Screeningové testování žáků

Vážení rodiče,

v souladu s rozhodnutím MZ a MŠMT bude až do konce prosince probíhat napříč celou naší zemí v základních a středních školách testování žáků.

V naší škole proběhne testování ve všech třídách hned na začátku 1. vyučovací hodiny. Případné pozitivní nálezy jsme povinni bezodkladně hlásit zákonným zástupcům a Krajské hygienické stanici.

Testovat se nemusí žáci, kteří se prokáží OTN (dokončené očkování, PCR test, prodělání nemoci). V případě jejich zájmu o účast na testování jim bude ze strany školy samozřejmě vyhověno.

Pro hladký průběh testování a následných kroků v případě nálezu pozitivních případů žádáme všechny žáky školy, aby až do okamžiku, než se dozví výsledek svého vlastního testu, měli nasazenou ochranu dýchacích cest. Po provedení testu se všichni žáci, kteří budou mít negativní výsledek testu, vrátí k běžnému provozu, tj. výuka ve třídě bez nutnosti mít nasazenou roušku či respirátor.

Všem rodičům děkujeme za skvělou spolupráci při komunikaci s třídními učiteli i vedením školy, vážíme si toho.