Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Vzdělávací pobyt ve Švédsku

Vzdělávací pobyt ve Švédsku

Aktuální důležitá informace:

Předpokládaný příjezd před školu mezi 6:00 až 7:00 v sobotu ráno. Všichni jsou doposud v pořádku.

 

Výprava žáků naší školy se do cílové destinace ve Švédsku dopravila bez nejmenších problémů. Všichni jsou v pořádku. První večeře byla stylová - švédské kuličky s kaší.

V neděli již na všechny čekal program dle původního harmonogramu. Děti během dne poznaly výrobu lízátek, navštíviliy město Granna, skanzen, rozhlednu a kostel v Bottnaryduru. Plavbou lodí na ostrov Visingso ochutnaly ryby.

V pondělí všichni účastníci zájezdu navštívili hlavní město Stockholm, konkrétně Staré město, korunovační kostel, výměnu stráží, radnici, Vassovo muzeum a poloostrov Drottningholm.

Úterý bylo ve Švédsku ve znameni sportu v okoli penzionu. Počasí účastníkům přálo,vyrazili poznávat okolí - na lodích, pěšky a na kole.Všichni to výborně zvládli a moc si to užili.Večer proběhlo grilování a společná zábava.

Švédská mise pokračovala ve středu v Goteborgu. Děti si prohlédly letiště, rybí trh a na skalních útesech u moře ochutnaly rybí bagetu. Odpoledne navštívily muzeum Volva, Unoversum a zábavní park Liseberg.
Všichni jsou v pořádku.


Čtvrtek prožily děti v Jonkopingu. Navštívily magnetitovou horu Taberg, muzeum Husquarny, sirkárnu a nakupovaly v obchodním centru. V pátek ráno v 9 hodin na všechny čekala cesta do Kodaně s dále směrem domů.