Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Lesní byla zase úspěšná!

Lesní byla zase úspěšná!

Tentokrát v projektu Post Bellum Příběhy našich sousedů, do kterého se zapojily žákyně 8. B Áďa Kosťová a Anežka Urbanová. Projekt mapuje příběhy lidí, kteří nějakým způsobem významně zasahovali do dění kolem nás. Letošní téma bylo věnováno lidem, kteří byli spojeni s Chartou 77. Děvčata zpracovala poutavý příběh známého libereckého chartisty pana Reného Matouška, který byl komunistickým režimem dohnán dvakrát do vězení. V rámci projektu měly holky možnost poslechnout si a natočit vyprávění jeho bratra, pana Jiřího Matouška, a nahlédnout do spisů z archivu bezpečnostních složek. Svůj projekt skvěle představily v liberecké knihovně a odborná porota složená ze zástupců tisku, Severočeského muzea a Technické univerzity jej vyhodnotila jako nejlepší. Moc gratulujeme!

Zpracované příběhy a další informace můžete nalézt zde.