Měsíční plány

duben 2014 PDF soubor 538.8 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 698.2 kB Stáhnout

Projektový den 5.3.

Ve středu 5. 3. 2014 jsme s panem učitelem Kozákem absolvovali projektový den „Energie - žrouti v domácnosti.“ Ráno jsme měli sraz v 8:00 hod. na Fügnerce, kde si  každá skupina, která čítala okolo 5 žáků,  vybrala jeden pokoj v domácnosti. Naše skupina (Lipajda, Emátko, Kačenka, Janička a já) si vybrala kuchyò. Dále jsme se vydali do DATARTU, kde jsme měli za úkol zapsat si podstatné informace (spotřeba elektrické energie, spotřeba vody, výkon, ...) k co největšímu počtu spotřebičů vhodných do vybrané místnosti a u každého z nich porovnat minimálně dva podobné. V 10:00 hod. jsme měli sraz na Fügnerce a šli jsme s nasbíranými informacemi pěšky zpátky do školy. Ve škole každá skupina písemně porovnala zjištěné výsledky a odprezentovala. Nakonec se vše zhodnotilo  a šlo se domů. Myslím si, že byl pro nás tento projektový den velice přínosný.

Tomáš Syřiště

Ve středu 5.3. jsem s několika mými spolužáky absolvovala projektový den o Euroregionu Nisa. Na začátku se nás paní učitelka zeptala na pár otázek ohledně euroregionu, potom jsme se rozdělili na 3 skupiny: Poláky, Němce a Čechy. Skupina zvolila svého šéfa a po té skupina měla za úkol vyhledat na internetu nějaké informace o své části regionu a také vymyslet zájezd do své části regionu. Já a moje skupinka Poláků jsme udělali zájezd do Jeleni Gory, samozřejmě jsme to měli jako vždy nejlepší. Po tom, co jsme dodělali naší práci v informatice, šli jsme zpět do třídy a odprezentovali zájezd naší CK našim spolužákům. Byl to moc zábavný a poučný projektový den.

Sabina Adamcová

Den barev

IX. A

V pátek 20.12. jsme absolvovali Den barev. Žáci 9.tříd připravovali dílny pro šesťáky a sedmáky. Naše třída chystala celkem šest dílen, například barvy v chemii, barevné jídlo, barvy živočichů a rostlin nebo orientační běh. Všechno jsme nachystali a připravili tak, že nenastal žádný problém a vše proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Dokonce většina hodnotila tento den mnohem lépe než loòské Velikonoce, kde jsme dělali něco podobného pro první stupeò. Už jsme asi zkušenější a lépe jsme se připravili:)

Na rozloučenou jsme si ve třídě promítli video z projektového dne proti kouření, které natočila jedna naše skupina a Kirill dovedně sestříhal. Už dlouho jsme se tak nenasmáli a odcházeli jsme na Vánoce úžasně spokojení a naladění.

Florbalový turnaj

Bronzová medaile pro dívky ZŠ Lesní

22. listopadu se u nás ve škole konal turnaj ve florbale dívek 8. – 9. ročníku. Náš tým byl početný, nadšený a po několika přípravných trénincích i sehraný.  Ze tří sehraných zápasů jsme prohrály pouze jeden, a to o pouhý jeden bod! Celkového vítěze, ZŠ Husova, jsme dokonce porazily!!  V konečném hodnocení, které se díky stejnému počtu vyhraných zápasů u tří týmu řídilo počtem gólů, jsme ale nakonec skončily na třetím místě.

Projektový den Jak nezačít kouřit

14.11.  jsme absolvovali projektový den zaměřený na kouření a jeho důsledky. Každý z žáků si odnesl z projektového dne něco jiného, co považoval na důležité. Žákům bylo dáno několik úkolů a aktivit, které byli povinni splnit s pomoci mediálních ukázek a zkušeností ostatních. Zjistili například podstatné informace o důvodech, proč lidi kouří, nebo důsledky pro těhotné matky. Myslím si, že projektový den byl produktivní, a že žáci brali tuto akci vážně.
Tomáš Lipavský

Úřad práce

IX. A

V pondělí 14. října jsme v rámci projektového dne navštívili Úřad práce v Liberci.  Polovina z nás ještě navštívila  Záchrannou službu a druhá hotel Zlatý lev.

Tenistka Bára

IX. A

Bára Pokorná nejen trénuje, ale i vyhrává. Za starší žákyně už má první, druhé i třetí místo za dvouhru i čtyřhru.

Naše tenistka

IX. A

Natálie Kohoutková úspěšně boduje v tenise. Od prázdnin už vyhrála několik turnajů celostátní úrovně.

Tak jdeme do finále!

IX. A

Vítáme vás v devítce! Už skoro měsíc si zvykáme na to, že jsme na základce poslední rok. Zatím si horko těžko vzpomínáme na látku osmičky, snažíme se oddálit nutnost přípravy na přijímačky, lehce začínáme uvažovat o absolventské práci. Spousta věcí je ale jako dřív: někteří jsou stále stejně nepořádní, upovídaní, rozesmátí. Někdo vyrostl a zklidnil se, někdo na to teprve čeká.