Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Odemykáme Staré pověsti české

Odemykáme Staré pověsti české

Děti pracují v centrech aktivit na téma Staré pověsti české. Vyzvala jsem děti, aby si samy vymyslely, aby mi daly nápady, co by rády na toto téma tvořily. Byla jsem nápady potěšena a realizujeme je. V Ateliéru čtvrťáčci malují temperami českého lva, který je provází dějinami. V centru psaní obdrží začátek pověsti a dopisují pokračování i konec pověsti. Jejich pověst může být podle opravdové pověsti, ale též podle jejich vlastní verze. Pověstí budeme mít napsaných a přečtených třicet, proto přidáme i některé regionální. V centru vědy a objevy si čtvrťáci samy čtou v encyklopedii a v čítance a zapisují si odpovědi na otázky. V centru matematiky sledují na mapě a na plánku místa z pověstí - Stadice, Neumětely, Děvín, Vyšehrad, Říp. Počítají vzdálenosti míst a jejich orientaci podle světových stran. V centru čtení čtvrťáci čtou scénář pověsti a sami si nacvičí dramatizaci, na jejíž představení hned pozvou ostatní spolužáky.