Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Projektový den - Média, požírače času

Projektový den - Média, požírače času
Začali jsme v počítačové učebně, kde jsme mohli 1/2 hodiny dělat, co jsme chtěli. Byl to pro nás docela šok, ale myslím si, že to byla nejzábavnější část dne. Pokračovali jsme v naší třídě, kde jsme se zabývali tím, co jsme tu 1/2h na PC dělali a co "zajímavého" jsme se dozvěděli. V další části dne jsme vytvářeli náš časový harmonogram, který se měl prolínat médii, které každý den používáme/sledujeme. V návaznosti na předchozí hodinu jsme si tedy potvrdili fakt, který je nám již delší dobu, ze strany rodičů, vštěpován do hlavy a to, že trávíme příliš zbytečného času na PC a u telefonu. Den pokračoval tím, že jsme si přečetli námi zvolený článek a vypsali jsme si z něj věci,  které nám byly určeny. V poslední hodině dne jsme se koukli na dva příklady zpravodajských pořadů. 1. záznam byl z vysílaní ČT1 a 2. z vysílání pořadu na Primě - VIP zprávy. Po shlédnutí jsme se pobavili o tom, které reportáže se nám zdály důležité a které ne. Došli jsme k názoru, že většina reportáží jsou nám k ničemu. Že mnoho věcí, které považujeme v danou chvíli za důležité jsou vlastně úplně na nic. 
 
Závěrem celého dne je to, že teorii bychom měli, ale asi to na naší každodenní práci s médii nic nezmění. Ale je každého věc, jak s nabitými informacemi vynaloží a jestli se třeba nad svým chováním zamyslí.
 
text: Áòa Urbanová
 foto: Lukáš Jón, Honza Šikl