Více informací
Pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků za 2. pololetí školního roku 2019/2020

Vážení rodiče, milí žáci,

v příloze mého vyjádření naleznete pravidla, podle nichž budou vyučující žáky naší školy hodnotit za 2. pololetí na vysvědčení. Ačkoli jde o situaci zcela nečekávanou a mimořádnou, považuji směrnici ministerstva školství, které se musíme držet, za nešťastnou.  Po všech proklamacích ministra školství máme totiž hodnotit něco, co se hodnotit nedá. O vypovídací hodnotě této klasifikace na vysvědčení raději pomlčím.

V této souvislosti mě těší zjištění ze zpětné vazby od našich rodičů, že značná většina se bez známkování dokáže obejít. S pozitivním ohlasem jsme začali hodnotit v prvním ročníku slovně. Postupně učitelé zavádějí ve škole tzv. „formativní hodnocení“, na které se pan ministr právě v poslední době odvolává.

Za dané situace mi nezbývá, než se za  mnou vydaný Pokyn omluvit našim žákům, rodičům i učitelům.

S úctou

Mgr. Jiří Dvořák, ředitel školy

PDF soubor
419.6 kB

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.