VII. B

červen 2015 PDF soubor 362.9 kB Stáhnout

Projektový den "Praha"

IX. B

V pátek 15.5. jsme se jako každý rok vypravili do Prahy. O půl osmé ráno jsme odjeli autobusem společnosti Studentagency směr Praha. Poté následovala cesta metrem a autobusem číslo 119 na Letiště Václava Havla Praha. Zde nás čekala exkurze, během které jsme viděli spoustu zajímavých věcí a spoustu informací se také dozvěděli a to od našeho průvodce - bývalého pilota. Odpoledne byla na programu prohlídka Národního technického muzea. Zpět do Liberce jsme se vrátili v půl sedmé večer.

Projektový den "Sportovní den pro 1. stupeň"

IX. B

Pro děti druhých tříd si žáci naší třídy připravili různá stanoviště jako běh, opičí dráhu, florbal atd. Na konci celého dne byly vyhlášeny výsledky a nejlepší byla třída 2.B. Celý projektový den si všichni moc užili.

Projektový den - "Den barev"

IX. B

V pátek 19. prosince se konal jako každý rok PD "Den barev". Žáci naší třídy se rozdělili do skupin a připravili si program pro žáky 6. a 7. tříd. Naše připravené dílny byly: Líčení; Vaříme barevně; Barvy v PC; Barevné mimikry; Vlajky, znaky a heraldika. PD se vydařil, přesvědčit se sami můžete na fotografiích.

Projektový den "Média požírači času"

IX. B

V pátek 28. listopadu jsme měli projektový den "Média požírači času". V prvních hodinách jsme si povídali, co to jsou média a pracovali s články, které jsme si měli donést. Potom jsme hráli hry, kdy jsme se přesvědčili, že každá událost nemusí být pravdivá a že spousta informací se zkresluje. Nakonec jsme šli do počítačové učebny, kde jsme si měli vybrat pět článků, které pro nás byli něčím zajímavé. (Andrea Urválková)

Prezentace SUŠ v Liberci

IX. B

V pátek 7. 11. k nám přišla návštěva ze SUŠ v Liberci. Jednalo se o paní učitelku a dva studenty. Připravili si pro nás prezentaci svojí školy a také ukázky z jejich prací.

Projektový den v říjnu

IX. B

V rámci tohoto projektového dne jsme navštívili pracoviště Úřadu práce ČR v Liberci. Program byl zaměřený na volbu povolání. Kromě informací ohledně studia na SŠ se žáci také otestovali a výsledky pak rozebrali s pracovnicí ÚP. Dále nás čekala návštěva stanice Zdravotnické záchranné služby. Zde jsme si prohlédli sanitku a pak i dispečink a zažili jsme také jednu skutečnou záchrannou akci (dusícího se chlapce) "po telefonu".

Základy sebeobrany aneb KRAV MAGA při TV

IX. B

Při jednom z pondělních dívčích tělocviků nás navštívil lektor Krav magy, což je izraelský systém technik vypracovaných pro sebeobranu. S lektorem se probraly situace, do kterých se dívky mohou dostat a to hlavně - jak takovou situaci řešit. Během této lekce se ale jen nepovídalo, ale také si děvčata pořádně zacvičila a něco z té sebeobrany vyzkoušela :-)

Spaní ve škole aneb velkolopé florbalové utkání rodičů a učitelů proti žákům IX.B

IX. B

V pátek 19. 9. jsme se okolo sedmé večerní sešli ve škole k prvnímu letošnímu spaní. Okolo půl osmé jsme si pochutnali na pizze a v osm hodin přivítali zástupce rodičů, kteří dorazili zahrát si florbal proti deváťákům. Utkání vypuklo okolo půl deváté a trvalo zhruba 40 minut. K překvapení asi všech zvitězil tým rodičů, učitelek a přátel školy. Další program byl věnován hudbě, tanci, filmům a počítačům. K spánku ulehla většina žáků až v brzkých ranních hodinách.

Přednáška na téma "Trestní odpovědnost"

IX. B

V pátek 12. září nás navštívila pracovnice odboru prevence kriminality z MP v Liberci. V naší třídě měla přednášku na téma "Trestní odpovědnost". Žáci se seznámili s problematikou protiprávního jednání, odpovědností a sankcemi. Na modelových příkladech rozebírali nejčastější porušení zákona a způsoby jejich řešení občany i policií.

Expedice Praha - druhý den

IX. B

V pátek 5. 9. 2014 nás v Praze čekala návštěva Senátu ČR, České televize a Muzea Karla Zemana. Program byl náročný, den "dlouhý", ale počasí nám přálo a zážitků byla spousta. Největší úspěch měla Česká televize, kdy jsme se mohli účastnit i přímo natáčení a někteří z nás si i vyzkoušeli - jaké je to stát "za kamerou".

Expedice Praha - první den

IX. B

Ve čtvrtek 4. září jsme se ráno o půl deváté vydali společně autobusem Studentagency do Prahy. Čekala nás návštěva Českého rozhlasu, budovy Národního divadla a nakonec jsme absolvovali odpolední procházku po nejstrašidelnějších místech v centru Prahy. Počasí nám přálo, dozvěděli jsme se spoustu nového a celý den jsme si společně užili, jak ukazují i naše fotografie. Do Liberce jsme dorazili po osmé hodině večer.

Sportování s druháčky

IX. B

Ve středu 3. 9. si žáci naší třídy připravili v tělocvičně "sportovní dílny" pro žáky druhých tříd. Ti si tak vyzkoušeli třeba střelbu na branku, házení papírovou vlaštovkou, přeskoky přes švihadlo, točení obručí a další. Všichni se moc snažili a když jim to nešlo, tak jim deváťáci pomohli. Za úspěšné zvládnutí byly pro druháčky připravené diplomy. Dopoledne uběhlo rychle a v pohodě.

Poslední rok na základce se blíží

IX. B

Tak už se to blíží :-) Za pár dní bude prvního září a pro vás, moji milí deváťáci, začne poslední školní rok na naší základce. Každý z vás to asi bude vnímat trošičku jinak. Někdo se bude těšit, že už brzy "vypadne", někomu bude smutno, že se budete muset rozloučit, někdo bude vzpomínat na to, co jste spolu prožili, jiný se bude těšit, co mu poslední rok na škole "přinese", další bude mít obavy z přijímaček. Každopádně já bych vám všem za sebe chtěla popřát, aby vám ten poslední rok "vyšel" podle vašich představ, dostali jste se na školu, kterou si vyberete, neměli jste žádné zdravotní ani jiné problémy a devítku si taky pěkně "užili" :-)