Měsíční plány

červen 2014 PDF soubor 293.1 kB Stáhnout

Pobyt v přírodě

IV. B

Letos jsme vyjeli na 3 dny do Nového Města pod Smrkem. První den jsme po výborném obědě vyrazili na krátký výlet na Kyselku. Napsali jsme také pohledy domů, aby přišly včas. Večerka byla ve 22h, ale ještě o půlnoci se na žádném pokoji nespalo. Druhý den ráno jsme jeli vlakem do Jindřichovic pod Smrkem podívat se na živý skanzen. Děti měly možnost si prohlédnout starobylý mlýn a nástroje, se kterými se kdysi pracovalo. Ve výběhu se volně pásly kozy s kůzlaty. Zpátky jsme už šli pěšky, ušli jsme 12km!! Po krátkém odpočinku nás čekala olympiáda čtvrťáků. Závěrečný úkol - indiánský tanec, jsme večer táboráku všem předvedli. V pátek se ochladilo a k tomu i pršelo. Psali jsme na chatě deníky a po obědě už balili. Bylo to moc fajn! :)

Vyšehrad

IV. B

Projektový den Praha jsme letos absolvovali na Vyšehradě. Čekala nás tu "Mise Vyšehrad", kde jsme jako badatelé ve skupinách pátrali po atributech erbu. Plnili jsme různé úkoly a získávali nové informace o Vyšehradu, o kterých nám po celou dobu mise vyprávěl kolega badatel Tomáš. Byl to jeden z nejpovedenějších projektových dnů a moc jsme ho užili. :)

V lese

IV. B

V úterý po Velikonocích jsme se vydali vlakem do Oldřichova v Hájích. V lese jsme prošli okruhem několika stanovišť, kde jsme viděli kácení stromů, výcvik psů, lovnou zvěř. Prohlédli jsme si i bunkry. Nakonec jsme si vyzkoušeli sázení stromků. :)

Velikonoční sportování

IV. B

Jako každý rok si pro nás žáci 9. tříd připravili sportovní dopoledne. Body jsme sbírali celkem na osmnácti stanovištích. Nejvíce se nám líbila opičí dráha a lovení ve vodě. Zuzka Macounová se umístila na druhém místě. Deváťákům mockrát děkujeme za krásné dopoledne. :)

Plasty

IV. B

V rámci projektu Comenius jsme v centrech aktivit tvořili výrobky z plastů. Podívejte se, jak se nám povedly. :)

Merkur

IV. B

V obchodním domě Forum jsme navštívili výstavu se stavebnicí MERKUR s názvem "MERKUR NENÍ JEN PLANETA". Vyzkoušeli jsme si, jak se se stavebnicí pracuje a zjistili jsme, že to není nic jednoduchého. Zúčastnili jsme se i soutěže s naším sestaveným PARKEM a těšíme se, že určitě vyhrajeme cenu z produkce MERKUR TOYS. :)

Vybíjená

IV. B

Nový rok 2014 jsme zahájili vybíjenou proti třídě IV.A. Kapitánem byl Dominik Švestka. Byl to velmi těžký a vyrovnaný boj, ale nakonec se nám podařilo zvítězit. Měli jsme velkou radost. :)

Vánoční zvyky a tradice

IV. B

Projektový den vánoční zvyky a tradice byl plný nejen vánočních koled, vánočních přáníček, výborného cukroví, ale také hvězdiček, lodiček ze skořápek, dárků a zvonění rolniček. Krásná vánoční atmosféra. :)

Mikuláš

IV. B

Letos nás opět navštívili Mikuláš, čert a andělé. Moc jim děkujeme za milou návštěvu a že nechali celou 4.B pohromadě a nikoho si čert neodnesl. :)

Projektový den v ZOO

IV. B

V jeden z nejkrásnějších dnů letošního podzimu jsme byli v naší liberecké zoologické zahradě. Ve dvojicích jsme plnili úkoly do pracovních listů. Projektový den se nám moc líbil. :)

Liberecká výšina

IV. B

Jedno zářijové dopoledne jsme se vydali na cvičení v přírodě. Bylo krásné babí léto. Došli jsme až na Libereckou výšinu, která je po rekonstrukci a podívali se na liberecké okolí i z její rozhledny. :)

Dopravní hřiště

IV. B

Letos nás čekají zkoušky cyklisty na dopravním hřišti. Podívejte se, jak jsme se na první lekci učili o povinné výbavě kola a dopravních značkách. Bohužel počasí nám neumožnilo jezdit na kolech. Těšíme se na jaro, až si celé dopravní hřiště na kolech projedeme. :)

Hokej

IV. B

Jako každý rok, tak i letos jsme byli fandit našim Bílým tygrům. Hokejové utkání proti Pardubicím jsme si velmi užili. Tygři vyhráli 3:2 a pan Výtisk nám zamával. Mockrát mu děkujeme za vstupenky pro celou třídu. :)