti, andělé. Každý "andílek" se dokázal přiznat ke svým hříchům. Za odměnu dostal slabikář. Byly i slzičky, ale třída nikoho čertovi nevydala. Odešel s nepořízenou. Velice děkuji panu učiteli z 2. stupně (fyzika, martematika), žákům 6. A a žákům 9. třídy. Moc děkuji mamince Matyáše Jelínka za fotografování.

Pomáháme si

I. A

Učili jsme se malovat obličej a naše portréty se opravdu povedly. Přišly na pomoc i dívky z mé bývalé třídy, nyní 6. A. Myslím, že se spolupráce v tomto směru opravdu daří. Šesťáci nové prvòáčky navštěvují často a pomáhají.

Zdravé zuby

I. A

Dnes 5. 11. přišly mezi děti bývalé žákyně naší školy Klára a Marcela. Studují nyní zdravotní školu a dětem velmi odborně vysvětlily, jak si mají správně čistit zuby. Myslím, že se toto poučení nemine účinkem................

Podzimní bál

I. A

Poslední říjnový den jsme vyzkoušeli nový zrcadlový sál. Podzimní bál se dětem vydařil. A my učitelé jsme obdivovali masky a taneční umění dětí. Ze skladeb jasně vedla píseò Gangnam Style.

Divadlo ve třídě

I. A

Dnes 16. 10. nám přišli páťáci zahrát krátkou pohádku, bylo to milé......................

Seznamovací dopoledne

I. A

V pondělí 14. 10. proběhlo seznamovací dopoledne 1. a 6. tříd. Vše probíhalo ve sportovním duchu. Děti soutěžily v 25 disciplínách. Všechny 1. třídy získaly putovní poháry. Naše třída skončila v těsném závěsu za 1. B. Ve třídách byly vyhlášeni tři největší borci. U nás to byli samí chlapci. Jan Skočdopole, Štěpán Hájek, Jan Schon.

Fotografie dodám zítra. V. P.

Lesní království

I. A

Ve středu jsme se vydali do lesa do Lidových sadů. Naučili jsme se názvy stromů, povídali o podzimu, sledovali lupou přírodu. Počasí přálo, chovali jsme se vzorně. Návrat do školy nám dal zabrat.

Sportovní den 1. tříd

I. A

Sportovní dvouhodinovka 1. tříd na novém hřišti se vydařila. Děti skákaly, házely, běhaly, fandily. Dokázaly se jako kolektivy vyrovnat se spostou neznámých věcí. Odměnou jim byl pohár-1. A ho dostala za hod na cíl.

Harmonizační den 1. tříd 11. 9. 2013

I. A

 Všechny první třídy ve svých barevných čepicích se vydaly autobusy na Českou chalupu. Odtud byl výstup na Šámalovu chatu. Všichni zvládli bez problémů. Počasí nám přálo-nepršelo. Cestou třídy  1. A, B, C plnily úkoly. Narazily cestou i na ducha Jizerek-MUHU. Někteří mu museli slíbit, že daná pravidla třídy již nikdy neporuší. Ale těch bylo málo. Děti vše zvládly skvěle. Pochvalu zaslouží i rodiče, kteří na Šámalku přijeli a děti odvezli.