Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

I. A

I. A


Dokumenty ke stažení
září 2015 PDF soubor 464.3 kB Stáhnout
říjen 2015 PDF soubor 526.3 kB Stáhnout
listopad 2015 PDF soubor 448.7 kB Stáhnout
prosinec 2015 PDF soubor 1173.8 kB Stáhnout
leden 2016 PDF soubor 682.9 kB Stáhnout
únor 2016 PDF soubor 421.5 kB Stáhnout
březen 2016 PDF soubor 407.6 kB Stáhnout
duben 2016 PDF soubor 572.4 kB Stáhnout
květen 2016 PDF soubor 402 kB Stáhnout
červen 2016 PDF soubor 479 kB Stáhnout

Slavnost Slabikáře

I. A

Na konec školního roku jsme si pro rodiče připravili ukázkové odpoledne toho, co jsme se během prvního školního roku naučili. Všichni jsme se opravdu moc snažili, takže maminky a tatínkové, babičky i dědečkové byli našimi výkony nadšení, ale především dojatí. Teď už nás čeká "jen" vysvědčení a pak už HURÁ!!! NA PRÁZDNINY!!!

Setkání s Jiřím Žáčkem

I. A

V rámci Veletrhu dětské knihy se nám naskytla úžasná příležitost osobně poznat autora našeho Slabikáře, pana Jiřího Žáčka. Všichni jsme si s sebou Slabikář vzali, aby se nám do něj pan Žáček mohl podepsat. Někteří si k podpisu vzali i další Žáčkovy knížky. Setkání to bylo sice krátké, ale o to více na nás zapůsobilo. 

Kořínek - pátek

I. A

Huráááá!!! Už jedeme domů. Krásně jsme si sbalili - snad i všechny věci - a může přijít závěrečné vyhodnocení celotýdenní soutěže. Hodnotili jsme nejen různé soutěže ve družstvech, ale i úklid na jednotivých pokojích. Vítězný nejčistotnější pokoj obývalo šest kluků - Toník, Jára, Matýsek, Fíla N., Dan P. a Marek - a zasloužil se tak o nečekané překvapení. Celkovým vítězem celotýdenního klání se pak stalo družstvo "Červené čepičky" - Kačka, Sofinka, Johanka, Honzík Š., Dan P., Fíla N. a Matýsek. Blahopřejeme všem vítězům, ale i všem poraženým, a to za úspěšné zvládnutí naší první školy v přírodě. A kam pojedeme PŘÍŠTĚ?????

Kořínek - čtvrtek

I. A

Už čtvrtý den si užíváme v Příchovicích. Opět nás přivítalo krásné slunečné ráno a sluníčko nám vydrželo až do odpoledne. Den jsme začali krátkým učením a výrobou pamětních triček. Práce se nám dařila, takže trička vypadají krásně. Odpoledne jsme se vydali k blízkému penzionu U Čápa, kde jsme vystoupili na maják Járy Cimrmana a prohlédli jsme si i jeho muzeum. Nejvíce legrace jsme si užili v nedalekém lesoparku. A co nás těší opravdu nejvíc - zítra už jedeme domů.

Kořínek - středa

I. A

Sláva, nazdar výletu! Nezmokli jsme, už jsme tu! Tak náš celodenní výlet máme za sebou. Nakonec to nebylo tak náročné, jak jsme si zprvu mysleli. Značnou část naplánované trasy nám ulehčily různé dopravní prostředky, takže jsme vlastně chodili stále jenom z kopce nebo po rovině. Vlak nás dopravil do Harrachova, abychom si mohli prohlédnout práci sklářů ve sklárně Novosad. Malý vyhlídkový vláček nás přiblížil k Mumlavským vodopádům a autobusem jsme už zamířili nazpět do našeho hotýlku. Po krátkém odpočinku jsme už zase dováděli v místním areálu. Největší radost, jako každý den, nám ale udělala dnešní došlá pošta, která byla obzvláště bohatá.

Kořínek - úterý

I. A

Dnešní den jsme začali rozcvičkou, abychom se na celý den pečlivě připravili. Hravě jsme tak zvládli dopolední venkovní vyučování i odpolední výstup na rozhlednu Štěpánku. Začali jsme i utrácet, ale ještě jsme si nějaké korunky nechali na zítra, protože nás čeká celodenní výlet do Harrachova.

Kořínek - pondělí

I. A

Milí rodičové, hlásíme se z Příchovic a oznamujeme, že se máme dobře. Vše probíhá v pořádku, úspěšně jsme se ubytovali, ochutnali místní kuchyni a okoukli blízké okolí. Počasí nám přeje, sluníčko se na nás skoro pořád směje i když občas i nějaký ten vítr věje. 

Praha - Petřín

I. A

Na náš první projektový den v Praze jsme se již dlouho dobu těšili. Naši radost z poznávání zajímavých pražských míst nezkazilo ani počasí. I když nás dešťové kapičky doprovázely celý den, my jsme si naše první pražské putování přesto užili. Uchvátila nás nejen jízda metrem nebo po dlouhých eskalátorech, ale i cestování lanovkou na Petřín. Poprchávání nás neodradilo ani od vyzkoušení některých atrakcí na dětském hřišti. Míru odvahy a statečnosti jsme si pak ověřili při výstupu na rozhlednu, v zrcadlovém bludišti jsme si zase užili legrace a smíchu. Z Karlova mostu jsme pozorovali lodě plující po Vltavě, budovu Národního divadla i sochu Bruncvíka. Domů jsme se vrátili všichni v pořádku a už teď se těšíme na další pražské dobrodružství.

Ochutnávka exotického ovoce

I. A

V rámci doprovodných opatření projektu "Ovoce a zelenina do škol" pro nás společnost Bovys připravila ochutnávku v dané chvíli dostupných exotických plodů ovoce a zeleniny z celého světa. Některé jsme bez problémů poznali, u některých druhů jsme si nebyli jisti a s některými jsme se setkali poprvé.

Na chvíli motýlem

I. A

Protože nás celý školní rok provázejí motýlci, navštívili jsme Severočeské muzeum, abychom se v rámci programu "Na chvíli motýlem" dozvěděli o jejich životě co nejvíce. Seznámili jsme se s jejich životním cyklem, prohlédli jsme si nejznámějšími druhy motýlů, které se u nás vyskytují, ale dozvěděli jsme se i spousty dalších zajímavostí.

Kolik je hodin?

I. A

Hodiny, minuty, vteřiny - ráno, odpoledne nebo večer, v básničkách, na hodinách skutečných i papírových. To vše jsme objevili, vyzkoušeli a tvořili v "hodinkových" centrech.

Jarní čas

I. A

Vítáme jaro, a to i v centrech aktivit. 

Rodičovské suplování

I. A

První dubnový den, tedy "na apríla" nás neučila paní učitelka, ale naši rodiče. Pan Krčmář nám poutavě vyprávěl o různých památkách. V křížovce jsme si ověřili, co všechno jsme si zapamatovali. Teď už víme, že se o památky musí stále pečovat, abychom je mohli navštěvovat a těšit se z jejich krásy. Pan Blažek nás seznámil s historií i současností běžeckého lyžování. Stali jsme se účastníky lyžařské rozcvičky a po zásluze jsme byli i odměněni. Paní Sůvová nás provedla tajemstvím vůní. S paní Masnicovou jsme se naučili prstovou abecedu i několik slovíček znakové řeči. Celý den jsme si opravdu užili. Jenom škoda, že nás bylo tak málo ve škole. Zatracení bacili!!!

Velikonoční tvoření

I. A

V rámci projektového dne "Velikonoční zvyky a tradice" jsme se nejen dozvěděli spousty zajímavostí o tradičním svátku jara, ale také jsme si stihli vyrobit a napsat velikonoční přáníčko, zasadit kytičku a ozdobit osázené květináče. 

Učíme se společně

I. A

Začínáme pracovat v centrech aktivit. V centru jazyka, matematiky, objevů a v ateliéru se společnými silami snažíme splnit zadané úkoly. Důležité je, abychom se nejen společně domlouvali, ale si i navzájem pomáhali. Ještě potřebujeme nápovědu od paní učitelky nebo paní vychovatelky, ale občas jsme už úplně samostatní. Podívejte se, jak nám šla práce od ruky.

Školní kolo recitace

I. A

Úspěchem naší třídy skončilo školní kolo v recitaci. V kategorii 1. tříd jsme obsadili první tři místa. Zvítězil Míša Drahý, který nás tak bude reprezentovat i v kole okresním. Druhé místo získala Maruška Václavíková a třetí se umístila Elizka Krčmářová. Pěkně recitovali i Kačka Burešová s Járou Noskem. Vítězům blahopřejeme a zároveň všem recitátorům děkujeme za úspěšnou reprezentaci třídy. Míšovi držíme palce, aby stejný úspěch zažil i v okresním kole.

Veselé zoubky

I. A

Zapojili jsme se do projektu "Vesellé zoubky", který je podporován dm drogerií, abychom se naučili o naše zoubky správně pečovat. Kromě důležitých informací jsme si domů odnesli i dárkové taštičky, ve kterých jsme objevili kartáček a pastu na zuby, přesýpací hodiny na odměřování doby na čištění zubů a žvýkačky pro případ, že bychom si chtěli zoubky vyčistit během dne bez použití kartáčku. Od teď už budeme tedy  k zubaři chodit jen na pravidelné kontroly, aby se podíval jak pěkně se o zoubky staráme :-)).

Pohádkový les

I. A

Žáci 6. ročníků pro nás připnravili procházku "pohádkovým lesem". Postupně jsme navštěvovali různá stanoviště, kde jsme sledovali známější či méně známé pohádky. Poznáte i vy všechny pohádky? Šesťákům děkujeme, celý den jsme si pěkně užili.

Příprava na práci v centrech aktivit

I. A

Den otevřených dveří jsme využili nejen jako ukázku různého stylu práce v 1.třídě, ale zároveň i jako přípravku pro práci v centrech aktivit. Sice jsme potřebovali často pomoct a poradit, ale zadané úkoly jsme splnili. Příště už budeme zase o trochu samostatnější.

Vánoční besídka

I. A

Poslední den před vánočními prázdniny jsme si ve třídě uspořádali vánoční besídku. Než jsme se vrhli do rozbalování té spousty dárečků, které se nám sotva pod náš malý stromeček vešly, zazpívali jsme si koledy. Když už jsme se všemi dary potěšili, zbyl nám čas i na ochutnávku cukroví, rozkrajování jablíček nebo pouštění ořechových lodiček.

Vánoční dílničky

I. A

Žáci 8. B si pro nás připravili vánoční dílničky, ve kterých jsme si vyzkoušeli zdobení perníčků, výrobu vánočních přáníček, svícínků a ozdob na stromeček. Ukázali jsme jim, že se žádného úkolu nezalekneme a jak šikovné máme ručičky.

Eliáš a babička z vajíčka

I. A

Zcela nový zážitek z četby jsme mohli zažít během divadelního představení s knihou v ruce, neboli "listování". Herci Lukáš Hejlík a Petra Bučková nás svým vystoupením blíže seznámili s knihou Ivy Procházkové "Eliáš a babička z vajíčka". Po shlédnutí tohoto představení měla valná většina nás všech vekou chuť si knihu přečíst. Není to úžasné?

Mikuláš

I. A

Přišel k nám Mikuláš, samozřejmě i s Čertem a Andělem, a přinesl nám Slabikář. Tak už můžeme začít opravdu číst.

V barevných lázních

I. A

Svět plný barev, se kterými si páni malíři umí nádherně poradit, nám zábavnou formou představil program v Oblastní galerii. Barvy všude kolem nás i na obrazech v galerii dokáží vyvolat různé pocity. Vyzkoušeli jsme si, jak na nás působí růžová, modrá nebo žlutá. Zjistili jsme, které barvy jsou teplé a které studené. Barvy jsme nejen poznávali, ale i pořádně zamíchali, povídali si o nich a hráli si s nimi.

Co loutky dovedou

I. A

Loutkoherci divadla "Narcis Praha" - potomci slavného Matěje Kopeckého - nás v rámci hudebně naučné loutkové "revue"seznámili s různými druhy tradičních loutek, především s marionetami od 200 let starých až po současné moderní loutky. Někteří si mohli ovládání loutek sami vyzkoušet a zjistili jsme, že to není vůbec nic jednoduchého.

Drakiáda

I. A

Druhou říjnovou sobotu jsme se spolu s rodiči vypravili ke kapličce U Obrázku, abychom provětrali létající draky. Přesto, že si tento den vzal vítr nejspíš dovolenou a vůbec nefoukal, draky jsme do vzduch přesto dostali. Pravda, stálo nás to spousty fyzických sil, a to jak rodičů tak našich, ale o to větší radost nám vznášející se draci udělali radost.

Tablety

I. A

Technika pro nás není překážkou, ba naopak. Díky ní si můžeme ověřit, co jsme se již naučili. Na práci s tablety se vždy moc těšíme.

Učení nám jde

I. A

Podívejte se, jak se ve škole snažíme. Učíme se pracovat nejen samostatně, ale i ve skupinkách.

Harmonizační den

I. A

Hned v prvním týdnu školy jsme vyrazili do okolí Liberecké výšiny. Zahráli jsme si spousty her, při kterých jsme nejen zažili legraci, ale mohli jsme se i lépe seznámit a poznat. K tomu všemu nám krásně svítilo sluníčko a celý den jsme si tak opravdu užili.

Škola začíná

I. A

Tak už je to tady! Konečně jsme se dočkali a jsou z nás prvňáčkové. Držte nám palce, ať se nám první třída podaří zvládnout co nejlépe.