III. B

červen 2015 PDF soubor 441.9 kB Stáhnout

Oldřichov v Hájích

V. B

Letos jsme na výlet vyrazili vlakem do Oldřichova v Hájích. Ubytovali jsme se ve Větrníku a odpoledne jsme se vydali do Ekocentra Střevlík na interaktivní přírodovědnou expozici "Jizerky všemi smysly". Hravou a zábavnou formou jsme si rozšířili přírodopisné znalosti o Jizerských horách. Jizerky jsme si nejen prohlédli, ale prostřednictvím interaktivních instalací očichali, osahali a poslechli. Naše znalosti jsme si pak ověřili v zábavném testu pomocí dotykových obrazovek. Ve čtvrtek jsme si prošli "Včelí naučnou stezku", která nám přiblížila svět včel a dalšího hmyzu. A večer? No přece diskotéka! Byla bezva, moc jsme si ji užili! Děkujeme za její zajištění paní Bímové. :) V pátek jsme vyšli k místním vodopádům a počasí nám už přálo. Ve Větrníku nám výborně vařili, snad jsme moc nepřibrali. Děkuji za pomoc na výletě paní Dostálové, která s sebou na naši ochranu přivezla i hlídacího psa. :)

Projekt Praha

V. B

V polovině května jsme se vydali na tradiční projekt do Prahy. Navštívili jsme Planetárium, kde jsem viděli pořad "Noční obloha". Připomněli jsme si, co jsme se naučili v přírodovědě a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o souhvězdí. Odtud jsme přešli do Národního technického muzea. Tady jsme si prohlédli všechny expozice a k tomu plnili zadané úkoly. Projektový den se nám velmi vydařil. Děkuji za pomoc paní Blažkové a panu Naumovi. :)

Rodičovské suplování

V. B

Letos se u nás konalo druhé rodičovské suplování. Pan Výtisk nám přišel vyprávět o hokeji a své hokejové kariéře. Pan Švestka o tom, jak vynálezy zlepšují náš svět a paní Škodová povídala o životě lidí ve stáří a o domech s pečovatelskou službou. Na vyučování se k nám přišli podívat i paní učitelky naší školy a pan zástupce ředitele. Bývalý žák naší školy Tomáš Syřiště děti seznámil se svým působením a se životem ve skautu. Mockrát jim děkujeme za netradiční den, který se nám moc líbil. :)

Šachy

V. B

Naši spolužáci Agáta Hušková, Dominik Švestka, Tomáš Dvořák a z 5.A Tomáš Viták úspěšně reprezentovali naši školu v Krajském kole šachové soutěže, kde zvítězili a postupují tak na Mistrovství České republiky. Moc jim gratulujeme a držíme palce! :)

Tonda Obal

V. B

Na konci ledna jsme absolvovali ekologický program zaměřený na třídění odpadu a recyklaci. Vyzkoušeli jsme si sami, jak umíme odpad třídit a povídali jsme si o jeho recyklaci a také o skládkách. :)

V. B

14. ledna proběhl na naší škole "Den otevřených dveří" a my, páťáci, jsme byli hlavními organizátory. Někteří z nás budoucí prvňáčky přivítali, jiní je prováděli po celé škole. Někdo byl na různých sportovních stanovištích a někdo si s nimi hrál a kreslil nebo nabízel občerstvení. Maminkám děkujeme za napečení dobrot. Celý den se nám opravdu vydařil. :)

IQlandia

V. B

Před Vánoci jsme navštívili IQlandii. Během dopoledne jsme si prohlédli a vyzkoušeli různé expozice. Např. VODNÍ SVĚT - co všechno se dá dělat s vodou, ČLOVĚK - prohlédli a vyzkoušeli jsme si pokusy s vlastním tělem a VĚDA V DOMĚ - co všechno skrývá obyčejný dům. K tomu jsme vyplňovali pracovní listy a nakonec se také občerstvili. Moc jsme si to v IQlandii užili a Výtiskovým děkujeme za zaplacení vstupného. :)

Mikuláš a vánoční besídka

V. B

Jako každý rok se na nás přišli podívat Mikuláš, čert a anděl. Zazpívali jsme jim písničky a oni nás sladce odměnili. :) O vánoční besídce nás navštívil Santa, sob a skřítek. Přinesli s sebou také spostu dobrot. :) Moc jim děkujeme za návštěvu! :)

Projektový den

V. B

Na projektový den "Botanická zahrada" jsme se ve skupinách předem připravili. Za domácí úkol si každá skupina vytvořila prezentaci na interaktivní tabuli. Všechny prezentace byly velmi zajímavé, poučné a výborně připravené. Děti si zaslouží velkou pochvalu! Před polednem jsme navštívili naši botanickou zahradu, kde jsme plnili úkoly na pracovní listy. Moc děkujeme Blažkovým za zajištění vstupného do botanické zahrady. :)

Centra aktivit

V. B

Každou středu se učíme v centrech aktivit. Ráno si vylosujeme v jakém centru začneme. Společně pak ve skupině plníme všechny zadané úkoly. Tentokrát na téma příroda na podzim. :)

Divadlo

V. B

V listopadu jsme navštívili divadelní představení s názvem "Pantomima pod lupou". Vysvětlili jsme si, co jsou gesta, mimika, rekvizity konkrétní a imaginární. Někteří z nás si i na pódiu zahráli a zároveň jsme se všichni výborně pobavili. :)

Děti z Lesní čtou společně

V. B

Ve středu 5. listopadu jsme se poprvé setkali s našimi druháky z 2. B. Začali jsme si tak trochu hrát na učitele a společně s našimi malými spolužíáky si budeme jednou týdne několik minut číst.

No a co bychom to byli za učitele, kdyby k tomu nepatřilo nějaké to hodnocení. Známky nám paní učitelka s panem učitelem nedovolili, tak jim aspoň vybarvujeme hvězdičky.

Hokej

V. B

Ve čtvrtek 4.září se hrála hokejová Liga mistrů. Jako každý rok jsme byli fandit i my. Novému kapitánovi mužstva panu Výtiskovi moc děkujeme za vstupenky na hokej pro celou třídu. Bílí tygři hráli proti Košicím a vyhráli 3:2.  :)

Cvičení v přírodě