Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Projektový den : "Prostřeno", " Fair Trade" a " Štěstí přeje vyvoleným" - 11. 2. 2014

Soutěž o vaření "Prostřeno" vám určitě nemusíme představovat, Ve stejném duchu probíhalo i to naše. Ráno v 8:15 jsme se sešli s pí Přibilovou před OC Forum, nakoupili v nejmenovaných potravinách vše nejdůležitější a jelo se do školy vařit. Tříchodové menu. Čtyři skupiny.Vůbec to nebylo jednoduché, v naší malé školní kuchyòce. Koláče jako od maminky, maso na kari s rýží, sushi, obložené bagety, těstoviny...Mòam. Porota (přizvaní učitelé) nás chválili a chválili. Nejhorší byl úklid.

Cílem druhé skupiny (pod vedením paní Kohoutové) bylo seznámit se s pojmem fair trade, což v překladu znamená férový/spravedlivý obchod hlavně s třetím světem, rozvojovými krajinami. Protože jejich práce není ani zdaleka spravedlivě honorována.Týká se to pěstování např. banánů, kávy,kakaa a dalších. A právě, aby to bylo průhledné a čitelné, dohlížejí na to fair traedoví obchodníci ( např. obchodní síť Mark Spencer, Tesco, Kaufland...) Mluvili jsme také o práci, která by bavila nás a kterou bychom naopak rádi "nepotkali".

Třetí parta(paní Gotteltové) - Štěstí přeje připraveným nebylo nic jiného, než jak zvládnout situaci, kdy jde skutečně o život. Nejdříve jsme ve skupinách narhovali, jak bychom se zachovali při zlomeninách, popáleninách, bezvědomí...Poté přišla slečna z "Červeného kříže", vše nám vysvětlila, ukázala, naučila. A my jí na závěr předvedli , že to umíme. A ona nám za to dala propiskovou a náramkovou odměnu :-)