Měsíční plány

květen 2014 PDF soubor 300.2 kB Stáhnout

Kutná Hora

VII. A

Letos jsme místo projektového dne Praha strávili příjemný den v Kutné Hoře. Přečtěte si, jak se tento den zalíbil v povídání Verči.

Berlín

VII. A

Část třídy, konkrétněji sedm statečných se účastnilo poznávacího zájezdu do Berlína a Postupimi, který byl určen zejména žákům 8. a 9. tříd.

Bez jakýchkoli znalostí německého jazyka, ale také bez jakýchkoli obav se vydali rovnou do hlavního města našich sousedů a naštěstí se také všichni vrátili živi a zdrávi nazpět.

Zajímá vás, co zde zažili, čtěte více …

Projektový den – výzva

Ráno jsme se všichni sešli v naší třídě. Rozdělili jsme se do 3 skupin po 5 lidech. A Náš Pan učitel se nám představil jako „Pan Novák“. Byl to náš finanční poradce. A dal nám papírek kde se psalo, že nám umřel náš strýček Alfons. Byla to velmi bolestná zpráva. Ale bylo na tom něco dobrého. Nechal nám byt a 500 000 ,- Kč. Strýček Alfons nám vzkázal ať zrekonstruujeme byt nebo nás bude v noci strašit. Psal, že tam musí být 1 kuchyò, 1 koupelna ,1 obývák,  1 chodba a 2 pokojíčky.

Rodičovské suplování

V pátek 28. 3. se na naší škole konalo rodičovské suplování. Jako dárek ke dni učitelů se našel dostatečný počet (ne)dobrovolníků z řad rodičů, kteří si připravili vlastní hodiny. Jak takový den proběhl v naší třídě, si můžete přečíst níže. Za mě si všichni odvážlivci zaslouží poklonu, pochvalu a samozřejmě poděkování za svůj čas a ochotu spolupracovat.

Lyžařský kurz

VII. A

Už jste určitě slyšeli spoustu historek z "lyžáku" naší třídy, pojďte se podívat na celou akci pohledem Elišky Nedvídkové.

Projektový den Prostřeno, Fairtrade a Štěstí přeje připraveným

11. 2. proběhl další z projektových dní. Tentokrát byla naše třída rozdělena do 3. skupin. Podívejte se jak tento den prožívali žáci v jednotlivých skupinách.

Čerti v 7.A

Přestože se Vám mohou zdát sedmáci velcí na čerta a Mikuláše, ale i tak se na ně přišel podívat čert. Málem to dopadlo špatně pro pár zlobivců, jednoho už měl v řetězech a druhého v pytli, ale nakonec se nad nimi pod příslibem dobrého chování zželelo a nechal je ve třídě. Dokonce i paní učitelka Přibilová (naše matikářka) v jednu chvíli musela před čertem udělat dva rychlé kroky a zvětšit tak svůj náskok před belhajícím se čertem.

Nomen Nescio

Výroba věnců

VII. A

Před českým jazykem jsme přemluvili pana učitele Kůtu, abychom začali dělat věnce už o českém jazyku. Pan učitel po nějakém tom přemlouvání dovolil. Hned jak zazvonilo, začali jsme spojovat lavice a vyndávat větve a věnce. Dohromady jsme na to měli tři vyučovací hodiny. Pro rychlíky měl pan učitel nachystanou další práci – kreslení. Myslím, že k tomu víc nejde dodat, podívejte se sami, jak nám to skvěle šlo.

Anička "Růženka" Hanzlíková

Projektový den – globální problémy

Ve čtvrtek 14. listopadu jsme si užili další projektový den, při kterém jsme se opět učili trošku jinak, než jen v lavicích.

Podívejte se na náš PD pohledem Martina.

Beseda - exotické ptactvo JV Asie

VII. A

Ve středu 18. září proběhla v naší třídě beseda s panem Pavlem Hospodářským, který je spoluzakladatelem záchranné stanice pro ohrožená zvířata TALARAK na Filipínech. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací nejen o jedinečnosti filipínské přírody, ale také o nebezpečích pro zvířata a také o tom, jakým způsobem záchrana zvířat probíhá.

Ohlédnutí za minulým školním rokem

Tak už je tady nový školní rok, ale než se do něj s vervou pustíme, ohlédněme se za tím loòským suprovým rokem. Co vše jsem zažili ve škole či mimo ní?

• Harmonizační dny
  • Halloween
  • Projektový den ZOO Žitava
  • Projektová den ZOO Praha