Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

BOTANICKÁ ZAHRADA PRAHA 29.4. 2014

Cesta do Botanické zahrady byla velice atraktivní, jelikož jsme se v autobuse mačkali jako sardinky. V Botanické zahradě jsme vstoupili do skleníku Fata Morgana. Měli jsme zaplacenou expozici Tropičtí motýli.

Nejdříve jsme zhlédli sukulenty. To jsou rostliny, které vydrží dlouho bez vody. Zajímavé byly i ryby, které jsme zahlédli v jeskynním tunelu. Zajímavé byly kvůli tomu, že vidí pouze první tři dni svého života. Pod jezírkem jsme viděli další zajímavé ryby větších a menších velikostí. Jedna z ryb dokáže chytit motýla, který letí nad vodou.

Byli tam i jedovatí motýli a chlupatí, kteří se těmi chlupy chrání. Chlupy jim také pomáhají při letu. Motýlí výrazné zbarvení je chrání před predátory.

V BOTANICKÉ ZAHRADĚ SE NÁM MOC LÍBILO.