Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Svačinky pro naše žáky

Svačinky pro naše žáky

Vážení rodiče, milé děti,

od středy 15. listopadu zahájíme o velké přestávce v jídelně zkušební prodej svačin. Na základě průzkumu zájmu uvažujeme o zahájení jejich pravidelného výdeje od měsíce prosince.

Nyní podrobněji. V době od 15. do 24. listopadu připraví pracovnice stravovny každý den do jídelny na velkou přestávku omezený počet vzorků svačin. Děti si je mohou zakoupit platbou v hotovosti za 15 Kč. Denně bude připravena ukázka jedné z možností spektra nabídky, jako jsou bagety, housky s pomazánkou, zakysané mléčné výrobky apod. Naší snahou je respektovat zásady zdravého stravování.

Zkušební provoz vyhodnotíme a s podrobnostmi nastaveného provozu vás seznámíme na třídních schůzkách 30. 11. První objednávku bude možné uskutečnit na měsíc prosinec. S ohledem na naše skromné možnosti uvažujeme, že zájemci si svačiny objednají na celý měsíc. Úhrada proběhne jednorázovou platbou na účet školní stravovny. Výdej bude možné evidovat čipy. Považujeme za nutné podotknout, že tento provoz není dotačně podporován a je plně realizován v rámci doplňkové činnosti.

Touto cestou chceme nahradit provoz bufetu, který omezila tzv. pamlsková vyhláška. Zároveň předpokládáme, že děti budou mít o čerstvé potraviny zájem a posílíme u nich osvojení návyků a povědomí o zdravějším způsobu stravování. V tomto duchu usilujeme i o zapojení naší stravovny do sítě Zdravých školních jídelen.