Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Suplování rodičů :)

Suplování rodičů :)

V pátek 27.3. jsme měli suplování rodičů. První hodinu jsme měli pana Požického z rádi Conctact.S ním jsme si napsali desetiminutovku na poznání písniček.Poté nám rozdal různá témata a předváděli jsme, že jsme v rádiu.Také jsme si mohli vyzkoušet roli Akademika v soutěži Anděl.Jako předposlední aktivitu nám pustil čtyři písničky a my se měli rozhodnout jaká je nejlepší.Na druhou hodinu přišel pan Vilhelm, který pracuje u armády jako zdravotník.Přinesl nám krabici plnou  "dárečků" a ukazoval nám různé fotky z misí a cest, které navštívil s armádou.Nakonec jsme mu mohli klást různé otázky př. "Kolik jste zabil lidí?", ale na tuto otázku nám neodpověděl.Třetí hodinu jsme měli kolegyni pana Vilhelma, která také pracuje u armády jako zdravotnice.Ta nám ukazovala jak učí vojáky - jak se mají v danou situaci zachovat a pomoct.Také nám ukázala nám fotky simulovaných zranění,z táborů a různých cvičeních, ale nemohla nám ukázat pravá zranění z cest a misí,které viděla.Na čtvrtou a poslední suplování rodičů, jsme měli paní Susouvou, která nám povídala o cyklomaratonu, který založil její hendykepovaný kamarád Heřman Volf.V tomto závodu nejde o to být prví,ale aby dojel celý tým v pořádku do cíle,ukázat hendykepovaným, že ikdyž jsou odkázani na vozík nebo osobu, tak mohou sportovat,mohou si užívat života a tak dál.Také jde o to si ten maraton užít.Nakonec nám ukázala instruktážní videa z ročníků maratonu 2013,2014.
Po těcho čtyřech suplování jsme měli hodinu ČVS,kde jsme hodnotili celý den.
Vilík  & Véjík