Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Projektový den - Volba povolání

Projektový den - Volba povolání

V pondělí se konal projektovy den, volba povolání. Devátý ročník se rozdělil do 2 skupin. Jedna z nich se šla podívat na záchranku a ta druhá do hotelu Zlatý lev. Po prohlídce jsme se šli na úřad práce. Kde jsme po krátkém povídání vyplnili test, který nám ukázal, na jaké povolání se kdo hodí (pouze podle zájmů).

 

1/ Naše skupina se sešla na Šaldově náměstí odkud jsme šli přímo do sídla zachranné služby pro Liberecký kraj. Nejprve nám ukázali místnost, kde přijímají hovory a řekli nám pár zajímavých informací o práci dispečerů. Následovala prohlídka sanitek. Vysvětlili nám, co je kde za přístroje a k čemu slouží. Pak následovalo pár záludných otázek a pak už jsme se přesouvali na úřad práce.

Áòa Urbanová

 

2/ Dali jsme si sraz v 7:45 na Fugnerce, kde jsme se všichni sešli a šli na úřad práce. Zde jsme si vyslechli prezentaci o středních školách a povoláních. Napsali jsme si test o 60 otázkách, který nám měl pomoci k rozhodnutí, na kterou střední školu bychom měli jít. Myslím, že to mnoha z nás pomohlo v těžkém rozhodování. Pak jsme vyrazili do hotelu Zlatý lev kde jsme se rozdělili na půlky a šli na prohlídku. Při prohlídce, jsme si zapisovali do lístečku s otázkami, které nám manažer hotelu řekl.

Myslím, že se nám projektový den líbil a pomohl nám urovnat si v hlavě, co opravdu chceme do budoucna dělat.

Matěj Pšenička