Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Projektový den – výzva

Ráno jsme se všichni sešli v naší třídě. Rozdělili jsme se do 3 skupin po 5 lidech. A Náš Pan učitel se nám představil jako „Pan Novák“. Byl to náš finanční poradce. A dal nám papírek kde se psalo, že nám umřel náš strýček Alfons. Byla to velmi bolestná zpráva. Ale bylo na tom něco dobrého. Nechal nám byt a 500 000 ,- Kč. Strýček Alfons nám vzkázal ať zrekonstruujeme byt nebo nás bude v noci strašit. Psal, že tam musí být 1 kuchyò, 1 koupelna ,1 obývák,  1 chodba a 2 pokojíčky.

Od „Pana Nováka“ jsme dostali lístek, kde byli napsaná různá povolání, pokoje a služby. Každý jsi měl vybrat povolání což bylo: malíř, vodař, elektrikář, podlahář a nábytkář. Každý z té skupiny si vybral povolání a postaral se o vše  co se toho týkalo. Např.: Podlahář se ujal parket, koberců a kachliček a  musel vypočítal kolik m² výjde na jednu místnost a kolik to bude stát. A takhle to dělal každý akorát každý se staral o něco jiného.

Potom jsme si měli vybrat místnost, kterou si vezmeme na starost. Měli jsme si vybrat podlahu, barvu zdi a nábytek a dekorace.

A pak jsme si měli vybrat jestli budeme: matematik, hledač, pracant, dekoratér, nebo ……… . Matematik  počítal příklady. Hledač hledal na internetu různé věci. Dekoratér se staral o dekoraci a pracant si přišel k „Panu zaměstnateli“ a požádal ho o práci a když práci splnil dobře, tak za to dostal další peníze. 

Na celou tuto práci jsme měli 5 vyučovacích hodin. Museli jsme zjistit kolik nás vše bude stát a sečíst vše dohromady abychom zjistili kolik nás to stálo a kolik jsme ušetřili. Na konci projektového dne jsme museli ještě vypracovat plakát. Osobně si myslím, že tento Projektový den byl SUPER!

 

Natka T.